• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena stajnjaka

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ma kakvi, nisam ni mislio. Ja sad nemam ništa do jeseni, a onda se pale telefoni i zovu me.
Za vinograde, male, velike, voćnjake i zemlje.
Znaju moju cijenu i uvijek me zovu, da ga imam na izvoz sve bi otišlo!
Mi smo susjedi. Ja sam iz P. Sesveta. 250 kuna kazes s tvojim prijevozom. Hm, o tome bi se dalo razmisljati. Koliko bi spustio cijenu za 100 prikolica?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa čovječe iz P. Sesveta si, svaki dan sam tam skoro, kaj nesi prije rekel!!!

100 prikolic veliš, neznam toliko nikak nemrem ni nakupit, a za kaj če ti toliko?

Cjena ostaje ista, hehehe
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Inace se bavim povrcarstvom, tak da ti više i ne moram govoriti sto ce mi toliki stajnjak.
Uostalom, to je bila sala, premda mi ni tih sto nebi bilo previše. Na svaku ral 15 puta po 15 rali i ispadne više od sto.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
da se ja malo upletem..kod mene čovjek prodaje 1m3 za 50 kuna...jeli to puno, nema pojma koliko je težak 1m3 stajskog đubra...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
roko kaže:
da se ja malo upletem..kod mene čovjek prodaje 1m3 za 50 kuna...jeli to puno, nema pojma koliko je težak 1m3 stajskog đubra...
I ja sam to pokusao izracunati ali nisam uspio :? ako usporedim razne mjere (Bobo je na stranicama prije i racunao) ispadne da bi se moglo otprilike racunati 1m3 preko jedne tone. Odnosno prikolica od tri kubika nosi preko tri tone djubra, samo ne znam egzaktno koliko, vjerujem blize cetiri tone ili vise nego tri tone . Cini mi se da je kubik djubra dosta tezi od kubika vode.
Ajde prakticari, kad stavite u kantu djubar koliko je to teze kad u toj istoj kanti nosite vodu?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
definitivno je teži od kubika vode...samo koliko...sad i mene zanima..meni čovjek prošle godine vozio đubar i imao prikoicu 2-3 m3,,bar tako kaže...kaže da ima oko 2-3 tone tereta,,,,ajd ga sad znaj :scratch
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
roko kaže:
da se ja malo upletem..kod mene čovjek prodaje 1m3 za 50 kuna...jeli to puno, nema pojma koliko je težak 1m3 stajskog đubra...

50 kn nije puno, mi prodajemo po 150, ostali i više 200kn

U svakom slučaju je teži od vode
 
P

pauk

Guest
pozdrav, da malo aktualiziram temu.

Trebao bih nesto stajnjaka (par kubika), nekoliko km daleko od Dugog sela (i Vrbovca).

Zanima me ima li netko u blizini tko prodaje i naravno cijena. Ako znate nekoga, preporucite slobodno :)
 
I

imalcic

Guest
stajnjak

50 kn nije puno, mi prodajemo po 150, ostali i više 200kn

U svakom slučaju je teži od vode

Bok svima! Trebam nabaviti i razbacati stajnjak na cca 4000 m2 djetelišta, podorati i fino istanjurati. Svrha: gusta sadnja crnog oraha. Termin: jesen 2013.
Lokacija: Rinkovec (Bednja), uz asfaltiranu cestu. Ima tko ponudu?
Ivica 0994570780
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod nas klasična prikolica 4 tone(sip40 i slična),ako je zreli stajnjak max 250 kn ,ima stoke da boli glava,tip što ima tov sa 250komada dovozi sa kamionom svježi iz štale na polje za maximalno 500kn a ima za ove 3 prikolice
 
I

imalcic

Guest
stajnjak

kod nas klasična prikolica 4 tone(sip40 i slična),ako je zreli stajnjak max 250 kn ,ima stoke da boli glava,tip što ima tov sa 250komada dovozi sa kamionom svježi iz štale na polje za maximalno 500kn a ima za ove 3 prikolice

Ok, koliko bi to bilo do Rinkovca/Bednja? To mi treba ujesen 2013.
Pozdrav Ivica
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kod mene je 3 kubika stajnjaka 45 eura sa utovarom i prijevozom, 25 eura da sam vozis i utovaras, sto mi nije problem jer imama utovarivac, cijena gnojovke 25 eura 3kubika cisterna sa prijevozom, a 25 kg 7-20-30 kosta 17 eura, cime sad gnojiti
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nema dogovora, nisam ni mislio da ce biti, da sam pitao kako zamjeniti sijalicu na IMT 539 svi bi navalili.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Jel mi može neko reći kako se kreću cijene zrelog stajskog gnoja na području sjeverozapadne HR?
 
Na vrh