• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Demetra

Novi član
Tu od
18 Velj 2014
Poruka
23
Jel ima netko iskustva sa afalon disperzijom za tretiranje u proljeće (tretiranje jesenskog češnjaka) protiv širokolisnih korova gdje je najzastupljeniji osjak što je kod mene slučaj?

Afalon disperzija uspješno suzbija slijedeće korove:

• širokolisni:
Amaranthus spp., Anagallis arvensis, Anthemis cotula, Atriplex spp., Capsella bursa pastoris,
Centaurea cyanus, Chenopodium album, Chenopodium murale, Chrysantemum segetum,
Descurainia saphia, Erysimum spp., Galeopsis tetrahit, Galinsoga parvifl ora, Gallium aparine,
Gnaphalium spp., Holosteum umbellatum, Lactuca seriola, Lamium spp, Lithosemum arvensis,
Matricaria camomilla, Matricaria inodora, Matricaria matricarioide, Mercurialis annua, Myostis
arvensis, Papaver spp., Polygonum spp., Portulaca oleracea, Ranunculus arvensis, Raphanus
raphanistrum, Rapistrum rugosum, Reseda luteola, Senecio vulgaris, Sinapis arvensis,
Sisymbrum altissisum, Solanum nigrum, Spergula arvensis, Stachys arvensis, Stellaria media,
Thlaspi arvense, Urtica urens, Veronica spp.,Viola tricolor.

Ovdje nisam našao da uspješno suzbija osjak (Cirsium arvense)

Mislim da će ići ova kombinacija,pogotovo za višegodišnje širokolisne korove

Radi proširenja djelovanja na danas sve prošireniji osjak(Cirsium arvense) preporučamo idealnu kombinaciju STARANE 250 + LONTREL 300 (0,4 l + 0,3 l).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Jel tko sadio češnjak na crnu foliju na proljeće. Ja jesam jesenskoh i super je. Sad bi stavila jošali opet na foliju jer ne stignem okopavati, pa ako netko zna iz iskusta da neće valjati nek me zaustavi.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Pošto ne planiram špricati dvije gredice češnjaka -za svoje potrebe, kako bi ga zaštitila od lukove muhe- pokrila sam ga vrteksom! tj. onom bijelom ko koprenom.
E sad, on ju je "prerastao" i sada se ispod nje savija lišće češnjaka. moje pitanje je da li može tako rasti ili je to problem kaj je savijen? I dal znate kada okvirno prestaje opasnost od lukove muhe?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Malo kod mene u vrtu, jedan red češnjaka jedan red crvenog a sjeme od Gorana.
Nikakva zaštita do sada.


 
Posljednje uređivanje:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ovo crno je humus ili ?
Je prošlogodišnji mi ostao, sa agroperlitom i pečenom glinom imao sam viška pa sam probao da vidim kakav će luk biti u ovoj kombinaciji.
Do sada nikad bolji nije bio.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
pozdrav evo i mene s mojim nije baš najbolja slika ali neka se vidi :(nerd):
 

Prilozi

  • fotografija.jpg
    fotografija.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 228

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Pošto ne planiram špricati dvije gredice češnjaka -za svoje potrebe, kako bi ga zaštitila od lukove muhe- pokrila sam ga vrteksom! tj. onom bijelom ko koprenom.
E sad, on ju je "prerastao" i sada se ispod nje savija lišće češnjaka. moje pitanje je da li može tako rasti ili je to problem kaj je savijen? I dal znate kada okvirno prestaje opasnost od lukove muhe?
Moraš skinut tu "koprenu" da se listovi mogu pravilno formirat, a za lukovu muhu ne prestaje opasnost do vađenja jer ima nekoliko generacija . Jednostavno ga ostavi tako pa kako bude bude ili zabodi u zemlju nekoliko kolčića s žutim samoljepljivim trakama da se muhe lijepe, moja sestra nešto izvodi s čašicama jogurta i u njima deterđent sa sudje pa se u tome muhe utapljaju.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Jel ima netko iskustva sa afalon disperzijom za tretiranje u .

Ajde bas javi kako si zadovoljan, ja to ne bi radio na proljece. Od preparata koji ne bi nastetili luku tu su F. Forte i Agil, oba za uskolisne...

Jel tko sadio češnjak na crnu foliju na proljeće. Ja jesam jesenskoh i super je. Sad bi stavila jošali opet na foliju jer ne stignem okopavati, pa ako netko zna iz iskusta da neće valjati nek me zaustavi.

Znam da mi je netko pricao da je sadio na foliju kod nas, i to hektar, ali ne obicnu nego ovaku.
Velike su sanse da ce na nepropusnoj propasti.

Pošto ne planiram špricati dvije gredice češnjaka -za svoje potrebe, kako bi ga zaštitila od lukove muhe- pokrila sam ga vrteksom! tj. onom bijelom ko koprenom.
E sad, on ju je "prerastao" i sada se ispod nje savija lišće češnjaka. moje pitanje je da li može tako rasti ili je to problem kaj je savijen? I dal znate kada okvirno prestaje opasnost od lukove muhe?

Bhorv ti je vec rekao, ja samo mogu potvrdit, mora rasti uspravno jer ce kad tad raspuknuti u podzemnom dijelu.
Zasto jednostavno ne stavis neke manje lukove pa po njima taj agril?

Je prošlogodišnji mi ostao, sa agroperlitom i pečenom glinom imao sam viška pa sam probao da vidim kakav će luk biti u ovoj kombinaciji.
Do sada nikad bolji nije bio.

Sta ti je dobar sadni materijal!:) Sve tebi izgleda dobro ove godine, bas sam popratio dosta tvojih slika na raznim temama...
Nadam se da ces ga uslikati i kod vadjenja i da ce bit dobar...
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ma je dobra je ta folija, višegodišnjan, ako postavljaš ručno i paziš i maziš, ali skupa za ubit se. Jeftinije mi dođe kupiti eko češnjak. Ja ću ipak dio stavit pod crni malč pa kaj bude bit će. Kažu ljudi jedan je probo pa se u..., no ni prvi, a nedaj bože zadnji put.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Bhorv ti je vec rekao, ja samo mogu potvrdit, mora rasti uspravno jer ce kad tad raspuknuti u podzemnom dijelu.
Zasto jednostavno ne stavis neke manje lukove pa po njima taj agril?

:(y):
kak mi to nije palo na pamet??
Puuuno hvala! :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,675
A ona 3 desna reda neka druga sorta,sav je jadan.:( :icon_scratch:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,675
Što klima radi,lijepo se debeli. :icon_thumright:
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Najviše je do vrste ali je nesto i do klime normalno kako kažeš.
Recimo "tvoju" vrstu (sa prve tvoje slike, imas jos jednu vrstu do nje?) sam vadio oko 25.-30.07., kada bude kod vas?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh