• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Kad bi znao kako i na koji način se obrađuje zemlja na PRAVILAN način, a ne kao do sada sve urađeno na pogrešan način, imao bi mnogo manjih troškova i manje napora, znoja,......a prinos bi bio čak i veći. Ali teško je izaći sa Vama na kraj.
Zemlja je bila ispodrivana, rijesen korov sa totalom pa isfrezana dan prije sadnje, pa poslije sadnje stavljen stomp. Korov me unistio u vrijeme kisa u 5 mjesecu. Do tadaanje vise ok iako je znao zutiti. Ne znam sto se u pripremi zemlje moglo fulat?
 

Ante146

Novi član
Tu od
17 Srp 2019
Poruka
1
Pozdrav ekipa!imam zemljiste na kojem su do lani bili nasadi nektarina,sad bih na njemu sadio česnjak.Pa me zanima da li mi je prije sadnje pozeljno bacit stajski ili ovcji dubar?kako pripremiti tlo?novi sam u tome pa se nadam da pitanja nisu glupa
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Danas je odmor,zemlja je poorana,i i zatvorena brazda,ostaje jos frezanje i osnovna gnojidba. Smanjio sam u odnosu na proslu godinu tako da ce te dvije stvari bit gotove za pola sata.
Rezime prosle godine je 500 kg prodano po 17 kn i stotinjak po 30. Unatoc susnoj godini,najteze je prodat po realnoj cijeni.ove godine cu manje zasadit a vise radit na reklami.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Ubiće nas ova europska demokracija i "zdrava" konkurencija ! Ti prodao po 17 ,ja jedva izvukao 25 ,a gledam ,onaj prika Puškarić ,koji dobija milijune subvencija i poticaja ,utrpao svoj češnjak u Kaufland ,cijena 50 kuna kila . I to takav luk ,kakav ja podijelim badava a što ostane ,da prostiš bacim . Po mojim mjerilima 3 klasa.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Zadnja klasa :)
I moj i njegov je u Kauflanda, Spara. Kod mene tri glave 250g, kod njega deset glava 200g. :)
S time da ja vezu nemam, "samo" ok kvalitetu. Onu kvalitetu može prodati samo on, svi ostali bi to bacili.
Nije više ni početnik u češnjaku, ne razumijem kako se, bez obzira na poticaje, može ikome isplatiti proizvodnja onoga.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Gledam ,proljetos čini mi se ,on stoji prvi u redu za novac iz fondova ,jer će ,eto ,povećati proizvodnju češnjaka za 10-20 hektara a "zauzvrat" će zaposliti još 2-3 radnika ! Pa ,da nema takvih ,od 10-20 hektara češnjaka može egzistirati 10 obitelji iz malih opg-a!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja inače sadim polovicom 10. mjeseca odnosno u ovo vrijeme ali rekao da pitam šire pučanstvo možda nije dobar termin, hvala.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Gdje plasirate češnjak vi koji sadite preko 100 kg sadnog materijala?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ove godine ili prije?

Ja sam prošlih godina predavao tamo i bilo je u redu, ali ove godine nisu uzimali.
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
17.7 ove godine. Jos su neki dolazili taj dan po gajbice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh