• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene baliranja

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
nekad sam i ja imao balirku i sad bi mi dobro došla pošto dosta toga sijem ali što je tu je.Kod nas je poljoprivreda izumrla i jako se malo sije,ja imam kombajn ali ne poženjem 5 njiva u sezoni tako da ni svoje troškove žetve ne pokrijem.:gitarist:
 
K

kendja

Guest
kod mene je baliranje 3 kn, usput imam za prodat bale 12-15kg cca 300 kom zagorje:partyman:

'bar dan!

ja padam s marsa malo - ne zamjerite! :) muž i ja pripremamo se za gradnju kuće od bala slame i recimo da bi nam trebalo baš nekih 300-tinjak bala pa nas zanima cijena...pretpostavljam da je ovo baliranje od 3 kn cijena izvođenja radova sa nečijim materijalom...a nama bi trebale gotove bale...pretpostavljam, također, da je ta tzv. "mala" bala nekakva standardna veličina, je li?

pa, dobri ljudi - pomažite!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
'bar dan!

ja padam s marsa malo - ne zamjerite! :) muž i ja pripremamo se za gradnju kuće od bala slame i recimo da bi nam trebalo baš nekih 300-tinjak bala pa nas zanima cijena...pretpostavljam da je ovo baliranje od 3 kn cijena izvođenja radova sa nečijim materijalom...a nama bi trebale gotove bale...pretpostavljam, također, da je ta tzv. "mala" bala nekakva standardna veličina, je li?

pa, dobri ljudi - pomažite!
ako dobro razumijem.. koristit čete cijele bale...jer u protivnom ta slama nije dobra ako mislite na krov od nje, jer je u bali usitnjena slama, nije cijela stabljika kao nekad koja se koristila za krov. moja balirka pravi kockaste bale promjera 40x30 cm, a dužina po želji, ja koristim oko 65 cm.postoji i druge vrste balirki koje imaju veči promjer bala, a duljina se također može podesiti. ove godine je bilo jako malo pšenice pa tako i slame ja sam svoje izbalirane prodao po 4 kune.
 
B

bosniahos

Guest
zanimljiv projekt

Gledal sam na satelitu na travel chanel-utakovu gradnju super super.Ako si u mogućnosti probaj stupit u kontakt s njima pa da pošalju ekipu da to snime.Možda padne i sponzorstvo.Ako imaš prevoz ja ću ti poklonit oko 50 bala.
 
B

bosniahos

Guest
Mislim da neće

Da ali ćim su temelji ili kako komentator prića solid fodation nema ništa,papirologija kao i za svaku drugu kuću ili gospodarski objekt.A sumnjam da naši zakoni imaju tu širinu u sebi da se prilagode bez nekome dati poveću donaciju.A i ako si pogledal ostale materijale a ima ih 18 sve se svodi na neki sistem dijece cvijeća a to je danas moguće glumiti samo ako imaš poveću kolićinu para ili dobiješ na lotu.:weedman::finga:A koliko sam raćunal onak odoćno 300 bala bi bilo za objekt 5,5 puta 7 metara.Zavisi koliko pregradnih zidova i verandi ima građevina.Takva gradnja nije baš jeftina imam <rođakinju< koja je imala drvo za konstrukciju gotovo sve svoje i pred 7 god. je morala potrošit još 13 tisuća kuna za objekt 4 puta 5,5 metara.A slušaj sad ovo izbila svađa sa međašima i neko od njih bacil nešto preko ograde i ode sve u dim ostalo samo hrpa gline i ostaci nešta željeza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh