• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene grla stoke

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pozdrav kolege,po koliko su kg/kn holštajn?npr. bik od 500 kg koliko bi mogo dobit za nega?nadam se da me shvaćate... :weedman:
pa sigurno 2-3 kn manje,jer po informacijama klaonice imaju masu krava pa nastaje zastoj bar se tako kaže, a nema kupaca iz Arapskog svijeta za junad,evo prije nekoliko dana sam vozio susjedu 2 telice po 200 i kusur kila na klanje i jednu manju i dok smo čekali da dođe kupac kod vage ,radnici u toj klaonici voze friške butove na zamrzivanje u ogromnim količinama i sigurno kad prođe ovaj zakonom propisani rok za poticaj za krave da bude prevelika koncentracija krava u klaonicama i to bude rušilo cijenu bikovima
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo jutros bio kod susjeda na telenju,mali simentalac i kaže susjed vagar da bikovima cijena ošla na 13kn,pa ima da ljudi skviknu od jada:mad::mad:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Forumaši kakva situacija sa trgovinom stoke kod vas,kod nas več tjedan dana od otkupa 0 bodova,nitko ništa ne kupije,totalna besparica,jedino neki bekon završi u koritu,evo več 10 dana prodajem debelo holštajn tele i ništa,ima poziva ali sve ZG i ljudima malo daleko,bikova ima u selu preko 30komada i svi su na čekanju,strava:madmana::madmana:
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
i kod mene ovdje slična situacija ,bikovi spali na 13kn al ni po toj cijeni ih nitko ne otkupljuje krave su isto stale,jedino još telići idu svakog 10 i 25 u mj. je stočni sajam ,dođe tangar iz trogira i pokupi sve. eo baš na zadnjem sajmu telići simentalci muški 25kn,ženski 23kn,prasci 13kn
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
hebem ti podne evo kod nas več 2 tjedna nema otkupa izgleda da če mi crveni holštajn strgati nogu ovaj vikend i završiti u zamrzivaču:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
M

MOCO

Guest
hebem ti podne evo kod nas več 2 tjedna nema otkupa izgleda da če mi crveni holštajn strgati nogu ovaj vikend i završiti u zamrzivaču:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

kako misliš nema otkupa? imate neki sajam?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma sve okolo propali sajmovi radi raznih smicalica,najviše krivi veterinari koji izmišljaju svašta da nešto unovče,ma dolaze nekoliko tih mesara ali sad nikog, par lokalnih muljatora gleda dali se da šta nabrzinu uzeti ali ti brzo nađu put iz dvorišta ,mada največi razlog besparica jer eto reče mi vagar da mu jedan mesar kaže da je največa navala na iznutrice kad se kolje friška roba:madmana::madmana::madmana:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sajmovi su unisteni po narudzbi centara koji sada nesmetano prodaju uvozni otpad. Lokalni serifi su samo okrenuli glave u stranu i izmislili razloge da bi zabranili sajmovanje (kao neispravne vage, sirenja bolesti...).
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Koja je cijena krava za klanje kod vas? Vidim svakodnevno kamione pune krava, čini se da je krenulo...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
aha uspio sam prodati jednog crnog telića,cijena mizernih 19 i to na jedvite jade,:mad::mad:,ostao crveni koji mu bio pretežak
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
205
Molim Vas, ako netko ima nekog ozbiljnog otkupljivaća da mi pošalje kontakt, ja ih imam 7-8, ali nitko ništa ne nudi,
bila su samo dvojica pogledat bikove, ostali neće doć ni vidit jer kažu da je jako slaba potražnja:?:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
cekaj posle nove godine,,sve je stalo,,,ja junicu prodo 400kila,,po 12kn,,jedvite jade,,niko nece ni badava,,tak da:toimonster::toimonster:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Odojci su već sada po 18 kn,a dok dođe božićno ludilo bit će skuplje prase od janjeta.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas javljanje iz Gudovca,odojci14-15,debele gice13-14,nešto ostalo neprodano i krmače za kobase 11kn:mrgreen::mrgreen:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Danas natrpane gice, prosjek 187,5kg cijena prilagodjena situaciji u zemlji i inozemstvu.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kakva je ponuda i potražnja odojaka za Božić kod mene baš i nije neka potražnja ove godine večina koje znam ili odustaju ili peku dvojica jednog a ni ponuda nije na vrhuncu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh