• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cijena tehnickog drveta, i gruba procjena

wolf

Novi član
Tu od
22 Velj 2014
Poruka
4
interesira me cijena tehnickog drveta i koliko okvirno kubika po nekim procjenam moze biti na 7,5 jutara sume ,, hvala svima koji mi to mogu pojasniti
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Procjena ti ovisi o vrsti drveća i o starosti. Na 7,5 jutara šume što je oko 4 hektara možeš imati i 1200 kubika i 100 kubika ili ništa. Nisi ni naveo gdje se šuma nalazi, nizinska šuma, gorski kotar... a cijena tehničkog drveta ovisi o kvaliteti. Imaš u temi koliko plaćate drva na rastu veću raspravu o ovom pitanju.
 

wolf

Novi član
Tu od
22 Velj 2014
Poruka
4
hvala na odgovoru nemam puno podataka , ali znam da je suma u okolici daruvara znaci nizinska e sad trenutno sta je tocno tamo i koja vrsta drveta neznam ali ocekujem odgovor na to pitanje , interesent sam za kupnju te sume ali me interesira okvirno sta bih mogao ocekivati od toga,, hvala,
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
okolica Daruvara je širok pojam imaš nizinskih šuma i močvara a i planina, nije ista cijena johe ili hrasta
 

wolf

Novi član
Tu od
22 Velj 2014
Poruka
4
da to si u pravu alo kao sto rekoh cekam odgovor agenta za prodaju nekretnina pa cu znati vise odavde iz kanade nemogu to jednostavno provjerit, osim preko agenta koji to zastupa
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
to mi je nešto sumnjivo zvao sam ih prije xy mjeseci i rekli su da je prodano i skinuli oglas pa onda opet stavili, u Brđanima su dobre šume al čudi me kako to već stvarno nitko nije kupio, dugo se prodaje
 

wolf

Novi član
Tu od
22 Velj 2014
Poruka
4
da tocno , \AD nekretnine

jee tocno taj oglas,

ma meni je isto nesto cudno po samoj slici jer ono slikam sljive prodajem vinograd ali eto cisto da reko vidim ali ocito neka muljaza pa ono ako ide , ide a ako ne nema veze,, ipak hvala na objasnjenjima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ali cijena od 1,4 kuna za kvadratni metar je bagatela.
Agencija se mogla udostojit i postaviti sliku šume koju prodaju i barem neku
okvirnu procjenu, vrste, starost. Šumarija je u Đulovcu, mogli su njih pitati, ako ništa drugo.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Drva na panju

Može mi neko reć kako se prodaju drva na panju. Imam šumu koju bi prodao ali neznam kako da procjenim vrijednost. Naime kod nas se to prodaje na panju. Dal mi neko može to pojasnit?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
u trenutku kad je hrpa šume polamana od leda, mislim da nećeš dobro proći...
osobno u takve akvizicije ne ulazim...ali bez šumarije nemoj ni pomisliti dati nekome šumu posjeći...
a ako šumarija doznači, znat ćeš i koliko ima drva za odstrel...pa je čovjek pametniiji...
za privatne šume kod nas je zadužen Matija Volner...nađeš ga u šumariji u Karlovcu lako...
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Imam svoju ne tuđu šumu, to je uredu. Oćeš reć da sve moram pitat šumariju,čak i za svoju šumu.Istina nisam u njoj bio godinama pa su je počeli krast. Onda mislim bolje nekako prodat.Nalazi se u B. Cerovcu. Dal ima kakav mjesni lugar ili direkt u šumariju klc.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
pravo da kažem, nemam pojma pod koju ispostavu može to pripadati...na tu stranu nemam niš...
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Evo da ne otvaram novu temu samo radi jednog pitanja. Punica ima u šumi nekoliko hrasta i ima kupca za njih. Kako da procjenimo odprilike vrijednost hrastovih stabala? Ima nekih natuknica koje bi slijedio da zahtjevam realnu cijenu?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Jel znaš barem prsne promjere, onda se može procijeniti, ovako ti mogu reći da ime pet kubika i da to vrijedi pet tisuća kuna, ali vjerujem da s ovim odgovorom nisi ništa pametniji.
Možeš izmjeriti i opseg i onda se može izračunati promjer.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Malo sam citao i mislim da je najpametnije da pozovem lugara koji procijeni kvalitetu drveta i onda se po njoj moze otprilike cijena skuzit. Jucer lik nudio 400 kn za kubik tehnickog drva od hrasta. Znaci za oko 8 trupaca mi nudi 4000 kuna s tim da bi on rusio i sam odvozio. Cinilo mi se malo, ipak cemo pozvat lugara.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Vec smo dosta pisali o tome, svi barataju cifrom od 1000kn/m3 ali kad nekoga pozoves tko ih otkupljuje onda to zavrsi na 500kn/m3. Meni je covjek ponudio 500kn/m3 a mislim da je i mcmarko rekao da je imao istu ponudu.
 
Na vrh