• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena najma

B

branko

Guest
kod mene , granicno podrucje izmedju koprivnice i ludbrega, je cijena dobre oranice 500 kn po jutru znaci cca 850 po ha, a livade i pasnjaci cca 200 kn po jutru, mada ima dosta i badava glavno da se pocisti na zaraste u trnje.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
zvona kaže:
tu smo vec negdje obradivali temu
E, ja uz sav trud nisam uspio naci, te se ispricavam za duplanje topika. Cijenio bih link ili barem naznaku u kojoj grupi tema bi se moglo naci

branko kaže:
kod mene , granicno podrucje izmedju koprivnice i ludbrega, je cijena dobre oranice 500 kn po jutru znaci cca 850 po ha, a livade i pasnjaci cca 200 kn po jutru, mada ima dosta i badava glavno da se pocisti na zaraste u trnje.

Ispadne da je cifra manja od poticaja? Dakle najmoprimacu je dovoljno da uzme zemlju u najam od cistog vlasnika i da prstom ne makne i knjizi pozitivnu razliku u kasici, odnosno ako i obradjuje prinos bi mu morao pokriti rad, materijalne troskove i amortizaciju strojeva? Nesto mi tu ne stima ...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pitaj clana TX75 kolika je cijena zakupa u Satnici Djakovackoj on ce mislim dati tocniju cijenu po hektaru od mene
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zvona kaže:
Pitaj clana TX75 kolika je cijena zakupa u Satnici Djakovackoj on ce mislim dati tocniju cijenu po hektaru od mene

cijena zakupa kod nas je 50€ po jutru, a to po hektaru ispada 87,5€ naravno to je cjena zakupa kod privatnika,,
 
S

sapat

Guest
TX75 kaže:
cijena zakupa kod nas je 50€ po jutru, a to po hektaru ispada 87,5€ naravno to je cjena zakupa kod privatnika,,

jel to cijena oranice ili pašnjaka?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
sapat kaže:
TX75 kaže:
cijena zakupa kod nas je 50€ po jutru, a to po hektaru ispada 87,5€ naravno to je cjena zakupa kod privatnika,,

jel to cijena oranice ili pašnjaka?

.,to je cijena oranice!!
 
S

sapat

Guest
pa to je onda đabe... kod nas cijena kreće od 600kn pa sve do 1000kn po jutru!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
sapat kaže:
pa to je onda đabe... kod nas cijena kreće od 600kn pa sve do 1000kn po jutru!

¸¸i kod nas za državnu zemlju ide cijena i do 2000kn po ha,,ali ovo što sam ja naveo je cjena zakupa kod privatnika.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
sapat kaže:
...i ovo što sam ja naveo je cijena kod privatnika

:oops: onda je kod nas stvarno zakup đabe,ali i to ovisi sve do gazde nama su bili tražili i više za zakup al nismo dali cjena je 50€ po jutru pa ti uzmi ako hoćeš ako nećeš nemoraš,..

a koliko vam je onda cijena zakupa na državnu zemlju??? ;)
 
S

sapat

Guest
a za državno ima svakakvih cijena... sad bi ubrzo trebao biti natječaj za koncesiju pa ćemo vidjeti
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
TX75 kaže:
sapat kaže:
...i ovo što sam ja naveo je cijena kod privatnika

:oops: onda je kod nas stvarno zakup đabe,ali i to ovisi sve do gazde nama su bili tražili i više za zakup al nismo dali cjena je 50€ po jutru pa ti uzmi ako hoćeš ako nećeš nemoraš,..

a koliko vam je onda cijena zakupa na državnu zemlju??? ;)

Jeli to za visegodisnji zakup sa ugovorom kod biljeznika ili samo na jednu godinu ili na vise godina "na rijec"? (naravno mislim na zakup od privatnika) O kojim se povrsinama radi?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
U Satnici su pojedinci dizali toliku cijenu drzavne zemlje koja je previse jer toliki nije ni poticaj znaci u minusu su zemlja je na jednu godinu.Ovdje u Bilju cijena drzavnog zemljista se krece oko nekih 300-do max 500kn po ha i to na 2-3 god pa ima koji su i duze u zakupu.Privatno mozes od nekoga dobiti i za dabe,ali neki prosjek je 300-400kn jutro_Ovdje sada cijena raste,prije ste mogli kupiti jutro zemlje za bagatelu 500DM/kj.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Smiljan kaže:
TX75 kaže:
sapat kaže:
...i ovo što sam ja naveo je cijena kod privatnika

:oops: onda je kod nas stvarno zakup đabe,ali i to ovisi sve do gazde nama su bili tražili i više za zakup al nismo dali cjena je 50€ po jutru pa ti uzmi ako hoćeš ako nećeš nemoraš,..

a koliko vam je onda cijena zakupa na državnu zemlju??? ;)

Jeli to za visegodisnji zakup sa ugovorom kod biljeznika ili samo na jednu godinu ili na vise godina "na rijec"? (naravno mislim na zakup od privatnika) O kojim se povrsinama radi?

Sve ovisi kako se dogovoriš sa gazdom,, naravno ide se kod bilježnika i tako se riješava poticaj, a o površini sve ovisi na koga naletiš tj. koliko gazda ima zemlje, mi osobno imamo od nekih po jutro dva,a od nekih imamo u zakupu i po petnaestak jutara..
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
zvona kaže:
U Satnici su pojedinci dizali toliku cijenu drzavne zemlje koja je previse jer toliki nije ni poticaj znaci u minusu su
Pa valjda iz te zemlje nesto i izvuku da bi nadoknadili taj, nazovi minus. A vjerujem da je jeftinije biti u takvom "minusu" nego kupovati stocnu hranu. Btw Kolika je cijena stocne hrane za jednu npr. kravu godisnje, uz pretpostavku da se samo sa time hrani?
 
P

paor

Guest
Kako ja to trenutno vidim kod sebe:

TROÅ AK

a. laktacija 300 dana:
-lucerka 8kg/dan=8 kn/dan=2400kn
-silaža 25kg/dan=6 kn/dan=1800kn
-smjesa i premiksi 8kg/dan=14/dan=4200kn

b. zasušenje 65 dana:
-lucerka 8kg/dan=8 kn/dan=520kn
-silaža 20kg/dan=5 kn/dan=325kn

Ukupno (a+b)=9425 kn/kravi

PRIHOD

mlijeko 4500l x 2,5 kn=11250kn
tele 3000 kn

Ukupno=14250

U razlici pozitive od 4,775 kn postoje još ostali troškovi (amortizacija strojeva i štala, trošak rada, vode, veterinara, papirologije i označavanja, manipulacije mlijeka...) tako da se može vidjeti kolika je bijedna zarada.
Samo bih spomenio da se proizvodnja mlijeka smatra najkompleksnijom proizvodnjom u poljoprivredi.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
paor kaže:
U razlici pozitive od 4,775 kn postoje još ostali troškovi (amortizacija strojeva i štala, trošak rada, vode, veterinara, papirologije i označavanja, manipulacije mlijeka...) tako da se može vidjeti kolika je bijedna zarada.
Samo bih spomenio da se proizvodnja mlijeka smatra najkompleksnijom proizvodnjom u poljoprivredi.

Tocno, zato se hrana za stoku ne isplati kupovati. Ali zaboravljas ako svu hranu kupujes da ti ne trebaju strojevi kakvi ti trebaju kad tu hranu sam radis. Sa mojim skromnim znanjem mogu zakljuciti da ti za to treba jedan mali traktorcic sa par prikljucaka. Takodjer, sto se rada tice, u takvom (teoretski) organiziranom gospodarstvu gdje se sva hrana kupuje jedan covjek moze mrtvo-ladno opsluzivati trideset krava sto vec dolazimo do ne bas bijedne place od stotinjak tisuca kuna godisnje, neto.
 
R

Ratarko

Guest
Smiljan kaže:
Tocno, zato se hrana za stoku ne isplati kupovati.

Nisi baš potpuno u pravu .
Pazi ovu godinu . Da li je bolje stočaru prodati rod sa 10 jutara kukuruza kada ima ovu ludu cijenu ili mu je bolje kupovati stočnu hranu po 1.60 kn/kg ? Bratić koji ima 30 i kusur krava kaže da ove godine gubi zato što ima svoju hranu , treba taj skupi kukuruz povratiti kroz cijenu mlijeka koja je godinama ista , kužiš me ?

Ali zaboravljas ako svu hranu kupujes da ti ne trebaju strojevi kakvi ti trebaju kad tu hranu sam radis. Sa mojim skromnim znanjem mogu zakljuciti da ti za to treba jedan mali traktorcic sa par prikljucaka.

Isto mislim da i tu negdje griješiš , stočari će ti bolje odgovoriti da li je uopće održiva teorije da se sva hrana može kupovati za keš ili ne ?

Takodjer, sto se rada tice, u takvom (teoretski) organiziranom gospodarstvu gdje se sva hrana kupuje jedan covjek moze mrtvo-ladno opsluzivati trideset krava sto vec dolazimo do ne bas bijedne place od stotinjak tisuca kuna godisnje, neto.

Au , mrtvo-ladno kažeš ...naravno da nije tako .
 

Najnoviji postovi

Na vrh