• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cigaja pasmina ovaca

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Hvala, nema kod Vas, bar ne umatičenih grla, najbliži uzgajivač vam je u Virovitici.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Evo od prilike kakva je trenutno situacija. Imam još par ovaca koje će se jagnjiti nešto kasnije.

fotografija1496.jpg


fotografija1498.jpg


fotografija1504.jpg
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Evo od prilike kakva je trenutno situacija. Imam još par ovaca koje će se jagnjiti nešto kasnije



mali janjci imaju velike i jake noge ili mi se to čini?:scratch
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Prosječna debljina cjevanice jaganjaca po porodu je 7 cm, ako vam to nešto znači i pomaže u razjašnjavanju dileme. Da li je to puno ili malo, valjalo bi usporediti s drugim pasminama ovaca da se dobije bolji uvid. Činjenica je da cigaja ima krupnije i jače kosti jer ima i veću tjelesnu masu od svih naših autohtonih pasmina ovaca, ali govoriti o "velikim i jakim nogama" mislim da je relativan pojam, zavisi kako ko gleda na to. Nemam konkretne podatke ali mislim da virtemberg ne zaostaje puno za cigajom što se tiče debljine cjevanice.
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Evo od prilike kakva je trenutno situacija. Imam još par ovaca koje će se jagnjiti nešto kasnije



mali janjci imaju velike i jake noge ili mi se to čini?:scratch


i uši
-ja prvo pomislio neki ptičar ili čak povišeni gonić -čudni ali zanimljivi- šala
daljac daj malo iz daljeg uslikaj tu štalu di su ti ovce,ak ti nije problem
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Je problem, sramota me je di ih trenutno držim. Ovo je od prošle godine, tu se mali bolje vidi "objekat", usvari to je metalna konstrukcija od jednog kioska i preko njega samo kamionska cirada, okolo su snopovi kukuruzne i s jedne strane je bila kamara slame. Moram ih prebaciti pod drugu šupu pošto u ovoj ima đubreta toliko da ovce mogu samo prekoračiti ogradu i vani su, a i potrošio sam onu slamu što je bila iza pa ima malo promaje što nije baš najbolje za jaganjce.

fotografija0417.jpg


Radim na tome da uši budu još malo veće i klopavije.
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
to je i kod mene najveći problem -ta zima i spremanje ovaca i male štale još ko zavraga i sve se janje pa su nagurane,blaženo proljeće s njima na pašnjak i mjesta odam da dobiješ volju za povećanjem staba
-e pusti bolje ovna neka on radi na njima,a ne ti kak si napiso:D
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
to je i kod mene najveći problem -ta zima i spremanje ovaca i male štale još ko zavraga i sve se janje pa su nagurane,blaženo proljeće s njima na pašnjak i mjesta odam da dobiješ volju za povećanjem staba
-e pusti bolje ovna neka on radi na njima,a ne ti kak si napiso:D

Šta ću kad imam veće uši nego ovan :lol:. Ako ne zapada od nedjelje ja svoje ovce puštam van na pašu, većina se pojagnjila imam još par komada i uz ovo malo slame i sijena što dobiju trava će im doći odlično.
 
Posljednje uređivanje:

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Hvala, nemam hrane zato ih puštam na pašu, malo su slabije jer im ne dajem puno koncentrata, a od voluminozne hrane jedu uglavnom slamu i nešto sijena.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Evo kakva je situacija na terenu.

fotografija1607.jpg


Imam jednog testiranog ovnića za prodati, ako nekom treba za rasplod.

fotografija1635.jpg


fotografija1584.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma ovce su ti u top formi, svaka čast! A i ovnić je pravi! ;)

Ajde, koliko cjeniš ovna, ja uvijek imam problem da prodam testiranog ovna koji je kod mene odradio svoje. Kupim ga kao ovnića, a prodajem kao ovna 1,5 - 2 god star, pa ne mogu dobit ni 1000 kn. Ja ga platim 1500 dok je 4-5 mj star. Žalost žalosna....
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Ista situacija teško je prodati rasplodne životinje, bolje mi je prodati janje od 35 kg s tri mjeseca starosti nego ga hraniti godinu dana, a ne možeš dobiti duple novce.
1500 kn da meni ostane + 150 kn vađenje krvi (nadam se da nije skuplje) i 100 kn prijenos vlasništva na novog gazdu i rodovnik. Dakle 1700 kn.
Čuo sam se prije par dana s Tomašićem pa mi kaže da je prodao cigaje. Meni treba drugi ovan, prodao sam mu oca, a i njega bi da ne skače na sestre i tetke.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ima ti moja tetka cigaje, sad ne znam koliko oni vode rodovnike...
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Pošalji na pp ime i prezime pa ću provjeriti ako ti je problem ovako. Meni treba testiran ovnić ili jagnje da do jeseni može mrkati. Problem je što niko ne stavlja janjce u test, pričao sam s 6-7 uzgajivača i svi su ogorčeni na državu i neće ništa da testiraju, a mahom su to stariji ljudi tako da nemaju ni interesa.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Koji ovan je za prodaju onaj s kapom ili s repom ( šala mala )Ti vodiš ovce na pašu a kod mene 20 cm. snijega .
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
S kapom je skuplji :icon_lol:. Danas nisam stigao inače svaki dan gledam da ih puštam na pašu. Danas je nešto počeo padati, ali di koja pahulja.
Bilo je i kod nas prošle godine, što ne znači da neće i ove ima još do kraja zime...

fotografija0517.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh