• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CIJENA DOMAČIH ŽIVOTINJA I OPREME ZA NJIH U HRVATSKOJ

  • Temu pokrenuo vi_ky
  • Datum prvog posta
V

vi_ky

Guest
Bok :!: :!: Mene zanima cjena stoke u Hrvatskoj,ako netko zna za koliko HRK bi mogao kupiti jedno tele za tov holstainske ili simentalske pasmine :?: :?: :?: E i bavi li se netko kuničarstvom ili zna cjenu kunića u HR ja bih kupio par tovnih kunića za rasplod i gdje kupiti ili kako napraviti kavez za kuniće :?: :?: :?: :?: :?:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
od 20-22 kn/kg je telad,pogotovo u ovo vrijeme,kad ima hrane u izobilju...

za kuniće ne bi znao odg..
 
B

brundalo

Guest
vi_ky kaže:
Bok :!: :!: Mene zanima cjena stoke u Hrvatskoj,ako netko zna za koliko HRK bi mogao kupiti jedno tele za tov holstainske ili simentalske pasmine :?: :?: :?: E i bavi li se netko kuničarstvom ili zna cjenu kunića u HR ja bih kupio par tovnih kunića za rasplod i gdje kupiti ili kako napraviti kavez za kuniće :?: :?: :?: :?: :?:
Koliko se ja razumin u krave holstain je mlijecna raca i dok bi to tele utovija potrosija bi poprilicno, po mom sudu bilo bi bolje da uzmes simentalca ili red angus. To su ti 2 vise mesne pasmine i brze napreduju
 
V

vi_ky

Guest
A Simentalska junica stara jedno par dana 10 max. :?: :?:
 
B

brundalo

Guest
vi_ky kaže:
A Simentalska junica stara jedno par dana 10 max. :?: :?:
Junica stara 10 dana ne postoji. To je TELE, ali decki moji morat cete sacekat odgovor nekog ko se bavi kravama. Piajte bogeca na private. :) :) :)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
brundalo kaže:
vi_ky kaže:
A Simentalska junica stara jedno par dana 10 max. :?: :?:
Junica stara 10 dana ne postoji. To je TELE, ali decki moji morat cete sacekat odgovor nekog ko se bavi kravama. Piajte bogeca na private. :) :) :)

uh uh ima tu svega :!:
ovako tele bilo simentalsko ili holštajn ima različite cjene.
svi se skoro ravnaju po cjeniku leda, tako za tele ispod 100kg , cca 80kg simentalac moraš dat cca 2500kn, za holsteina manje za četvrtinu, ali to sve ovisi kak se nađe.
tele od 150kg je podosta skupo tak da to više nitko ni ne kupuje

junice za rasplod od 12000kn na dalje, za klanje po 14kn kila

krave za uzgoj takvih skoro nema bar ne koje su dobre, za klanje cjena 9 kn kila

junad zadnje su bila 16kn kila

ja ču imat uskoro muško holštajn tele za prodaju, za sad je staro 1 dan :D

ja kad sam tovio junad imao svašta i simentalce i holštajn, i čistam su holštajni ok, čak napredniji od simentalca jer su ratoborniji za jelo pogotovo na slobdnom načinu držanja

e da a zećevi idu kod nas po 50kn komad, ima ih svakakvih, od orijaša , do onih slatkih bijelih sa crvenim očima.
ja sam nekad imao 300 zečeva, to je bilo ko u bajci, koja god vrata od koca otvoriš samo te zekani gledaju :D
 
V

vi_ky

Guest
Evo mene opet malo :!: :!: Ovako sad me baš počela interesirat ždrijebica Hrv. Hladnokrvnjaka pa se pitam konj ili krava :scratch :scratch :scratch :?: :?: :?: Šta Vi mislite zemlje imam,nastambe imam(iako bi i konj i krava bile stalno vani osim po jakom nevremenu a to je stvarno rijetko :roll: :roll: :roll: ),a kravu mi nema baš i netko must a stroj za mužnju mi se ne isplati za jednu kravu a i di bi s tolko mljeka(10 l na dan) nas je jako malo u kući(a skupljat mljeko pa to vozit svaki petak na Sajmište(pijacu)uopce nije isplativo) zato mi se ždrijebica čini bolja :?: :?: :?: Molim Vas savjet :!: :!: :!:
 
H

Hrvoje_Sisak

Guest
krave za uzgoj takvih skoro nema bar ne koje su dobre, za klanje cjena 9 kn kila

Pa gdje onda nabavit 50 krava za napuniti štalu?
 
B

Branimir 105 s

Guest
Hrvoje_Sisak kaže:
krave za uzgoj takvih skoro nema bar ne koje su dobre, za klanje cjena 9 kn kila

Pa gdje onda nabavit 50 krava za napuniti štalu?

50 krava češ vrlo teško nabaviti. Za punit štalu ovakovog kapaciteta obično se uvoze visokobređe junice iz austrije, njemačke ili nizozemske. Možeš nabavit junice i kod nas čak i jeftinije nego uvozne, ali i slabije kvalitete. Neki će reći da i izvana dolazi šrot jer nitko pametan ne daje kvalitetno potomstvo van iz štale što je i djelomično točno no ipak mislim da možeš nabavit i kvalitetnu robu izvana. Ako planiraš kupiti 50 junica najbolje bi ti bilo da dobiješ na lotu i odeš u austriju ili NJemačku i na aukciji kupiš najbolju robu :D . Šalu na stranu za taj broj junica svaki ozbiljni uvoznik bi te trebao uzet sa sobom i vodit te po štalama gdje nabavlja robu. Prije su to radili i za 33 komada odnosno 1 šleper.
Pošto i mene očekuje skoro nabava junica mogu s vama podijeliti par friških informacija. Ako niste znali junice su skupe za popiz..t. Zadnje cifre 15500 plus PDV. Nadalje vrlo teško je nabavit visoko bređe junice pa su sad u ponudi sve više junice bređe 4 do 6 mjeseci. Vani junica ima manje (kao i krava), a još k tome rusi voze ko ludi, ne pitaju za cijenu i nisu izbirljivi oko kvalitete.
 
H

Hrvoje_Sisak

Guest
Branimir 105 s kaže:
[quote="Hrvoje_Sisak":eek:tu27eio]krave za uzgoj takvih skoro nema bar ne koje su dobre, za klanje cjena 9 kn kila

Pa gdje onda nabavit 50 krava za napuniti štalu?

50 krava češ vrlo teško nabaviti. Za punit štalu ovakovog kapaciteta obično se uvoze visokobređe junice iz austrije, njemačke ili nizozemske. Možeš nabavit junice i kod nas čak i jeftinije nego uvozne, ali i slabije kvalitete. Neki će reći da i izvana dolazi šrot jer nitko pametan ne daje kvalitetno potomstvo van iz štale što je i djelomično točno no ipak mislim da možeš nabavit i kvalitetnu robu izvana. Ako planiraš kupiti 50 junica najbolje bi ti bilo da dobiješ na lotu i odeš u austriju ili NJemačku i na aukciji kupiš najbolju robu :D . Šalu na stranu za taj broj junica svaki ozbiljni uvoznik bi te trebao uzet sa sobom i vodit te po štalama gdje nabavlja robu. Prije su to radili i za 33 komada odnosno 1 šleper.
Pošto i mene očekuje skoro nabava junica mogu s vama podijeliti par friških informacija. Ako niste znali junice su skupe za popiz..t. Zadnje cifre 15500 plus PDV. Nadalje vrlo teško je nabavit visoko bređe junice pa su sad u ponudi sve više junice bređe 4 do 6 mjeseci. Vani junica ima manje (kao i krava), a još k tome rusi voze ko ludi, ne pitaju za cijenu i nisu izbirljivi oko kvalitete.[/quote:eek:tu27eio]
Koliko košta junica holstein bređa od 4-6 mjeseci?
Koliko mininalno mora biti krava stara da bi se smjela teliti?
 
B

Branimir 105 s

Guest
Pa piše ti 15500 plus PDV. Optimalna starost krava kod telenja bila bi 24 mjeseca. To ti opet ovisi kada osjemenjuješ junicu po prvi puta . Idealno vrijeme je od 15 do 17 mjeseci, al to je individualno od junice do junice. Ovisi najviše o težini koja bi trebala biti oko 400 kila nikako manje da bi junica bez problema mogla podnijeti trudnoću.
 
B

Branimir 105 s

Guest
Bogec telac ti je krasan :) . Jel to simentalac čisti, malo mi ima čudan raspored boja.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Branimir 105 s kaže:
Bogec telac ti je krasan :) . Jel to simentalac čisti, malo mi ima čudan raspored boja.

hvala :D
to je crveni holštajn, mama mu je skoro skroz bjela :D al tele je mrcina i to malo žešča i jako je proždrljiv :D i fotogeničan je , voli fotić

joj da vidiš one ne pašnjaku , to je ko divlja horda kad me vidi, kad njim nosim klopu navale na mene da me skoro sruše :D a kaj da im radim kad su slatki :!: dam im na volju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Krasno tele, imam i ja jedno 10 dana staro, jako malo se otelilo, naime simentalac, muško, isto proždrljivo i napredno, sve muško ostavljam kod sebe za daljnji tov, fala bogu več 7 teljenja za redom svi muški telići!!!!Bude za tren puno tovilšte, nego jel ti prodaješ mušku telad, dal nekomu posebno ili ko nazove i pita, ja ču uskoro u nabavu muške teladi, več od 15 dana starosti, znam da su skupi, al treba skupiti jedno 15 komada za tov! :mrgreen:

Ovo je moj malecki, fotogeničan i zvrkast!!! :lol: :lol:

Obrisan neispravan link.

Ako mu je blizo bala sjena, on ju rasturi i legne na nju i onda uživa!!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Krasno tele, imam i ja jedno 10 dana staro, jako malo se otelilo, naime simentalac, muško, isto proždrljivo i napredno, sve muško ostavljam kod sebe za daljnji tov, fala bogu več 7 teljenja za redom svi muški telići!!!!Bude za tren puno tovilšte, nego jel ti prodaješ mušku telad, dal nekomu posebno ili ko nazove i pita, ja ču uskoro u nabavu muške teladi, več od 15 dana starosti, znam da su skupi, al treba skupiti jedno 15 komada za tov! :mrgreen:

prodajem kom stignem, kome paše nek ga vozi :D
ja sve muške prodajem, samo cure ostavljam, u svojoj sjetvenoj strukturi sam se specijalizirao za voluminoznu krmu i sa kravama imam više koristi , a i naknap sam sa mjestom tak da svi muški odu
pa svi ženski telci pa čak i ono malo od mjesec i pol je vani na pašnjaku, na kiši , suncu, vjetru, i super napreduju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Blago tebi rođo kad imaš prostora uokolo i naokolo, a na kakvom ja bijednom mjestu živim, sve bi dao za barem pol rali vrta minimalno, a ne majke ti ga, koda sam u centru grada!! :eek: :x :x :x
 
V

vi_ky

Guest
Zna li netko nekakve dućane u RH sa opremom za ovce,koze,svinje,konje,krave...
Ja znam za Gumex i to je to :p :!: :?: :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh