• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
620
a ove godine je cesnjak nekako vise crven


A je, trebao bi bit bijel izvana, zuckast iznutra. Zasto nije, ne znam ono sto mi pada na pamet je da je bio plitko posadjen, tada se to zna dogodit...

Josipdolac, voznja u rikverc???
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
620
Ma nista stari, cini mi se kao da ti se sijacica vuče za sobom a ne da se gura ispred sebe. Mozda sam krivo povezao...

.......

Sad vidim da neki pitaju za potapanje sjemena prije sadnje. Registrirani Apron ili Fonganil su bacanje para i vremena, na premalo bolesti djeluju.
Dobre opcije su aktivne tvari iprodiom i karbendazim. "Adviser" je prije koju stranicu dao tekst od susjeda Slovenaca sa preparatom Rovral aquaflo, taj bi morao bit vrhunski, osim sto je dobar fungicid Ameri ga koriste i kao nematocid (???).
Potapanje u inskticid i nije toliko bitno.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Gredice pripremljene, čeka se lijepo vrijeme i sadnja može početi .Dali još tko sadi na gredice .
 

Prilozi

  • 2014-10-13 18.06.40.jpg
    2014-10-13 18.06.40.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 196

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Ako imaš onaj nastavak za frezu kojim radiš redove za krumpir, prvi put ga na uže narihtaš i drugi put na najšire i time dobiš kanal između gredica. Barem ja tako radim gredice.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Josipe reci kako radiš te gredice? Mislim imaš li neki poseban alat ili...?

Na ram od sadilice krumpira sam stavio ogrtače da idu iza točkova traktora , gredica je 1 m. Prije sam sve potanjurao , kada sam napravio gredice još sam pofrezal . Sada ću stavit 4 mala jarkača i pravit redove u ponedjeljak kreće sadnja . Saditi ću ručno, jedino bobice - sime na sadilicu što sam napravio .
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Dali ste uspjeli prodati ovogodišnji češnjak? Ja još imam dosta za prodaju, nekako slabo ide a cijena nije velika svega 20 kuna.
Te dali ste posadili novi ili još čekate? :icon_winkle:
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Češnjak danas posađen pa kako mu bog da .
 

Prilozi

  • PICT0451.jpg
    PICT0451.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 196
  • PICT0452.jpg
    PICT0452.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 170

ličan

Novi član
Tu od
14 Lis 2012
Poruka
27
Evo i ja sa svojom ekipom u Tounju posadio češnjak prvi put u životu pa kako mu Bog da!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

davor333

Član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
30
Pozdrav ljudi, jel ima tko iz krapinsko zagorske županije ( okolica Krapine) sa sadilicom za češnjak?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Dal itko ikad vidio crva u suhom cesnjaku?
Cujem kod susjede da je vidjela crva u suhom cesnjaku..
 

markone

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
41
forumaši, ako nekom treba, ostalo mi je od sadnje herbicida, koje špricate
nakon sadnje, a prije nicanja luka (3l -stomp, 1l -dual gold) ako nekom treba dajem u pola cijene i šaljem poštom, imam i sadilicu (ručni rad) Šifra oglasa: 12912895 na njuškalu ,
ispričavam se adminu na offtopicu.
živi bili, pozdrav!
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
pozz,luk je zasaden vec je izasao vanka i ima 2-3 lista al vec se pojavila trava iako sam polio cjelu zemlju kad sam posadio sta sad radit ???
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
620
Evo jedan video o nacinu djelovanja pendimetalina, pretpostavljam da si spricao sa Stompom ili Dostom.
Dakle nije receno da ta niknuta trava nece ipak izgorjeti a ako ipak ne bude onda mozes ponovno prskati s nekim drugim selektivnim herbicidima (npr. Goal).
No prerano je jos za bilo kakvu akciju.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh