• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
kada bude kod vas?
Pa skoro mjesec dana kasnije,ali opet ovisi o godini. Lanjska je bila koma ali prije 2 godine i mi smo negdje u tom terminu vadili jer je bilo puno sunca.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Evo malo i mog jesenskog i proljetnog češnjaka .
 

Prilozi

  • PICT0496.jpg
    PICT0496.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 238
  • PICT0512.jpg
    PICT0512.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 210

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Jako uredno Josipdolac .Kod mene krenula vražja ambrozija , đubre je preživjelo tretman totalcem od jesenas !Bojim se da nema sredstva da je sad spali ,a da ne našteti luku, biće bicikliranja...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
@mijo, koji luk imaš? Ja imam proljetni i prskan je već dva puta, nije mu ništa, a korov spali. Prskan je dok je bio mali, da ne treba velika doza.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Marko ,luk je jesenska sjetva,tu sam njivu iznajmio,bilo na njoj ambrozije i nju sam spalio totalcem.Kasnije je orano i sijano ,i vjerojatno je vjetar donio ambroziju sa okolnih zapuštenih polja ,meni na oranje. Proljetos, kad je počeo nicati ,išao sam s Stompom i druge trave praktično i nema ,ali ambrozije kolko oćeš, a luk je sad prevelik da bi išao nečim jakim.Ak je uspijem sad biciklom zbrijat ,dok korijen ne ojača ,biće dobro.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,650
ambroziju je teško uništiti zato što je ima u svim slojevima zemljišta i zbog toga niče nejednako...totalnim herbicidom se ne riješavaš sve ambrozije, već samo onog dijela koji je iznikao...za ozbiljnije riješenje treba upotrijebiti zemljišni herbicid koji će djelovati na sjeme u trenutku klijanja...
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
CAPO ZG

nije sađeno sijačicom . Napravio sam rediće i sadio ručno između kultivirao sa biciklom .Kod jesenskog redi po dužini gredice kod proljetnog redi popreko gredice.
 
Posljednje uređivanje:

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Pozdrav ,ima li netko iskustva sa tretiranjem korova u češnjaku herbicidom Sellect Super ? I do koje faze rasta češnjaka se može koristiti ? Hvala unaprijed!
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Jucer je pala kultivacija cesnjaka, već se ljepse vidi !
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 189

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Jesenski ali nisam ga stigao puno posaditi u jesen pa je dosađivan u etapama kako je vrijeme dopustilo cak i do proljeca !
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
pa jel stigne dozrjet na vrijeme ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
Gorane,
zasadili smo u jesen malo vašeg ranog (crveni) sa stapkom (navrluk).
šta treba raditi s tom stapkom(jel ju treba kidati ili ), i kako znam kad mu je vrijeme za berbu?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Gorane,
zasadili smo u jesen malo vašeg ranog (crveni) sa stapkom (navrluk).
šta treba raditi s tom stapkom(jel ju treba kidati ili ), i kako znam kad mu je vrijeme za berbu?

Ne moraš je skidati ako te to zanima, ja jedan dio skinem čim krene jer mi se tako onda da plesti. Glavica ne bude ništa veća ako se skine, bez obzira što neki izvori to kažu, ja eto nisam primjetio...

Češnjak se vadi kad mu je 1/3 nadzemnog dijela zelena a 2/3 suha u rucnom vadjenju, obrnuti postotak je za strojno.
Ako se vadi zeleniji onda ga je dobro ostaviti sa cijelom stabljikom dok se ne osuši potpuno.
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
hvala puno Gorane!
zasadili smo i tvoj proljetni.
u dosta lošijemem je stanju..
Mislim da smo mi nešto pogriješili .
Sav je žuckast i sfrkan ,mislim da ga je muha dohvatila ...odmah je do jesenjskog koji je u super kondiciji .mislim da je ovo bio lakši zalogaj za muhu.
Da sam znala da proljetni mogu posadit u jesen !Mislim da bi bio puno bolji
Jel imaš prijedlog što bi mogli napravit ,dohranit ga nečim još?
kako smo dohranjivali jesenjski tako smo i njega ali nekako jako slabo napreduje.
kad ka očistim od korova poslikat ću malo...
hvala unaprijed
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Moj proljetni danas okopan između redova sa ovom " šupljom motikom " a oko češnjaka isplijevili
 

Prilozi

  • PICT0487.jpg
    PICT0487.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 175
  • PICT0488.jpg
    PICT0488.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 170
  • PICT0477.jpg
    PICT0477.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 181

Najnoviji postovi

Na vrh