• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene grla stoke

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Eh da je meni tako nesto kupiti po takvoj cijeni, ma odmah bi dvije, tri uzeo, samo da ima..
Trazim vec mjesec dana kravu za kupiti i nigdje nema, stvarno krava vise nema pa da ih povecalom trazis, sve propalo..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Dobru kravu će rijetko ko prodat,pogotovo ovakvu ko matinu u trećoj laktaciji,tj. na svom vrhuncu... :(think):
Svi znamo koji je proces od odgoja junice,pa hoće uopće ostat steona,dobro se otelit i na kraju kakva će bit što se tiče mliječnosti i ostalog....zato je uvijek šteta osim u krajnjoj nuždi tako grlo prodat...
mate ako je friško oteljena onda i nije tolko loša cijena,jel ipak si nešto izvuko i za tele,il ti je tele ostalo....a cijena je uvijek relativan pojam,sve stvar ponude i potražnje...općenito je kod nas i slaba ponuda a i potražnje baš nema,oni koji se bave s tim sami othranjuju i ostavljaju si najbolja grla a ta u većini nisu za prodaju,a ovo i što ima u ponudi junica steonih i krava rijetkost je nać nešto dobro :icon_thumright:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
a je da. ostavio sam si žensko tele od nje za podmladak. ja nemam puno krava, al već više od 10g nisam kupio nijednu kravu nego odgajam vlastite. netko to se ozbiljno bavi s tim odgaja sam kako kažeš, al ima onih koji nemaju ili hrane ili prostora za podmladak ili može i neki drugi razlog bit, al ovako stariji ljudi po selima, oni ugl budu kupci krava, samo ima svakavih budala koji mi hoće dat 10000 za simentalski kravu s muškim teletom teletom u 2.laktaciji, krava teška preko 700kg. ovo sam da n aizbor kravu za prodaju jer jedna mi je višak i dao sam ljudima da biraju da ne misle da muljam
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ma i mi odgajamo svoje i ostavljamo podmladak, ali sad je jedna ostala jalova i treba joj zamjena, a prosle godine su sve otelile muske pa se nije imalo sta ostaviti..
A kod mene ima mjesta, samo da se isplati hraniti, i da ja imam volje za to, ali nisam bas neki stalski tip, nemam kaj lagati..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Isplativost i volja su u korelaciji jedno s drugim,ako nema "ekonomske računice" odma i volja postaje upitna:icon_scratch:,
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Tocno tak, a i to sto kod krava nema ni svetka ni petka..
U nasoj ulici od 30 kuca jos samo mi drzimo krave, a u cijelom selu od 200 kuca nas 8 predaje u mljekaru i jos dvojica imaju laktofriz kod kuce..
Kazem ja, da nije problem u tome toliko da se ta stoka ne isplati drzati nego ljudi to jednostavno necu, odviknuli se od toga, jer je to jedan robovski posao..
Znam ljude koji su prodali krave i vele, pa da su i kruha gladni, nebi vise to radili..

Jedanput je netko tu na forumu napisao da drzanje krava nije posao, nego nacin zivota, i to je potpuno tocno..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prijatelju a šta da ti ja kažem kad kod nas u srcu Slavonije,di su bogom dani uvijeti za stočarstvo u okruženju od 5-6 sela nema nijedne:icon_hang: ...sela od preko 1000 stanovnika bez ijednog muznog grla???
Eto jedino kod nas u selu što još ima nas par "posljednjih mohikanaca" što smo uspijeli prebrodit sve aflatoksine,leukoze,suše,poplave,cijene....a dokad i to je pitanje.Volja nije upitna ,al sve ostalo:icon??? :icon_scratch:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Tocno tak, a i to sto kod krava nema ni svetka ni petka..
U nasoj ulici od 30 kuca jos samo mi drzimo krave, a u cijelom selu od 200 kuca nas 8 predaje u mljekaru i jos dvojica imaju laktofriz kod kuce..
Kazem ja, da nije problem u tome toliko da se ta stoka ne isplati drzati nego ljudi to jednostavno necu, odviknuli se od toga, jer je to jedan robovski posao..
Znam ljude koji su prodali krave i vele, pa da su i kruha gladni, nebi vise to radili..

Jedanput je netko tu na forumu napisao da drzanje krava nije posao, nego nacin zivota, i to je potpuno tocno..

Potpisujem zadnju rečenicu.

I kod mene manje ljudi drži krave nego pred 5 - 10 godina, od 30 kuća u selu više od pola ima krave. Nisu to nikakova velika gospodarstva, možda 2-3 imaju više od 20. No kod mene u selu manje više od svake kuće netko radi tak da većina to radi uz posao. Dok je u pojedinim susjednim selima više krava nego pred par godina. Selo gdi mi kum živi ima kuća otprilike ko i moje ali ima bar duplo više krava od mog sela. Tamo gotovo da nema kuće ispod 15 krava. Najveći je problem zemlja koje nema dovoljno. Susjed sad uzeo u najam zemlju do koje ima 25 km u jednom smjeru.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ova godina je najteza sto se tice krava, barem na mojem gospodarstvu, a i dosta ljudi se isto tako zali..
Prosla godina je bila katasrofalna za susnju sijena i to se nije nikak odradilo, tj skoro svako sijeno ili otava mi je pokislo..
I sad to krave jedu ikak ili nikak, znaci odmah pada mlijeko..
Onda jos osjemenjivanje, nikad nismo imali problema s tim da necu ostati stelne, a ove godine skoro svaka po tri puta se tjerala.. I sad eto ta jedna je osjemenjivana 4 puta i nista i ide pod noz..
Sve mi se cini da ovi nasi veterninari nesto muljaju sa sjemenom jer jednostavno svi se zale na preganjaje kod krava..
A od kud bi i zaradili svoje place, ima ih vise nego stoke..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja sam uspio sjeno spremiti da mi nije pokislo.
A kaj se pripusta tiće reći ću da je konkurencija odlična stvar :cool2:
Prošle godine pripuštala samo lokalna Veterinarska stanica Križevci 280 kn, sad rade i CRSH i jedna privatna veterinarska stanica za 200 kn i više nije nikome problem dogovorit se s kojim bikom će pripustiti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ljudi dragi a što bi rekli da vam kažem da ja samo spletom nesretnih okolnosti imam samo 10 krava i kao takav sam među najmanjim u selu,selo ima 5 km dužine,ima u selu sigurno preko 500 krava i blizu 500 komada podmlatka,znate koliko smo blesavo selo kada i pojedini romi drže po 20-30 ovaca,jedan trenutno ima 10 bikova i 50 prasaca,o ovcama da i ne govorimo
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nije to nikaj čudnog za tvoj kraj. Negdi sam nekad čuo ili pročiato podatak koliko se u postocima mljeka proizvede u Bjelovarskom i Križevačkom kraju, ako me sječanje dobro služi bilo je debelo preko 50%, uz sav trud sad nemogu nigdi na internetu nać taj podatak.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Znači opet mi Slavonci najgori :icon_scratch: ,kod nas je situacija koja bi najbolje opisala stanje 3:1 :(rofl):,u tri sela nijedna pa u četvrtom farma s 40,50 a manjih proizvođača skoro pa uopće da nema...
Al eto podaci i statistika kažu da je Osiječko Baranjska županija najjača po proizvodnji,pa sad opet ko bi ga znaoal to je opet vjerovatno zbog ovih velikih među koje spadaju i gospoda Todorić sa svojim mega farmama u Baranji,Pipunić(Žito d.o.o)....i sl.:icon_idea:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa eto meni nije pokislo niti jedno sijeno koje sam spremio, a i otavu smo krajem 9. i početkom 10. mj posmremili, ne svu, negdje pola, mada mi netreba, količinski imam dovoljno dobrog sijena i još 2 puta toliko za prodati. Mada sijeno nije hrana s kojom se hrane krave da bi davale mlijeko, to je eto tako više iz probavnih razloga nego zbog proizvodnje mlijeka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ni meni sijeno nije kislo, a i otave smo dosta spremili u male kockice i jedan dio smo omotali u rolo bale.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
koja je okvirno tržišna cijena simentalske junice stare 18.5 mjeseci, stelne 3.5 mjeseca. Goldrand/Wal. predajem oglas na njuškalo pa da znam otprilike koju cijenu da stavim
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
prodana je junica za 9000kn. Krivo sam napisao. nije Goldrand /Wal, nego Goldrand/Milano/Horwel. Majka je kao prvotelka davala 24L u vrhu laktacije, iako smo već tada manje intenzivno hranili. Druga laktacija je bila još smanjena što se tiče koncentriranih krmiva pa i nije reprezentativna više. Ova junica je inače bila prvo njeno tele. Inače ogromna krava, blizu 800kg, visoke noge
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Potražnja za telcima je maksimalna,što za panj što za tov
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Je da, ali problem je u tome sto te telce nece imati ko teliti, jer mljekare nas hoce unistiti totalno..
Ne znam bas da budu cesi i rumunji imali dosta telaca za sve nas, a i to je sve postalo roba pod upitnikom..
 

Najnoviji postovi

Na vrh