• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ajmo cifre odojaka Karlovac i okolica ?

Treba mi odojak i janjac :)

edit: janjac rešen

sad još samo odojčić :)
 
Posljednje uređivanje:

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
ja imam janjca za prodati več ga prodajem mjesec dana i nemrem ga prodati, a dajem ga isto po 20kn.

Janjce kod nas otkupljuju ovi šverceri s mora..Nisam sigurna ali mislim da ti je cijena negdje od 20-22 kn po kilogramu..
 
I

ihorzic

Guest
na žalost od jednog veterinara umro brat i on ne može naći odojka za karminu - čovjek na terenu i to ne malom - a odojaka nema
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
kod mene u lici odojci idu i po 25 kn, a janjci po 23 kn do 23kile preko su jeftiniji.
Nepamtim baš da su odojci bili skupli od janjaca
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali mi može netko obijasniti ovu logiku??

17 000kn za 31 odojak stari 2 tjedna skupa sa 3 krmače!!!

ja probao nesto iskalkulirati ali mi ne štima....

odojci ako imaju 2 tjedna tezina iom je oko 6-8kg nek imaju 10kg

10x20kn=200x31=6200kn
3 krmace po 150kg po 13kn/kg

150x13kn= 1950 (zaokruzimo na 2000)x3= 6000

sve ukupno doša sam na 12 000kn mozda su krmace nesto težerecimo neka bude ukupno 13 000kn ali kako je tip došao na cifru od 17 000kn i to prodaje samo u kompletu nije mi jasno, mozda sam ja nesto pogrijesia u proracunu, slobodno me ispravite
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Bez brige drugu godinu ih bu ,da nebuju znali kam z njima .Tak je to kod nas,trenutna je cena takva i v redu al da je realna ,nije. Sad si, buju pripustili kaj se tira, i onda ih pak bu preveč i cene peju dole!
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
@maiky sve ovisi kakve su krmace, ako su cistokrvne ne gine ti 3500 jedna, kad bolje pogledas to je zapravo bagatela, a sam čin prodaje krmača s odojcima ti daje do znanja da je gazdi dosla voda do grla tj da ih nema vise s cime hraniti ili da mora platiti kredit a nema odakle, nije losa stvar to niti kupiti, jer ako ce biti cijena po 23-25kn kad prodas odojke po svojih 30 kg budes jos i zaradil 1000-2000, a krmace ti budu "gratis"

@mursanic , kolega nebih bas reko da cijena nije realna, uzmi u obzir kolko je kukuruza sada broj 1, 200kn metar , smijesa primjese, zitarice, veterinarov racun, struja, voda i na kraju svoj rad iako sumljam da malo nas racuna svoj rad u krajnju cijenu, a i kolko je samo svinjogojstvo uguseno malim cijenama i kolko su oni koji imaju svinje prijasnjih godina izgubili sa ovim bi bili na nekoj nuli
 
I

ihorzic

Guest
Ne slažem se sa mursanicom , zato što je manjak u cijeloj EU i šire pa ne budu imali od kud uvesti

kod nas je kronični manjak i ako Bog da dobre sezone na moru otići će cijena još gore i opet ne bude viška
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
@maiky sve ovisi kakve su krmace, ako su cistokrvne ne gine ti 3500 jedna, kad bolje pogledas to je zapravo bagatela, a sam čin prodaje krmača s odojcima ti daje do znanja da je gazdi dosla voda do grla tj da ih nema vise s cime hraniti ili da mora platiti kredit a nema odakle, nije losa stvar to niti kupiti, jer ako ce biti cijena po 23-25kn kad prodas odojke po svojih 30 kg budes jos i zaradil 1000-2000, a krmace ti budu "gratis"

@mursanic , kolega nebih bas reko da cijena nije realna, uzmi u obzir kolko je kukuruza sada broj 1, 200kn metar , smijesa primjese, zitarice, veterinarov racun, struja, voda i na kraju svoj rad iako sumljam da malo nas racuna svoj rad u krajnju cijenu, a i kolko je samo svinjogojstvo uguseno malim cijenama i kolko su oni koji imaju svinje prijasnjih godina izgubili sa ovim bi bili na nekoj nuli


u nekem slucaju mogu se i slagati sa tobom kolega Kerum....
ali nazalost ja i dalje prodajem odojke po 30kn na cisto i te odojke treba još koi mjesec hraniti..... cjena kukuruza....suša....neznam ne vidim zaradu :scratch plus i sami trnsport od 350km...nema šanse.:cry::cry:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ne slažem se sa mursanicom , zato što je manjak u cijeloj EU i šire pa ne budu imali od kud uvesti

kod nas je kronični manjak i ako Bog da dobre sezone na moru otići će cijena još gore i opet ne bude viška


Ja prodajem ovdije (dole) odojke na cisto po 30kn a ima ljudi koi nabavljaju i prodaju po 25kn na čisto bez jetre pluča srca bubrega..........
ja bim jako rada da se cjena poveca ali ne vijerujem jer još i dalje imas u plodinama odojak na akciji po 24.99kn na kilu i ne moras cjeloga kupiti a ljudi imaju sve manje i manje novaca....
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
cijena odojake če iči još gore,zato jel su u evropi smanjene krmače za 40% tako su rekli na sastanku svinjogojaca kolege iz Danske i Njemačke.prije 4 god sam prodo odojke po 26 kn,tada je kukuruz bio 65 kn za 100 kg a nafta 5 kn te sojina sačma 2,40 kn tako da se nebi složio sa komentarima da je sadašnja cijena od 22 kn za kg prevelika u odnoso koliko je sve do sada poskupilo.mislite da je cijena od 11 do 14 kn realna , po toj cijeni sam unazad 2 god prodavao odojke, a koštali su me 16 kn, pa si probajte izračunat moj gubitak u te 2 god.imao sam tada 55 krmača sada imam 25 kom.jel mi je dojadilo gubit.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Sa ovim se slažem da kod odojaka cijena jako malo varira unazad par godina ,a cijene goriva i repromatrijala su otišle puno gore uvijek je bilo da ko kupuje uvjek mu je preskupo a ko prodaje jeftino moramo biti realni pa priznati da jedan odojak od 30 kila cijena bar 700 kuna ni tu nema neke zarade...
 
I

ihorzic

Guest
ma dobro budimo realni - ovo sad je dobra cijena

kad se prisjetim prije godinu dvije cijena po 11 tko dobije zadovoljan a mislim da smo sad prezadovoljni
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Sa ovim se slažem da kod odojaka cijena jako malo varira unazad par godina ,a cijene goriva i repromatrijala su otišle puno gore uvijek je bilo da ko kupuje uvjek mu je preskupo a ko prodaje jeftino moramo biti realni pa priznati da jedan odojak od 30 kila cijena bar 700 kuna ni tu nema neke zarade...

700kn po odojku od 30kg -nema zarde :) -daj ne piši gluposti
 
I

ihorzic

Guest
700kn po odojku od 30kg -nema zarde :) -daj ne piši gluposti

potpisujem - 100% istina , ali ima netko ko je lakom a takvi nisu za duže staze
:axe::axe:
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ovo je jako dobra cijena za proizvođače ! Ja znam da je seljaku teško i da ga svi gule de stignu ,al nikak mi nejde v glavu kad godinama, desetlječima, se ljudi bave poljoprivredom i stalno im je premala cena uvijek su v gubitku i godinama , desetlječima ti isti i dalje žive od istog.Pa kak mogu stalno poslovati z gubitkom?I još se šire a nejde im nikak ,a kupuju nove traktore i dr. mehanizaciju a nemaju penez za život,grade farme bolje nek su im hiže i to se iz GUBITAKA?Treba bit realan jer ak je npr. lani bila cena 10 kn i si su javkali kak su na nule ,a ove godine npr.20 kn što je duplo više i ti isti opet javču kak su v minusu ili na nuli a troškovi nisu odišli gore duplo!Ponavljam ovo je jako dobra cena za proizvođače , al bu pala kod nas jer sad budu si pripustili kaj se da zbog cene.To kaj ih vani nema, to kod nas ništ ne mjenja i dalje bu v Lidlu jeftinija(o kvaliteti sad ne raspravljamo) Pozdrav!
 
I

ihorzic

Guest
Evo koliko se danas skuhalo šunki i nek se svaki koji ju jede seti da treba cijena ostati kakva je sad , a ne da nas nakupci , prekupci , MESARI ucjenjuju .

Nemaju mesari u inozemstvu kaj kupiti te će biti prisiljeni kupovati kod nas ili nek si sami hrane , dok sa druge strane veliki trgovački lanci sad nailaze na problem UVOZA mesa jer ovo kaj su rekli u Vladi da ide kontrola uvoza nejde njima u korist - pa su i oni u gabuli te budu korigirali cijene prema kvaliteti mesa.

Forumaši sretan Vam Uskrs i držite cijene i pokažite ljudima da se nekaj i selaka pita.
 

Najnoviji postovi

Na vrh