• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cijena kukuruza 2008

S

seljaček

Guest
To što Raić, Tulić, Jakšinić i ostali mudraci sada guraju neke bolesne (pod)cijene susamo tlapnje ipak če glavnu riječ reći GAZDA naš dragi Todorić. Ja osobno očekujem standard kvalitetu 1,10-1,30 kn/kg.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Eto, ja sam čuo od ozbiljnih ljudi iz KWS-a da je otprilike dogovorena cijena kukuruza za jesen. Standard 0,70-0,80 kn. Dovoljno, koliko je rodio i koliko je ljudi očekivalo obogatiti se bez posebnih napora. Treba ipak više raditi glavom...
 
B

Bobo

Guest
seljaček kaže:
To što Raić, Tulić, Jakšinić i ostali mudraci sada guraju neke bolesne (pod)cijene susamo tlapnje ipak če glavnu riječ reći GAZDA naš dragi Todorić. Ja osobno očekujem standard kvalitetu 1,10-1,30 kn/kg.


Sanjaj da ces dobiti preko 80 lipa ove godine... Gdje god se okrenes kukuruz, a loseg kukuruza gdje vidis, to je onaj u kojem nije apsolutno nista radjeno. Ako si ih barem prokultivirao, imat ces ove godine dobar urod, a takvih je ljudi puno... Svi (ili bar vecina) se polakomila za proslogodisnjom otkupnom cijenom i sad ce biti vrlo razocarani.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
seljaček kaže:
To što Raić, Tulić, Jakšinić i ostali mudraci sada guraju neke bolesne (pod)cijene susamo tlapnje ipak če glavnu riječ reći GAZDA naš dragi Todorić. Ja osobno očekujem standard kvalitetu 1,10-1,30 kn/kg.


Sanjaj da ces dobiti preko 80 lipa ove godine... Gdje god se okrenes kukuruz, a loseg kukuruza gdje vidis, to je onaj u kojem nije apsolutno nista radjeno. Ako si ih barem prokultivirao, imat ces ove godine dobar urod, a takvih je ljudi puno... Svi (ili bar vecina) se polakomila za proslogodisnjom otkupnom cijenom i sad ce biti vrlo razocarani.

pazi zanimljivu kombinaciju, naša zadruga otkupljuje kukuruze, naravno ruši cjenu, njima to treba za stočnu hranu tj mješaonu, druga strana pavičić, raić i kompanija daju đubre našoj zadrugi a uzimaju slamu i moraju uzimat stočnu hranu, tu zadruga stvara razliku u novcima, kupili za male novce prodali skupo, tu je još koperacija tova svinja sa lovrićem, pa nije ni čudo da se našla naša zadruga mađu velikima za poticaje

cjene svega u jakšiniću su otišle podosta dolje, tako da neče biti cjene jer su negdje cjenici već izvješeni po stupnju vlage

sad su stočari koji nemaju dovoljno kukuruza u super poziciji, jer je opet kukuruz bolje kupit nego sadit
 
S

seljaček

Guest
Usput o prinosu dali se netko vozio po podravini kukuruzi su super ali samo oni koji su dobili dosta gnojiva velika večina je več 90% suha tu nema nekog prinosa zrna ima ali sigurno nije full ispunjeno usahlo je mala masa jako jemalo kukuruze u dobroj kondiciji dobra kiša nije pala več 45 dana a zrno se ispunjava do polovice 9 mj ako je na vrijeme sađena . Podravina bi se mogla razočarat u prinos a u slavoniji i nisam baš vidio neke ogromne parcele sa kukuruzom bar ne na potezu Našice- Vukovar. Uglavnom žita i repica
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
Usput o prinosu dali se netko vozio po podravini kukuruzi su super ali samo oni koji su dobili dosta gnojiva velika večina je več 90% suha tu nema nekog prinosa zrna ima ali sigurno nije full ispunjeno usahlo je mala masa jako jemalo kukuruze u dobroj kondiciji dobra kiša nije pala več 45 dana a zrno se ispunjava do polovice 9 mj ako je na vrijeme sađena . Podravina bi se mogla razočarat u prinos a u slavoniji i nisam baš vidio neke ogromne parcele sa kukuruzom bar ne na potezu Našice- Vukovar. Uglavnom žita i repica

ali još uvjek smo mi največi proizvođači kukuruza , a ne podravina i slavonija, tu kod nas stalno ima kiše a i prošle godine je bilo dobro, tu uopče nitko niti ne pita o velikoj cjeni, a prolazio sam kroz čurlovac prije par dana imate dobar kukuruz, e odkud vam tolka pokusna polja bc instituta, svako dugo polje
 
S

seljaček

Guest
To sve je od dvojce gazda iz Diklenice oni dvojca obrađuju polivicu i više površina u okolici .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
To sve je od dvojce gazda iz Diklenice oni dvojca obrađuju polivicu i više površina u okolici .

to ti moraš preuzet, a ne nekvi iz diklenice, ima da dajc ore mjesec dana od jutra do mraka i po mraku
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Usput, samo onako, da kukuruz brzo zori sada, to je istina. Ali opet bit će ga puno više nego lani, puno više. Ipak misim da će ga naši stočari imati u dovoljnim količinama, ili barem dovoljnim... A čim stočari imaju dovoljno, ne kupuju okolo, a to ruši cijene. Lako je diči cijenu na dvjesto kuna kad te u jednom danu trojica-četvorica pitaju da im prodaš kukuruz još na njivi.
To što neki ne đubre dovoljno, a znam ih dosta... (gnojnica i šta će ti više???) to je njihov problem. Imam jednoga takvoga pa mu tržim sjenažu. Ipak je njemu njegova gnojnica dovoljna :lol: :lol: :lol:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
dali ima netko informaciju jeli gdje objavljena cijena kukuruza kod nas???
 
P

Poljodjelac

Guest
Izgleda da će biti problema sa otkupom kukuruza.
Danas sam čuo da PIK Vinkovci (a koji je opet pod Agrokorom) otkupljuje samo od onih koji su
proljetos ugovorili proizvodnju.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
jaooooo.
odeošmo mi u vražu mater....
cjene u trgovinama rastu, a od kukuruza, žita, suncokreta... padaju!!!I kako sad preživiti?
 
P

Poljodjelac

Guest
Ma nemam ja pojma o cijeni kukuruza nego me strah da ga ne budu htjeli uopće skladištit.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
kako to mislis da ga nebuhu htjeli skladistiti?
a to da otkupljuju samo od kooperanata--cisto nevjerujem!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
sve je to umjetno to padanje cijena pred žetvu.Zna se da ljudi nemaju gdje skladištiti pa ajmo malo ucjena.Ako bude tako niska cijena kukuruza netko će poslije grdnu lovu okrenuti a nagodinu nitko živ više neće htjeti sijati kukuruz.Pitanje svih pitanja je što uopće sijati jer inputi su u odnosu na lani udvostručeni a sad vratiti kukuruz na cijenu koju je imao prije tri godine kad je 7-20-30 bio manje od 200kn a gorivo bilo ispod 3 kn.Ovo je pokušaj vlade da preko naših leđa kontrolira inflaciju.Ja na 30ha kukuruza imam zaduženje 150000kn i kad to iskvitam i poplaćam druge obaveze ispada da sam radio za siću.Od ovoga svega korist ima samo država(PDV) i trgovci koji rade s maržama ponegdje i do 100%(zaštita)U Francuskoj je tona kukuruza 170eura uz poticaje od 300 eura/ha.Biće napuštene zemlje iduće godine.
 
P

Poljodjelac

Guest
zsolin kaže:
kako to mislis da ga nebuhu htjeli skladistiti?
a to da otkupljuju samo od kooperanata--cisto nevjerujem!
To je tako jednostavno.
Ti dovezeš kukuruz, oni pitaju jel imaš ugovor s njima,nemaš ugovor vozi kukuruz.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
razumijem ja to .... aLI NESHVACAM kako nebi otkupili?
ma ova drzava je neposlozena!
 
P

Poljodjelac

Guest
Kod nas je sve moguće.Danas sam bio u jednoj zadruzi i upravitelj kaže oni uzimaju samo od svojih koperanata.
U jednom silosu imaju pšenicu u drugom suncokret, sad dolazi soja i jednostavno nemaju puno mjesta za kukuruz.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
zsolin kaže:
razumijem ja to .... aLI NESHVACAM kako nebi otkupili?
ma ova drzava je neposlozena!

a ne ne u nekim stvarima je ova država savršeno složena, htjeli ste svi tržište jer vas je država varala, evo vam ga sad na, i na kraju če ispast da dok je država određivala da je bilo bolje, to je tako ljudi moji, svako gleda svoj profit ali neki ga gledaju malo bolje od vas, nemojte zaboravit da cjenu meču oni a ne vi na tržište , uglavnom ovaj veliki pad cjena odgovara stočarima, sad stočari mirnije spavaju tj oni koji moraju kupovat :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh