• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Marko, koliko sadite?

........

Kažu kod nas da godina "kasni" 15ak dana za lanjskom i preklanjskom, meni se isto tako čini, lani je u ovo vrijeme bio dosta veći.

upload a gif
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Krasna parcela! Jel to tvoje ?Jel to imaš navodnjavanje? Vidim da je zemlja vrhunski pripremljena jer nema ni travke!
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Krasna parcela! Jel to tvoje ?Jel to imaš navodnjavanje? Vidim da je zemlja vrhunski pripremljena jer nema ni travke!

Moj, ta neću tuđeg slikavat :) Trava tek kreće, travanj je pred nama. Izgleda bolje nego što je u stvarnosti jer je slikano iz niske perspektive, zato i kažem da je dosadašnjih godina bio bolji ali na kraju to dođe na isto...
A navodnjavanje je u standby modu, nadam se suši ali nikako dočekati takvu godinu, onda češnjak bude najbolji. Za prihranu dobro dođe, to su lanjske korištene cijevi od drugih kultura ali u dobrom stanju.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Svaka čast lijepo izgleda . Mislim da je sadnja na gredice pun pogodak višak vode ode u kanale bar je tako kod mene a siguro si i ti zadovoljan.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Pa zapravo i jesam i nisam. 20% zemlje mi više ode ovako a nemam svoje skoro ništa.
Bliži sam trenutno mišljenju da nema potrebe za time u češnjaku ali vidit ćemo na kraju kad se izvadi... Za sada u koga god vidim češnjak i tko mi se god javi sa slikama češnjaka, savršeno je zdrav.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
evo da i ja pokažem svoju pilu,doduše ne korišten baš puno.
1zn7507.jpg

a evo kako ja radim češnjak,tako da mi ovaj stroj baš i ne treba.
2d95q3m.jpg
 
Posljednje uređivanje:

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Višenamjenska tačka : okapanje , prihrana , nagrtanje.
 

Prilozi

  • 2015-04-01 18.00.22.jpg
    2015-04-01 18.00.22.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 811
  • PICT0481.jpg
    PICT0481.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 274
  • PICT0476.jpg
    PICT0476.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 338
  • PICT0478.jpg
    PICT0478.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 390

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
evo da i ja pokažem svoju pilu,doduše ne korišten baš puno.
1zn7507.jpg

a evo kako ja radim češnjak,tako da mi ovaj stroj baš i ne treba.
2d95q3m.jpg


pozz

Da j mi reci koliko ti pomaže taj malč oko korova vjerojatno da ali koliko oko vlage, kad njemu treba ?

prva slika početak i probijanje leda Zagreb pre gusto sadio borba sa travom

druge dvije slike nova lokacija okolica Vrbovca- Preseka , slike su starije iako da češnjak je mali kasno je posađen i u par etapa ali uspjeli smo :):icon_kidra:
 

Prilozi

  • fotografija.jpg
    fotografija.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 223
  • fotografija 2.jpg
    fotografija 2.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 214
Posljednje uređivanje od moderatora:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nisam te shvatio. Uglavnom,korova nema,poboljšava se struktura tla kroz godine,zadržava vlagu kod suše,nije tlo sabijeno nego fino rahlo kad se razmakne slama tako da biljka puno lakše raste,glavice budu ogromne, itd itd. prednosti koliko hoćeš. E sad,problem bi mogao biti kod usvajanja hranjiva kad pobacam KAN-a po malču,neznam jel se uspije sve rastopiti pošto je to priličan sloj slame,i malo teže je vaditi. Dosta se uštedi na ulaganju jer tko bi to okopao sve,još kad uhvati suša,pa se i zgazi. Slična stvar ide i između redova folije kod uzgoja batata jer je tamo problem košnje između redova jer se cima raširi po svuda pa onda trimer sjebe pola toga.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ma super sve si mi rekao imam slame prvo cu proci s labinom da rijesim travu a odmah poslje stavim malc pa da vidimo kako to funkcionira ,,,
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Ja sam sad rezao drva i imam dosta piljevine pa cu probati red-dva zasuti da vidim kako ce se to ponasati
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Treba pripaziti kod piljevine ako se reže motorkom jer ima rezidua ulja od podmazivanja lanca. Ja takvu piljevinu ne bih koristio.

Edit: Pretekao me Darijus za sekundu heh :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,658
eto vidiš kaj je vježba, kad moram stalno trčat za pticom trkačicom...:icon_e_wink:
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Nisam te shvatio. Uglavnom,korova nema,poboljšava se struktura tla kroz godine,zadržava vlagu kod suše,nije tlo sabijeno nego fino rahlo kad se razmakne slama tako da biljka puno lakše raste,glavice budu ogromne, itd itd. prednosti koliko hoćeš. E sad,problem bi mogao biti kod usvajanja hranjiva kad pobacam KAN-a po malču,neznam jel se uspije sve rastopiti pošto je to priličan sloj slame,i malo teže je vaditi. Dosta se uštedi na ulaganju jer tko bi to okopao sve,još kad uhvati suša,pa se i zgazi. Slična stvar ide i između redova folije kod uzgoja batata jer je tamo problem košnje između redova jer se cima raširi po svuda pa onda trimer sjebe pola toga.

Daj mi reci da li si imao i prošle godine malč s obzirom da je bilo puno padalina, ako jesi kako si se branio od truleči s tog malča ili to nije smetalo češnjaku tj. pitanje: da li treba kad su takvi uvjeti maknuti malč i dati mu zraka da se brže suši ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh