• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CHlas

B

BAGERISTA

Guest
Nači,,bit če belaja,,,a mora postojat neka caka,...:(sweat):,to njoj dođe ko glavni pogon..

Ajde složit če se nekako.:=-:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav kolega
Bas mi je cudno da se ta tri kruga nedaju poravnati, recimo rastaviti pa rucno nastimati :icon_scratch:
Vidim da prodajete prikolicu i balirku, je li prelazite na rolo bale ili je nesto drugo?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pozdrav kolega
Bas mi je cudno da se ta tri kruga nedaju poravnati, recimo rastaviti pa rucno nastimati :icon_scratch:
Vidim da prodajete prikolicu i balirku, je li prelazite na rolo bale ili je nesto drugo?


Ti krugovi iznad sebe imaju druge krugove, i tako u 4 etaže, a svaki taj krug drži jedan dio mehanizma... To bi se morala rastaviti cijela prikolica da bi ih skidali i rucno nastimali... Od jutros, od oko pola 9 radimo.. Imamo sada još jednu osovinu, malo pauziramo pa cemo probati da zavrsimo...

Da, ganjamo rolo balirku, zato što sa njom imamo puno više kapaciteta rada, brže je, i lakše, ali opet su to nova ulaganja...




Nači,,bit če belaja,,,a mora postojat neka caka,...
%28sweat%29.gif
,to njoj dođe ko glavni pogon..

Ajde složit če se nekako.:=-:

Ništa bez belaja... Snašli smo se sa ovih 5, ali ovaj zadnji je totalno rastjerao rupe za šarafe, tako da se imamo sa čime igrati :(sweat):
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jeste li uspijeli pokrenuti prikolicu?
Ako se ovo proda za to para se moze uzeti dobra rolo balirka, jedino ulaganje je utovarivac, da je Zetor sa prednjom vucom na njega bi utovarivac bio taman :rolleyes:
 
B

BAGERISTA

Guest
Bit če znoja,,,,,mada mislim da če je složit.....:(y):
A da je to za složit p......rija,,,,vijerujem
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Bit če znoja,,,,,mada mislim da če je složit.....:(y):
A da je to za složit p......rija,,,,vijerujem


Bilo je, bilo i previše...

Jeste li uspijeli pokrenuti prikolicu?
Ako se ovo proda za to para se moze uzeti dobra rolo balirka, jedino ulaganje je utovarivac, da je Zetor sa prednjom vucom na njega bi utovarivac bio taman


Zadnji zupčanik ne ide, i ne ide... Ne znam više šta da radim.... Trebam kupit bale sljedeći tjedan, a ona me za**baje....

Problem je, kao i što si naveo, zetor nema prednju vuču, a za hurlimanna je dosta teško naći utovarivač kod nas, + ugradnja, nova pumpa... ulaganja na sve strane.... A tržišta još nigdje:(
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Kolega, dali mi možeš reći točne dimenzije ove prikolice za bale? Širina mi nije toliko bitna ko visina i dužina..
I šta kažeš na ovu?? Skupo, jeftino??
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-bale-kemper-be-125-oglas-8452993


Dužina - 9 m, visina 4m... Ovo ti je kao kamionska prikolica... Samo što je jedna osovina, i to je zafrkano u zavojima...

Skupo, jeftino... Zavisi sve.. Ova naša je '93. godište, i vidi se da je u super stanju, sa radom nema nikakvih problema, jedino eto, što se kvar desio, koji se može desiti na svakoj... Jedan od problema je što je ona tandemka, ako misliš raditi na manjim njivama, gdje ćeš se puno okretat, traži sebi jednoosovinku. Ove sa 2 osovine imaju samo bolju stabilnost, ali ako se često skreće, njima se osovina polako kvari... Zato što nije napravljena kao u novih prikolica tandemki i tridemki... Kao što znaš kod njih je jedna osovina fiksirana, a ostale se okreću lijevo-desno pri skretanju. Ako ćeš raditi na velikim njivama, super je, samo po njoj se vidi da je starija, nema one šipke na 4. etaži, na zadnjoj slici, šipke koje drže zadnji dio etaža su iskrivljene, ne znam da li me oči varaju, ili ona nema silazne ljestve za bale... Možda su skinute, ali to je važan dio, daske su farbane, a i sama boja prikolica pokazuje da je istrošena, na prvoj slici, pogledaj skroz gornju etažu, vidiš li da su oni "šiljci" koji nose bale iskrivljeni...

Ne vidim kakva je kuka, i da li ima 2 brzine kardana, naša nema, ali da ti i kažem, ne trebaju ti.. Kada radiš sa njom, što manji broj okretaja kardana, to je bolje, neće ti ni jednu balu razvezat, niti će ti zaglavit, a pri istovaru, traktor stavimo na 1000 obrtaja, uključi se spori kardan, koji se preporučuje, brzi kardan ti može pomotati bale, razvezati i sl., i bale lagano izlaze, radnici se ne umaraju i stignu sve odraditi kako treba, jedan od problema pri farbanju dasaka, je taj što nisu ostavili upute za rad o prikolici... Imaš u mojoj temi par stranica nazad, pa pogledaj,

Edit-

Pročitao sam tvoje postove u temi oglasnika...

Ona je taman za prijevoz u kamionskoj poluprikolici, onaj tko je je pravio, napravio ju je da na knap uđe u poluprikolicu... Sve su to razlike od 5 cm visine i širine :)

Ovako smo je mi dovezli i istovarili

p2906121447.jpg

p290612145001.jpg

p2906121453.jpg

p2906121454.jpg

p2906121457.jpg

p290612150001.jpg

p2906121524.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
E sad ne bi htjeo biti dosadan, al et, sve me zanima! Gdje ste vi kupili prikolicu, predpostavljam iz uvoza?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Slobodno pitaj, nije nikakav problem... Ionako se dosađujem danas...

Mi smo kupili u Sloveniji ovu prikolicu... Ako te šta zanima, pitaj... Pri kupnji je uvijek bolje znati više :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Koliko te koštao prijevoz? I šta bi najviše trebao gledati na njoj kod kupnje? :icon_e_biggrin:
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Koliko te koštao prijevoz? I šta bi najviše trebao gledati na njoj kod kupnje? :icon_e_biggrin:


Prijevoz je bio 700 €, iz Slovenije do Orašja (BiH), da je u Hrvatskoj, bilo bi jeftinije, ali eto...

Ako hoćeš kupovati, obavezno pitaj da ju uključi, možeš ju uključiti na 2 mjesta, kod pick-upa i na kraju prikolice (Možda mu ne radi ta sklopka na kraju prikolice, pa pogledaj), Zaviri ispod pogonske trake, i pregledaj dobro mehanizam (par njih), možda je na kojem napukla žica, ili nešto slično, pogledaj da li je mastan mehanizam, jer se može desiti da točkići koji prolaze kroz traku nisu podmazivani, pa je možda koji otkazao, pogledaj svaki zupčanik, okolo njega (ima ih 8, na kraju prikolice se nalaze), gledaj da negdje nije vareno, jer ti poslije može doći do problema pri popravcima, npr ako ti pukne žica... To bi bilo to, ostalo je sve jednostavno, i sa tim nema problema...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Pa i nije nešto pretjerano prijevoz koštao..

Pa trenutno sam u razmišljanju, dali preći na rolo balirku ili tu prikolicu, meni bi bolje pasala takva prikolica, jer za rolo bale nemam prostora baš..Ovo ljeto će biti još utovar na žgance, a na zimu bi trebao konačnu odluku donijeti, pa onda mi je svaka informacija bitna! Ti si zadovoljan sa prikolicom!?
 
B

BAGERISTA

Guest
Moj savijet kolega,,idi na ovu prikolicu........:)
Vijeruj mi na pisanu riječ..ako nemaš mijesta to ti je jedan +,,
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ma kolega i ja sam za nju, jer daleko više mi se sviđaju ove male bale, unesem ju u štalu i lako hranim njima, dok sa onima mi nije tako i teže ju je raširiti...
Malo me njena dužina pati, 9 metara je dugačko, a kod kuće imam malo prostora, pa bilo bi jako teško sa njom za manevriranje ili gotovo nemoguće..To me malo odbija, ovako bi bez razmišljanja ju uzeo..
 
B

BAGERISTA

Guest
A da ne pričamo o kvaliteti same krme,,,,,,nemojmo sad gledat di motaju,,,,ali meni je kocka bila daleko bolja,..
mada i s ovom se da ljepo pobrat,,ali da se ide u rabašpanju (dijetelinu),,to ču znat ovo lito,,kad budem i nju riješija,neče bit puno,.ali za prasce,,i malo koz preko zime dušu dalo,,....
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Prikolica je super, nemam nikakvih prigovora na nju, prošle godine smo 18000 bala dovezli, mi da smo imali još slame, mi bi još toga dovezli... Tako da znaš da je kapacitet rada ogroman...

Ako ti je dvorište manje, prikolicom u rikverc ulazi u dvorište, tako sam kod kolege, kada sam mu kupio, put neka je širok 3 metra, i komotno možeš ući u svako dvorište na rikverc... Kod njega su kanali sa obadvije strane ceste, ali ne smetaju :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
A ja ne bi baš toliko bala dovezao godišnje, ja bi između 5000-10 000.. Ma ovo ovako na žgance je veliki napor, ja i otac sami.. Ma i kod mene su sa obje strane ceste ceste i most (ćuprija, ne znam kako se kod vas kaže) ima nagiba, al išlo bi to, navikao sam ja rikverc, samo što je kod mene glavna cesta pa je prometno jako.. Ako nije tajna koliko si ti dao za svoju!?
 
B

BAGERISTA

Guest
Ko god radi veliku količinu kockastih,ovo prikolica če mu sačuvat pola kičme..:(hi)::(hi):

Kolega jesi riješija prikolicu...
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Napokon dobre vijesti...
Jutros sam odvezao majstoru, i evo, patio se čovjek čitav dan, ali je uspio napraviti... Svaka mu čast :icon_kidra:

@MrSima... Mi smo godinu prije nego što smo nabavili prikolicu radili ručno, te godine smo dovezli 12000 bala... Razlika u radu je neopisiva... Mi smo platili 5000 €
 

Najnoviji postovi

Na vrh