• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cijena tehnickog drveta, i gruba procjena

E

el pibe

Guest
Ljudi o čemu vi pričate pa nisu iste cijene tehničkog drva i drva za ogrijev.Kakav lugar njegove procjene,kaj lugar ima rengen da vidi kakvi su trupci i kakav grbavi prekupac i 500kn za kubik trupca.Rađe si ta drva sam zruši odpeljaj na pilanu i tam buš odma vidio kakvu klasu imaš.Doprati doma,rašpaltaj nek se suše i za par godina ih prodaj i dobil buš fine novce.A lugaru i prekupcu slobodno prodaj granje od krošnje po 500kn.Odi si po suhu hrastovu fosnu pa buš vidil koliko budeš dobio građe za 500kn.Nemaš kaj viditi,stane u gepek osobnog auta i još na to stanu četiri gajbe piva,motorka,kanisteri sa uljem ,dve sjekire,štucer i bez brige buš zatvorio gepek.Moj savjet,teraj tog prekupca,lažova u 3PM.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Kad ti lugar izmjeri on ti može procijeniti količinu drvne mase po tarifama.
Onda ti je od tih kubika dio furnir I i II klasa, pilanski trupci I, II i III klase.
Za 500 kuna ga tjeraj iz dvora i njega i tog lugara.
Kod nas ide prvi trupac hrasta sada već po 1500 kuna, onda 800 kuna i treća klasa 350 kuna.
Ja imam ponudu 2000 za prvi trupac. Jasen mi nude 1500 kuna po kubiku.
U jednoj šumi imam 160 kubika tehnike jasena. Kad sam to rekao liku zahvalio mi se i rekao da nije zainteresiran. Rekao sam da mu to dajem za 200 000 kuna i njegovo rušenje plus njegov dovoz višemetrice meni doma rekao je da nije zainteresiran. A svi su veliki biznismeni.
A i dugo će tako ostati dok kojekakvi krimosi posao vode i nitko ih ne kažnjava.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Kolege su u pravu ,da meni netko ponudi 400 kuna za kubik tehničkog hrasta ,nisam siguran na koji bi način taj izašao iz dvorišta.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Pitam se da li su ti konji ,koji ucjenjuju ljude i potcjenjuju tuđu imovinu ikad posadili stablo hrasta i gledali kako raste !?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Čuj , oni idu sistemom ''ako prođe prošlo je'' , vjeruj mi da takvi na NEmalo mijesta i dobiju posao , sasttave lijepu pričicu i dobro animiraju vlasnika.
Imajući u vidu njihovu maržu ako dobiju jedan od 10 poslova oni su opet skoro u prednosti u odnosu na onoga koji pošteno radi svoj posao i prihvati svih 10 poslova , naravno kratkoročno gledajući jer takvi i ne razmišljaju baš na dugoročne staze.
 
E

el pibe

Guest
Kolege su u pravu ,da meni netko ponudi 400 kuna za kubik tehničkog hrasta ,nisam siguran na koji bi način taj izašao iz dvorišta.

Za tu cijenu može dobiti eventualno hrastovom letvom po leđima ili "pazari" pa može otići sa dvije "šljive"ispod oka,naravno:icon_blackeye:
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Ja sam malo osjetljiviji na tu temu jer sam svojedobno morao svoju djedovinu u Bosni ,odakle sam porijeklom, dakle ,staru hrastovu šumu prodati za male novce ,naravno zbog krađe i birokratskih sranja ,zbog kojih je dovoz trupaca ovamo bio gotovo nemoguć.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
U hr nema pravog tržišnog kapitalizma. Sve je stvar "dogovora" - čitati, onako kako paše HŠ-u. Koliko pravilnika o šumarstvu ima koje je potpisao čobanković. I kad postavim to pitanje ne dobijem konkretan odgovor. Čovjek je veleizdajnik a mi koji nešto želimo napraviti moramo se povinuti na njegove zakone i pravilnike. Izmjena tih pravilnika je nemoguća jer glavnu riječ vodi hš. Govorim za privatne šume, šumovlasnike i posjednike.
Čovjek koji sada vodi savjetodavnu veterinar, neću pisati političku pozadinu, ali ono što čujem sada, me navodi na pitanje koji je uopće smisao tih funkcija.
Jer trebali bi donijeti pravilnik da svi koji rade u realnom sektoru moraju sponzorirati jednog uhljeba koji k...m ne mrdne cijeli radni dan i onda kaže da mu umjesto 26 dana godišnjeg treba barem 35.
Na službeni upit koliko hš daje za trupce iz privatnih šuma, odnosno koja je realna cijena tehničkih sortimenata, dan danas nisam dobio odgovor.
Više se niti ne sjećam kad sam postavio to pitanje.
A ti koji tako otkupljuju, kod mene niti jedan pošten. Svi imaju kaznenih prijava.
Netko će reći jugonostalgija, u jugi je tip ukrao četiri metra i morao je platiti štetu, opet su ga uhvatili i dobio je četiri godine zatvora i tamo je krepao.
Meni mazne 140 kubika i dobije osam mjeseci.
Ti koji tako kupuju ruše i sami i uvijek sjeku gdje stignu, a kad ih se prijavi, gazda mi je pokazao. je*eš takav posao. I gazdu i njih na pet godina minimalno. Hodaju s promjerkama po šumi i mjere sve što im se sviđa i kažu sve su to moji hrastovi.
Svi su veliki gazde, a nemaju 200 eura za platiti geodetu i utvrđivanje međa.
Ja sam s takvima međaš, geodet mi je odredio međe i samo ja znam gdje su jer oni nisu bili zainteresirani, a sad pričaju kako znaju gdje im je šuma jer sam ja odredio međe. Jesam odredio sam za sebe. Ja znam gdje je i tako sam ih i obilježio tako da samo ja i nitko drugi ne zna gdje su. Upozorio sam ih da paze što rade jer su došli i rekli pazi sad, da se ne vide oznake za međe i da ja moram s njima u šumu kako bi oni mogli rušiti.
Savjetodavna za šumarstvo je bila odlična ideja, samo je provedba bila katastrofalna. Nije ni čudo s obzirom tko je tu službu vodio.
Ne znam tko je napisao, ali ta osoba je znala prodati priču i ljudi su bili oduševljeni. Priča je bila šuplja.
Kažu mi joj pozdravi gospođu. Kako smo divno s njom surađivali. To je osoba koja ide preko mrtvih do zvijezda. Ja sam se njom upoznao pet puta. A glavni domet joj je bio službeni auto. Kad je to dobila, za ostalo i suradnike ju nije bilo briga.
Mi nikada nećemo po tom pitanju biti niti Njemačka, niti Austrija, a kamoli kao najbliža nam Slovenija.
Malo sam se raspisao.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ljudi hvala na iskustvima i odgovorima. Ma ovaj se pobral, necemo prodati za sitnis. Ja bi sam porusio ali nemam mehanizacije da to dopeljam u dvoriste. Nemam vitlo, nemam veliki traktor nit vozilo koje bi te trupce dopeljalo. Zna mozda netko kolko kosta da sluzbenog lugara dozovem da mi to otprilike procijeni? Punica treba novi krov, nemremo joj trenutno pomoci pa je odlucila da proda par hrastova samo da se osnovne stvari na krovu poprave jer propusta. A sad da to doma susimo i cekamo, pametno bi bilo ali nam sad nekorisno u ovoj situaciji. Ako si on to rusi i sam odvozi i meni pusti granje i sve to da si ispilim za loziti preko zime, mozd i recimo 600kn nije malo ako uzmem u obzir njegov posao i transport. Neznam nit sam. Svi samo gledaju kak bi te zajebali i u svoju korist. Gdje danas ima jos postenja...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Cijena lugara ti je 150 kuna sat (nisam siguran ide li još pdv gore). Znači on ti izmjeri, u uredu obračuna količinu i u šumariji ti naprave račun.
Još bolje ako imate gospodarske jedinice onda odi na stranice
www.savjetodavna.hr i gore u desnom kutu imaš kontakte i tamo si odaberi županiju klikni i nađi tko je za šumarstvo i pošalji im promjere hrastova koje imaš i onda će ti oni izračunati ili još jednostavnije ako znaš promjere na vrhu podforuma imaš tablice u njima je u drugom odgovoru hrast uzmeš promjer i pogledaš koliki je volumen i to je to. Samo gledaš za III bonitetni razred.
Eto.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Hvala puno! pogledat cu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh