• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
sjeme

gdje se može nabaviti sjeme domaćeg češnjaka?
zasadio bi ga na nekih 500 m2.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
gdje se može nabaviti sjeme domaćeg češnjaka?
zasadio bi ga na nekih 500 m2.

e to i mene zanima ljudi skužili da kineski ne valja a i sam trošim oko 5 glavica tjedno:weedman:
 
P

pauk

Guest
heh, ja imam domaćeg i jesenskog i proljetnog ali ne u količinama koje vas zanima:(

sadim na malo, za sebe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
gdje se može nabaviti sjeme domaćeg češnjaka?
zasadio bi ga na nekih 500 m2.

Malo si zakasnio prijatelju i sa kupovinom a i sa sadnjom istina da se moze saditi i na proljeće no daleko je sitniji i manje kvalitetan.
 
P

pauk

Guest
Malo si zakasnio prijatelju i sa kupovinom a i sa sadnjom istina da se moze saditi i na proljeće no daleko je sitniji i manje kvalitetan.

kako kome.

Moje iskustvo veli da se proljetni dugo drzi, dok jesenski moram trositi odmah, u roku od mjesec, dva. Evo proljetni drzim u prostoriji, jos je kao da sam ga jucer ubrao. Naravno, onaj tko ce saditi za prodaju njemu je proljetni bolji jer je, kako si i sam naveo, veci (o kvaliteti okusa ne bih jer znas kako kazu, u malim bocicama otrov stoji :) )
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
kako kome.

Moje iskustvo veli da se proljetni dugo drzi, dok jesenski moram trositi odmah, u roku od mjesec, dva. Evo proljetni drzim u prostoriji, jos je kao da sam ga jucer ubrao. Naravno, onaj tko ce saditi za prodaju njemu je proljetni bolji jer je, kako si i sam naveo, veci (o kvaliteti okusa ne bih jer znas kako kazu, u malim bocicama otrov stoji :) )

da jesenski je bolji to si mislio a i veći .a to da moraš jesenski trositi odmah nebi se slozio jer ja ti ga mogu sada nasikati i vidjet ćeš da je isti kao u 10 mjesecu drzim ga u podrumu ali na suhom mjestu i počne mi klijati tek u 4 mjesecu biće da ti nisi sadio pravi domaći češnjak u jesen.imaš slike mojeg domaćeg češnjaka na stranicama ispred pa vidi.evo slika sada slikana za sebe ostavio malo losiji hehehe ali ne nazire se klica a ni nece još 2 mjeseca
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
imam neku povrsinu posadjenog cesnjaka pa bih molio savjet sa cime ga u proljece tretirati preventivno protiv muhe i sa cime kemijski rijesiti korov buduci se zbog tople jeseni dosta zatravilo...za motikan i pljevljenje znam ali zbog intenzivnog posla u drugim kulturama nisam bas u mogucnosti primjeniti taj nacin a jedno-dva spricanja uz obavezno postivanje karence nece nicemu skoditi...
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Pošto ja sa lukom inače nisam na "ti" interesuje me kad bi ga bilo najbolje prihraniti i čim?:icon_mrgreen:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pošto ja sa lukom inače nisam na "ti" interesuje me kad bi ga bilo najbolje prihraniti i čim?:icon_mrgreen:

Ako nisi zaorao stajski gnoj i ako nakon sadnje nisi rastresao po njenu prihrana će ti malo pomoći ali probaj sa kanom samo ne stavljaj blizu on drzi vlagu pa neće odmoći.:(rofl):forumaši koji sade na veliko više znaju o tome pa će ti vjerojatno odgovoriti netko.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
da jesenski je bolji to si mislio a i veći .a to da moraš jesenski trositi odmah nebi se slozio jer ja ti ga mogu sada nasikati i vidjet ćeš da je isti kao u 10 mjesecu drzim ga u podrumu ali na suhom mjestu i počne mi klijati tek u 4 mjesecu biće da ti nisi sadio pravi domaći češnjak u jesen.imaš slike mojeg domaćeg češnjaka na stranicama ispred pa vidi.evo slika sada slikana za sebe ostavio malo losiji hehehe ali ne nazire se klica a ni nece još 2 mjeseca
viewer.php
[/URL][/IMG]

Nema klice al mi je nekako taman, kao da je već počeo da trune.Što se tiče podruma nije dobro mjesto za njega pa zato tako i izgleda.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nema klice al mi je nekako taman, kao da je već počeo da trune.Što se tiče podruma nije dobro mjesto za njega pa zato tako i izgleda.

To je suho i tamno mjesto sa ujednačenom temperaturom a ovo šta fali to sam danas jeo nije mi bio okus truleži kada sam ga ogulio izgledao je kao da je ovog trena ubran hihihihhi češnjak je ljubičast takva je sorta a imam i koji je smedj ti sigurno imaš sa bjelom opnom hehehehehe pa nisi navikao na ovu boju.na postovima ispred imaju slike mog češnjaka koji sam prodao za sebe sam ostavio sitniji no ništa manje kvalitetan.:eek::
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
To je suho i tamno mjesto sa ujednačenom temperaturom a ovo šta fali to sam danas jeo nije mi bio okus truleži kada sam ga ogulio izgledao je kao da je ovog trena ubran hihihihhi češnjak je ljubičast takva je sorta a imam i koji je smedj ti sigurno imaš sa bjelom opnom hehehehehe pa nisi navikao na ovu boju.na postovima ispred imaju slike mog češnjaka koji sam prodao za sebe sam ostavio sitniji no ništa manje kvalitetan.:eek::

mislim da je ovaj crveni sitniji mozda kvalitetniji i okusniji
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Daas malo išao u vrt i izvadio jedan lukac iz zemlje.

Ničim nije prskan niti sam oko njega išta radio od kako je zasađen.
Luk nije u plasteniku na otvorenom je, znalci dali je u ovo vrijeme dobar ukupna dužina je oko 60 cm.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Daas malo išao u vrt i izvadio jedan lukac iz zemlje.

Ničim nije prskan niti sam oko njega išta radio od kako je zasađen.
Luk nije u plasteniku na otvorenom je, znalci dali je u ovo vrijeme dobar ukupna dužina je oko 60 cm.

jel to u rijeci ili u brčkom?:icon_jook:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
mislim da je ovaj crveni sitniji mozda kvalitetniji i okusniji

Crveni je kvalitetniji tu si u pravu no bez obzira na veličinu okus je isti pa ti si meštar za uzgoj kakav ja koristim samo nemam plastenik:mur: to je šteta .

Daas malo išao u vrt i izvadio jedan lukac iz zemlje.

Ničim nije prskan niti sam oko njega išta radio od kako je zasađen.
Luk nije u plasteniku na otvorenom je,

hehehe da dobar ma super na mome je još metar snijega hehehe jedino da mi pancilj dogodine posudi plastenik
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Jesenski češjak

Jesenski češnjak sadi se ujesen, prezimljuje, i u idućoj godini razvija vegetativnu masu i lukovicu - glavicu. Ima kraće razdoblje mirovanja pa se repromaterijal ne može čuvati do proljeća iduće godine. Većina ovih ekotipova ima krupnije i šire listove, krupniju lukovicu s manjim brojem krupnih češnjeva u lukovici.
Proljetni češnjak

Ima kultivare i ekotipove koji se sade u proljeće. Potrebno je dulje razdoblje mirovanja i dobro se mogu čuvati u uvjetima uzgojnog okružja sve do proljeća. Osjetljiviji su na niske temperature, što je drugi razlog sadnje u proljeće. Lažna stabljika i listovi tanji su i uži, a glavica sitnija s većim brojem sitnih češnjeva u glavici.

Jesenski i proljetni češnjak beru se u jesen krajem devetog i početkom desetog mjeseca ovisi o klimi i sazrijevanju znači ja svoj nisam morao posaditi na jesen u 11 mj nego na proljeće u 4 pa ne razumijem ovo sta si ti napisao.da se ne može čuvati?
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
sve je to meni jasno što se sadi, samo mi je bitno da nije kineski.....

ajd daj koju sliku

Sokole kineski se ne može sijeti , odnosno ne niće jer je ozračen gama zrakama
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
Jesenski i proljetni češnjak beru se u jesen krajem devetog i početkom desetog mjeseca ovisi o klimi i sazrijevanju znači ja svoj nisam morao posaditi na jesen u 11 mj nego na proljeće u 4 pa ne razumijem ovo sta si ti napisao.da se ne može čuvati?

o kojem ti to češnjaku pišeš :icon_e_surprised:
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
Koristan tekst za početnike u uzgoju češnjaka !

Miro svaka ti čast !!! Ovo što ljudi pišu nije za čitati !!:icon_axe: Sve o kvalitetnom uzgoju , vrsti gnojidbe i zaštiti se nađe na netu i tek tada ste riješili 30% ! U koliko se odlućite za ovu vrstu proizvodnje želim vam sreću i spremite se na puuuuno rada i ne baš onolike cijene 60-70 kn :frown: PETAR
 

Najnoviji postovi

Na vrh