• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cijena sumskog,poljoprivrednog,građevinskog zemljista

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
neću psovat ali to je DRŽAVNA ŠUMA a ovo što navodi, ima par odjela koji su posječeni prje 3-4 godine skoro do kraja a prošle je bila totalna sječa, značii stabla su pustila sjeme mladice su izrasle i ta stabla su srušena tako da je to sada šikara a on spominje stabla 120 godina stara, javljam sutra šta sam otkrio
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
neću psovat ali to je DRŽAVNA ŠUMA a ovo što navodi, ima par odjela koji su posječeni prje 3-4 godine skoro do kraja a prošle je bila totalna sječa, značii stabla su pustila sjeme mladice su izrasle i ta stabla su srušena tako da je to sada šikara a on spominje stabla 120 godina stara, javljam sutra šta sam otkrio

moram priznati da s nestrpljenjem čekam.
:)
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
zvao sam upravitelja i nećete vjerovat i sam čovjek ostao PAF ali kada sam mu objasnio o kojim odjelima se radi kaže mi istina je RADI SE O POVRATU ODUZETE IMOVINE i s time više ne gospodarimo
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Bio je prije nekog vremena u Gospodarskom listu oglas za veliku, ali veliku površinu šume, puno čestica, u Zagorju. Malo sam istraživao i u gruntovnici je pisalo da to glasi na dvoje Talijana???
 
I

Iki_Piki

Guest
zavisi koja je točna lokacija, ja znam koga bi zanimala zemlja, naravno ne za badava, čovjek ima novaca i treba mu zemlja, i najvažnije pošten je, ne gleda di će nekoga zajebati.

Lokacija je pored gracaca u lici, javi mi se ako imas nesto konkretno
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
zvao sam upravitelja i nećete vjerovat i sam čovjek ostao PAF ali kada sam mu objasnio o kojim odjelima se radi kaže mi istina je RADI SE O POVRATU ODUZETE IMOVINE i s time više ne gospodarimo

pretpostavljao sam da je nešto u tom stilu, čim ovaj ima prste u tome.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Otvoriš oglas i u google upiši ime onog što prodaje. Jak je to igrač.
Sve je to u redu kad se u pravo vrijeme nađeš na pravom mjestu.

ma pričao mi brat za taj "press obrt" navodno bivši upravitelj HŠ iz Bjelovara i t.d. šta misliš kupim to ogradim jer je to MOJE, napravim svoje lovište, turizam i ostalo, šumske drvene kučice, iznajmljuljem za xy stvari romantika, ma preljepo jo samo da dobijem na lotu i eto znam kuda bih novce uložio, a i pozicija mi odgovora jer su moji preko Ilove, a ženini sa druge strane a ovo je ozmeđu, možda bih i dobio neki popust pa bi mi to dao za npr 1 800 000 za KEŠ:weedman:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
ma pričao mi brat za taj "press obrt" navodno bivši upravitelj HŠ iz Bjelovara i t.d. šta misliš kupim to ogradim jer je to MOJE, napravim svoje lovište, turizam i ostalo, šumske drvene kučice, iznajmljuljem za xy stvari romantika, ma preljepo jo samo da dobijem na lotu i eto znam kuda bih novce uložio, a i pozicija mi odgovora jer su moji preko Ilove, a ženini sa druge strane a ovo je ozmeđu, možda bih i dobio neki popust pa bi mi to dao za npr 1 800 000 za KEŠ:weedman:

privatno vlasništvo smiješ ograditi. lovište minimalno 1 ha. kad kupiš javi :)
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
neznam gde da postavim pitanje pa cu tu. Naime, iza kuce imam sumu i sad bi ja to porusil i plastenike pravil. isao bi sve legalno pa me zanima dali se treba radit prenamjena zemljista jer je tu suma od pamtivjeka?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
neznam gde da postavim pitanje pa cu tu. Naime, iza kuce imam sumu i sad bi ja to porusil i plastenike pravil. isao bi sve legalno pa me zanima dali se treba radit prenamjena zemljista jer je tu suma od pamtivjeka?

Ako je ta cestica suma moras radit prenamijenu ako mislis trazit poticaj i slicno al to nije nista tesko napravit prenamijenu nesto biljega i ispunis formular!


Valjda je ista procedura kao i kak sam ja bivse oranice koje su zarasle prenamijenio u sumu!!!!!
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ajde ti to lijepo ispitaj, nisam baš siguran da smiješ šumu posjeć i prenamjenit...:icon_eek:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
neznam gde da postavim pitanje pa cu tu. Naime, iza kuce imam sumu i sad bi ja to porusil i plastenike pravil. isao bi sve legalno pa me zanima dali se treba radit prenamjena zemljista jer je tu suma od pamtivjeka?

Pogledaj si ovdje kako se vodi čestica http://www.katastar.hr/dgu/ind.php.
Ako se radi o oranici, voćnjaku, livadi ne moraš raditi prenamjenu.
Isto mislim da se ne može tako jednostavno prenamijeniti šumsko u
poljoprivredno zemljište jer bi to značilo čistu sječu.
Ako se radi o obraslom polj. zemljištu dovoljno je zatražiti doznaku i
to je to. Porušiš, iskrčiš i sadiš plastenike.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Pogledaj si ovdje kako se vodi čestica http://www.katastar.hr/dgu/ind.php.
Ako se radi o oranici, voćnjaku, livadi ne moraš raditi prenamjenu.
Isto mislim da se ne može tako jednostavno prenamijeniti šumsko u
poljoprivredno zemljište jer bi to značilo čistu sječu.
Ako se radi o obraslom polj. zemljištu dovoljno je zatražiti doznaku i
to je to. Porušiš, iskrčiš i sadiš plastenike.
to je suma oduvjek ali da je to barem kakva suma, nego je agacija i kupinik do koljena, suma je stara oko 40 godina a najdeblje drvo je oko 10 cm, pjeskovito tlo.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jel zna netko kak se kreču cijene šume,šuma se nalazi u Koprivničko-Križevačkoj županiji
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ovisi što kupuješ ili prodaješ i koliko kupuješ ili prodaješ.
Joha, grab, bagrem, hrast...
Ja sam zadnje kupio ral jasena po dvije kune za kvadratni metar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Šuma, širok pojam. Ovisi kaj u njoj ima.
I ovo je šuma, ali nema ni za voz drva

87666358.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh