• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CHlas

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma ova slika sa Panom to se traži kolega,čestitke na urađeno poslu:drinkers::drinkers:
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
ma ova slika sa Panom to se traži kolega,čestitke na urađeno poslu:drinkers::drinkers:

Nema ništa bez pana ! :) Hvala.


au, koliko slame imate, pa kud vi sa svim tim, pa ovdje na hrpi ima par tisuća.

To ide u pelet.Ja računam da ima cca 30 000 bala... Ima jedna gamara koja je kao dvije (3. slika od zada (manja gamara)) I ima 6 tih "manjih" gamara, i jedna koja je malo manja od ovih...


ovo je fakat puno:supz::supz:

Puno, puno.. Ali nikada neće biti previše ;)
 
Posljednje uređivanje:

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Moram priznati da ovakve strojčeke za slamu nisam ni vidio ,barem ne u mojoj okolici,svaka čast mladiću vidim da ste vrlo vrijedni i profesionalni u svome poslu.Sretno u daljnjem radu :)
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Moram priznati da ovakve strojčeke za slamu nisam ni vidio ,barem ne u mojoj okolici,svaka čast mladiću vidim da ste vrlo vrijedni i profesionalni u svome poslu.Sretno u daljnjem radu :)


Prvo da se izvinim što odgovaram ovako kasno, nisam vidio poruku do sada :toimonster:

I hvala :)



A drugo... Pošto nema nekih radova na poljima, zasijano 19ha pšenice, i to je to za ovu godinu, traže se kupci za pelet, sve je u stanju mirovanja...

I evo jedna slika, uskoro će biti stranica napravljena :)

http://clip2net.com/s/2uQmL
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pozdrav raja... Da vas obavjestim, da je web stranica Agro pelet Nadarević napravljena....

http://agro-pelet.comxa.com/


Uživajte, LP

Stranica se trenutno update-a, tkao da je nedostupna... Uskoro bi se trebalo završiti...
 
Posljednje uređivanje:

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
mo6kbifqi1ofxht2v6vr.jpg


To je ta kombinacija :cool2:
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Koja je to kosa koji zahvat i kak se ponasa zeko s njom?


Krone AM 242 Z, zahvata 2,4 metra... Nikakvi problemi sa zetorom, diže bez problema, vozi bez problema... Sve super...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam u planu uzimat kosu za imt 542 pa malo pregledavam i raspitujem se samo ja nebi tak veliku ja bi najvise iso do 185 radi brdovitog terena
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Evo.. Stojim u kvarovima, pa imam vremena da vam ubacim koju sliku

Prvo- Počeo sam raditi uslužno.. Kolege iz Županje, i okolice Županje, ako vam trebaju usluge prijevoza i utovara bala, javite na forumu
0pftmdqftynic339ddf.jpg


I dok sam radio uslužno, desilo se ovo....
x6mcz37i119qmjw82ije.jpg

ej0e9h09ga43m8u5ixr.jpg

ivuqq1ej84w2ftynglas.jpg


Pukla je "žica" koja vodi mehanizam, i od toga je nastao haos....

Svaka žica povezuje dva ovakva
3iryywplkoq6w4xm4.jpg


Nakon dužeg rada, došli smo do mjesta gdje se problem nalazi..
ylw6quyj3fy8r92ri6.jpg

0eskfkezuhxrqw9o1nlg.jpg


Evo, to je taj mehanizam koji se proteže kroz cijelu prikolicu...
h86a0x9ae22mzv1y9dln.jpg

llo4m9exjsxveq1q76jt.jpg

5u70etiyjbuf7s7c6io.jpg


Problem je u tome, kada je pukla žica, mi nismo odmah primjetili kvar, pa su se ti mehanizmi nabili... Svaka žica ima lufta po 1 cm u obadvije strane na šarafu.. Morali smo odvrtati šarafe i skidati lance, da svaki zupčanik koji pokreće taj mehanizam bude slobodan, i da ga možemo ručno okretati i da razvučemo mehanizam... Sve smo to odradili, i sada kada treba ubaciti šarafe zupčanika na mjesto, desio se problem... Jedan šaraf treba proći kroz 3 dijela koji se svaki za sebe vrti... Kako smo vratili zupčanike, ta 3 dijela su se razišla, i sada je problem kako ubaciti šarafe... Ako itko od vas ima ideju kako, molio bih da pomogne, probavali smo sve i svašta, ali ne ide.... Hvala, LP
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Ovako izgleda sa jedne strane, imaju 3 rupe za šarafe

yi4br2igmb7pgp5akor.jpg


Sa druge strane je sve zatvoreno, ne mogu se vidjeti rupe, ma ništa...

A ova 3 dijela su se razišla, tu nam treba pomoć, trebamo ih vratiti, a okretanje prvog dijela ima graničnike sa 2 strane, to jest one sive nosače bala...

Prvi dio je označen plavom bojom, drugi dio zelenom, i treći dio crnom..
xlrlvhajqo5syan00x.jpg




kolko naplačuješ utovar i prijevoz ?

Utovar na njivi 15 KM, sa prijevozom se cijena povećava, zavisi koliko je udaljeno mjesto istovara...
 
B

BAGERISTA

Guest
Delaš,,kolega delaš ga punom parom,,,,,,,,,svaka čast...

Jesi riješija kvar,...:(wasntme)::(wasntme):

Nek imaš posla s njome,,,
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Delaš,,kolega delaš ga punom parom,,,,,,,,,svaka čast...

Jesi riješija kvar,...:(wasntme)::(wasntme):

Nek imaš posla s njome,,,


Ah.. mora se .. :)

Sutra ujutro se krece sa majstorima.. Pa valjda ce jedan od njih znat napravit...
 
B

BAGERISTA

Guest
Jel puno kvara,ili sad nešto se pobrkalo,pa neznaš složit,nešto šta čitam,,,,pa reko di baš sad,,,,a kad če,,,kvar,,nego kad dela.....:s::s:
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Kvar je popravljen.. Ali se prikolica ne može srediti da radi... Skidali smo šarafe sa osovine koja pokreće zupčanike (njih 6 osovina) , a svaki zupčanik ima 3 dijela, koja se moraju učvrstiti šarafom da bi imali pogon osovine, a to je teško jer se ne mogu sva 3 dijela poravnati za jedan šaraf, samo rupa za šaraf je vidljiva a ova 2 druga dijela su unutra, zatvoreni, a ostalo je fiksirano
 

Najnoviji postovi

Na vrh