• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

tunjica

Član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
34
Naravno da ima, sad na proljeće možeš bez problema posaditi proljetni češnjak.
Malo proguglaj, ima hrpa članka na netu o sadnji češnjaka.
Za sjeme ti ne mogu pomoći. Odi na plac ili već negdje pa pogledaj šta se nudi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
Pozz forumaši!! Pogledajte proljetni češnjak , u koliko nije dobro skladišten ima dosta oštećenja od hladnoće!! Kolega me pozvao da mu vidim češnjak koji se nalazi u zatvorenom prostoru ,ali temp. koji stupanj viša nego vani i našao sam cca 10-15% smrznutog
 

Sanjica

Novi član
Tu od
15 Sij 2017
Poruka
7
:(handshake):
Možeš upitati kolegu da mi proda kilu? Može poslati pouzećem ili kako god...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Da li bi se moglo koristiti paletirano stajsko gnojivo umjesto KAN-a? Ako da, koje?
Hvala
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Peletirano gnojivo bi se trebalo zaorati prije sjetve ,bačeno površinski nema pravi efekt ,ali kak je pitanje preopširno ,možda sam ja otišel u krivi smjer..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da li bi se moglo koristiti paletirano stajsko gnojivo umjesto KAN-a? Ako da, koje?
Hvala


Ne.
Nijedno organsko gnojivo ne sadrži dovoljnu količinu dušika koju biljka treba, dapače, još uzima onaj deponirani u zemljištu kak bi se razgradilo. Ja de se to onda - i uzeta količina i ona koju samo posjeduje opet iskoristi , no, u vrjeme razgradne biljka gladuje za dušikom, kao i kasnije u toku rasta.

Ne znam kako bi bilo ako imaš biljku u kratkoročnom uzgoju tipa salata, kupusnjače kratke vegetacije 55 - 65 dana, nešto u tom tipu, ali za paradajz, papriku i slično je to definitivno nedovoljno.
 

Bacho

Novi član
Tu od
2 Lis 2016
Poruka
2
pozdrav ekipa,novi sam na forumu i imam par pitanja
naime posadio sam u jesen češnjak i sad me zanima čime prihranjivat(gnojit) dali KANOM ili necim drugim i naravno neka preporuka za borbu protiv korova i slično
 

mariopag

Novi član
Tu od
4 Lis 2016
Poruka
24
Pozdrav forumasima
Imam par pocetnickih pitanja,sadio sam prije bozica da li da sada pocnem malo okopavati ili da sacekam vidi se na slici stanje na parceli,i ako neko zna izvadio sam jedan cesnjak iz zemlje i koda ga je neki crv napao pa ako moze da mi neko pomogne,i kada bi trebao pocet spricat zastitu i koja bi bila prva ako uopce trebam neznam.
Hvala na odgovoru unaprijed
w9KWJVYaVoxgSfU2A
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Da li je prerano za špricati protiv korova? Bojim se da će prerasti preporučena tri lista.
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
kolega molim te fotke korova i češnjaka??

U koliko sadite jesenski češnjak ja bih preporučio pre-em tretman jer je jeftiniji i korove drži dosta dugo , sada je problem što je kultura mlada i lako ju je oštetiti što joj je već učinila zima. sada tretman ovisi o vrsti korova i veličini češnjaka .... trebalo bi ići u split-aplikaciji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Pozdrav molim savjet ili ako je netko imao sličnih iskustva... Lani nisam stiagao povaditi sav češnjak i glavice koje su ostale u zemlji potjerale su. Sada su već listovi 5 cm. Izvadio sam jednu i svi češnjevi koji su potjerali imaju korijenje. Kako toga ima dosta, zanima me bili mi uspio ako bih ga sad razdvojio i presadio.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
ne vidim problem u presadnji...ako se može luk presađivati, i poriluk, može i češnjak...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
U nedjelju sam malo bijelog luka stavio u kontejnere u klijalište i danas zasadio u mali plastenik za ta 4 dana je dobro napredovao.

Bijeli luk je iz Plodina.

 

mirjanapintar

Novi član
Tu od
28 Sij 2017
Poruka
5
Pozdrav,imala sam takav slucaj lani,presadila sam ga i bio je dobar.prosli tjedan sam isto izvadila sto mi je ostalo od lani(uvijek ostane nesto)i posadila,sad je presadeni duplo veci od sadenog jesenas.:(happy):
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Jesenski češnjak, jako lijepo napreduje. Da li bi bilo dobro staviti kraj svake glavice par zrna KAN-a?
 

mirjanapintar

Novi član
Tu od
28 Sij 2017
Poruka
5
Pozdrav,moze sa KANom,ali ne previse,ja cu isto ovih dana,stavim u spric kantu(bez nastavka)i izmedu redova posipam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh