• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Sutra sadim prvi put cesnjak:)
Dal ste vi tretirali s cime cesnjeve prije sadnje??
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
nismo nista mu radili na oko 80 kg sada sam imo oko 720 kg uroda

super prinos;)
Znaci nema potrebe nicime tretirati...jer citala sam da neki umacu cesnjeve u neku otopinu prije sadnje...
 
I

ihorzic

Guest
Na koja je to sorta po 80 kuna ( ZLATNI ) - meni treba za saditi a ne za kolinje.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
kod mene ide sutra sadnja,samo za osobne potrebe,jedno 10-tak kila...
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
I ove godine idemo sa češnjakom, prvu parcelu posadili smo ovog vikenda, kad se vrijeme popravi navodno negdje sredinom sljedećeg tjedna idemo na drugu parcelu.
Jutro je bilo prohladno i maglovito, ali kad se mora, mora se. Od početka pa u nizbrdicu sve do potoka.

Napravili smo redove, sadilicom "uradi sam".

Zemlja baš nije dobro usitnjena, ali na greškama se uči.( uvijek na svojim).

Da je lako, nije, ali guze prema suncu i polako.

Iako je "motikandus" najbolji preparat protiv korova, ipak za ovakvu površinu (nažalost) valja pozvati u pomoć kemiju.

I sad do ranog proljeća mir.
( P.S Slikano mobitelom loše rezolucije )
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
I ove godine idemo sa češnjakom,...
Iako je "motikandus" najbolji preparat protiv korova, ipak za ovakvu površinu (nažalost) valja pozvati u pomoć kemiju.

I sad do ranog proljeća mir.
( P.S Slikano mobitelom loše rezolucije )

Gle, prika, nije loše, ali ovo ti piše na web stranici:
Naša misija je usavršavati se na podrucju proizvodnje domaceg cešnjaka i snabdjevati tržište kvalitetom koju može pružiti samo Hrvatska, slavonska plodna zemlja bez korištenja pesticida i drugih otrova, a svoje težište stavljamo na ekološku proizvodnju hrane. (http://www.opg-kurcinak.hr/onama.html).
E sada, ili kemija je ili kemije nije :?
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Gle, prika, nije loše, ali ovo ti piše na web stranici:
Naša misija je usavršavati se na podrucju proizvodnje domaceg cešnjaka i snabdjevati tržište kvalitetom koju može pružiti samo Hrvatska, slavonska plodna zemlja bez korištenja pesticida i drugih otrova, a svoje težište stavljamo na ekološku proizvodnju hrane. (http://www.opg-kurcinak.hr/onama.html).
E sada, ili kemija je ili kemije nije :?

Drago mi je da posjecujes moje web stranice. Obecavam ispravak teksta na sajtu. Nije eko. Sajt je pravljen dok sam imao manju povrsinu pod cesnjakom i tada nisam koristio kemiju, no sada se na velikoj povrsini ne usudim bez toga, prevelik je rizik.
 
P

pauk

Guest
Nevezano, a opet vezano uz temu....

Donesem vlastite jabuke (iadared) ekipi na poslu, a oni me pitaju... jel' treba prati?

(e sad ja imam dva izbora, dal lagat ili reci istinu?

- a) ne treba

- b) pa brate mili, naravno da treba, cak i da ne spricam, ptica ti moze ogadit jabuku !
)

I bedak kakav jesam, velim, treba, ja to tretiram minimalno. Dva puta protiv bakterijskih bolesti i dva puta protiv jabucnog savijaca (uz sumu sam pa moram!)

Svjestan sam da spricam i manje nego ekipa tu, dok su mi uskladistene ne spricam nicime! - ali ne mogu si pomoci - velim istinu :(

a drugi prodaju price...

Bobo, respect!:partyman:
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Svi cemo se vjerujem sloziti, da bi bilo najbolje da nemoramo koristiti kemiju, ali nazalost moramo makar ono najnuznije. Češnjak koji prodajem, nikako ne prodajem pod ekološki, jer to nije, a kako ga uzgojiti bez upotrebe sredstava za zaštitu volio bih znati i istog trenutka bi prestao koristiti kemiju, jer i ja i moja obitelj također jedemo ono što proizvedemo.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Kornison mislim da si u pravu ti sadis jako veliku povrsinu za češnjak i bilo bi je tesko obrađivati ručno zato mu je i cjena dosta prihvatljiva jer sigurno nisi dobio za njega na veliko vise od 30 kuna no nebitno to neka bude tvoja poslovna tajna no sve u svemu svaka ti čast jer tvoj češnjak kakav god da je bolji je od onog uvoznog 100%.ja sadim malu povrsinu i stvarno mi je eko no sve ima svoju cijenu.sretno ti bilo da glavice budu ko guščija jaja.
 
Posljednje uređivanje:

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Gorski, cijena po kojoj prodajem je ipak veca od one koju si naveo, ali nije nikako 50, 60 ili 80 kn za kg koliko vidim da ljudi traže, ja sam plasmanom i sa cijenom koju imam sasvim zadovoljan, treba biti realan. Volio bih znati koje još povrće košta 50-80 kn po kg, pa da je 100 puta domaće ipak nije to zlato, već bijeli luk. Vidjet će se sljedeće godine , a bit će češnjaka punooo više nego ove godine kakva će biti cijena, tko bude tražio 60 kn za kg i uspio prodati skidam mu kapu. Tebi svaka čast na eko uzgoju češnjaka i to netko treba raditi.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
picture104v.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
picture106w.th.jpg
[/URL][/IMG]
prva klasa 100%bez ijednog kemiskog preparata čista ekologija

gorski: imaš li još šta luka za proljetnu sadnju, ništa puno za osobne potrebe 3/4 kg ako ima ja uzimam.

može i na pm.
pozz.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ostalo mi još 400kg bijelog luka ako ima zainteresiranih,samo na veče količine mislim.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Po kojoj cijeni ga prodaješ,jel to proljetnak? može koja slika?

nemam slike,ako treba stavim sutra. da,nije još sve ni povađeno. a cijena,dogovorit ćemo se,ovisi o količini naravno. sve ostalo na pp ako si zainteresiran.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
nemam slike,ako treba stavim sutra. da,nije još sve ni povađeno. a cijena,dogovorit ćemo se,ovisi o količini naravno. sve ostalo na pp ako si zainteresiran.
Aha, ma ne kupujem ja već jedan moj kolega, budem mu rekao. A kad si sadio taj cesnjak da je još u zemlji?
ps nabaci koju sliku ak nije problem.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Aha, ma ne kupujem ja već jedan moj kolega, budem mu rekao. A kad si sadio taj cesnjak da je još u zemlji?
ps nabaci koju sliku ak nije problem.

sutra poslikam pa stavim. nisam mislio na zemlju nego na skladište.
 

Najnoviji postovi

Na vrh