• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,821
Ima je nekih 50-setak m2,trebalo mi je da protrčim jedno 10-tak minuta.
Ručke da su malo duže bile bi ok na mojih 179cm.,ovako se moram malo grbiti ali nema veze,bolje i to nego krampat motikom.
 
Posljednje uređivanje:

libor4

Novi član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
8
pozdrav,danas sam poceo biciklom okopavat,prezadovoljan sam,bit ce jos bolje kad se zemlja malo bolje prosusi,pet puta brze nego da motikom idem,lani mi je trebalo tri reda u pola manje nego sad za cca 1h,a sad sam preso 10tak redi za 45min :)
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
pozdrav,
evo uspjela ja poslije 20 pokušaja staviti slike .
Zasadili smo oko 75 kg ..
 

Prilozi

  • CAM00512.jpg
    CAM00512.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 340
  • CAM00516.jpg
    CAM00516.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 346

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Sokole dobro to izgleda samo naprijed, mi smo zasadili 100 kg još trebamo staviti u zemlju 20 kg slike stavim cim stignem :)

zanima me trakorska sadilica za češnjak ima ko kakva iskustva !
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
i nas sutra čeka motika, nekih 60-ak kg posađeno jesenas. usput bacim malo kan-a i koju slikicu...:icon_wink:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Sokole dobro to izgleda samo naprijed, mi smo zasadili 100 kg još trebamo staviti u zemlju 20 kg slike stavim cim stignem :)

zanima me trakorska sadilica za češnjak ima ko kakva iskustva !

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dhUuP2uAPXE[/YT]

Moja iskustva su vrlo dobra. Ako je zemlja dobro pripremljena (bez gruda i sitna) jako dobar posao odradi.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Meni ovaj izgleda dobar
6500w.jpg

i jedan ručni rad :icon_wink:https://www.youtube.com/watch?v=HqSzrS6ksUM

ili ovaj za prave sportaše
plow-bicycle_impossible_objects.jpg
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
Uzgajivači bijelog luka dobivate ljutu konkurenciju od Opg Puškarić koliko sam vidio na plodovima zemlje,ajmo malo rasprave ...:)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Gluposti pričaju. Uvezli smo češnjak za 13 milijuna (?) dolara, rekao je na početku priloga, a onda je rekao da će Puškarić sa desetak hektara pokriti četvrtinu našeg tržišta? Zanimljivo, našem tržištu onda treba 40 ha češnjaka?
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
On ne proizvodi naš domaći češnjak tako da nam ne može konkurirati , još se hvali kako je sadni materijal uvezao to su hibridi pa će poslije imati problema sa reprodukcijom želim mu svu sreću ali ko se god naslikava po televiziji poslije se ukaki jer je sav u kreditima .
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Gluposti pričaju. Uvezli smo češnjak za 13 milijuna (?) dolara, rekao je na početku priloga, a onda je rekao da će Puškarić sa desetak hektara pokriti četvrtinu našeg tržišta? Zanimljivo, našem tržištu onda treba 40 ha češnjaka?


Kaze u prilogu da planiraju proizvodnju na 50ha.
No daleko je to od zadovoljavanja domaćih potreba, eventualno Todoricevih, da odjebe proizvođače iz Rame.
Pogotovo što vjerujem da je domaća potražnja i veća jer sumnjam da u izračune ulaze prodaje sa tržnica i veletržnica, a većina proizvodnje iz Vrgorca i Ljubuškog na oko 50ha se proda tako, i nismo sigurno jedini...
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Gluposti pričaju. Uvezli smo češnjak za 13 milijuna (?) dolara, rekao je na početku priloga, a onda je rekao da će Puškarić sa desetak hektara pokriti četvrtinu našeg tržišta? Zanimljivo, našem tržištu onda treba 40 ha češnjaka?

I neka je bilo domaćeg za 7mil dolara ispada da će Puškarići uprihodit 5 mil dolara. :(rofl):
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Neka, optimistični su, to je dobra kvaliteta. Ja im želim sreću.
Realno, nema razloga da netko kod nas ne proizvodi i na 50ha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh