• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Zajebaješ samko? :)
Ako se vadi imalo zeleniji onda su ožegotine zagarantirane, na proljetnom vjerojatno manje ali na jesenskom sigurno. Pozeleni izvana, a kada se guli do češnjeva vidi se to sve do njih...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ne zajebajem nego kažem kako je da se drugi ne opeku od takvih savjeta.

Nisam imao mjesta pod šupom i poredao sam ga vani da se prosuši dok spremim mjesto.

Inače sam uvijek u hlad stavljao.

Nije bila neka količina ali šteta dobrog sjemena.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Šteta, da. Vjerojatno više od pola glavice možeš iskoristiti kod razdvajanja češnjeva za sadnju, za prodaje sigurno nije.

Puno puta sam stavljao slike sušenja ovdje, uvijek bi mi bio u šupljikavim plastičnim gajbama (od srpske babure) tako da su glavice naravno dolje a stabljika prema gore. Na taj način se može sušiti i vani, tada ostaje "samo" problem kiše.
Imam plastenik kojemu je primarna namjena sušenje češnjaka, na recimo 100m² plastenika strane oko 2,5 tone suhog češnjaka, na prije opisan način slaganja sa gajbama.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ako je netko ozbiljan zainteresiran da složimo zajedničku narudžbu sa toponionsets.eu neka se javi u poruke za sada imam nekih 400kg a potrebno je minimun500kg. Cijena češnjaka sa dostavom oko 4eur.
 

Nico1606

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
10
Pozdrav,u nabavci sam sadilice za češnjak,pa bih molio preporuke ako moze ,za one koje su se pokazale ok
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Kolege pozdrav svima! Kako ste zadovoljni sa proslom sezonom,urodom? Jel ima energije za novu sezonu🧄
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Priprema se zemlja, rascesljava se sjeme i sljedeci tjedan vjerojatno sadnja.
IMG_20211018_171023.jpg
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Može se teoretski saditi već od početka rujna. S obzirom kakve su kiše u desetom mjesecu ove godine a i lani bile, vjerujem da će dosta ljudi tako i raditi.

Ja sam na 60% sadnje, premokro je. U 48h je palo 211 litara početkom mjeseca, još 50 litra nekidan, u četvrtak nova kiša...
Najsretniji bi bio da kiša između 01.03., i 01.11. nikako ne pada. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh