• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

I

ihorzic

Guest
jao da imam odojka , sad bi ga dao nekom i da sa pecanom peće prosvjednicima mljekarima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jao da imam odojka , sad bi ga dao nekom i da sa pecanom peće prosvjednicima mljekarima
Jel ima tko kakve normalne odojke ... tu negdje do vrbovca 30-35 kg ?

Plačam gotovinom
 
I

ihorzic

Guest
evo ima kod ljudi kaj kupuju koncentrat kod mene, oni su u Nebojanu
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
evo ima kod ljudi kaj kupuju koncentrat kod mene, oni su u Nebojanu

Danas prodo odojke, prosjek 27 kg, cjena 22 kn za kg.ljepa cjena konačno nakon 2 god gubitka sada sam u plusu.:drinkers::prayer::weedman:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
22 kn .:prayer::prayer::prayer:

Ja ću imat za jedno deset dana za prodat ali nisam mislio da je tako dobra cijena!
To si sam odredio cijenu ili je takva kod tebe?
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
22 kn .:prayer::prayer::prayer:

Ja ću imat za jedno deset dana za prodat ali nisam mislio da je tako dobra cijena!
To si sam odredio cijenu ili je takva kod tebe?

lošija roba 20 kn,a kvalitetna za tov 22 kn.pred Uskrs bi mogla još i gore iči.Danas se vratio sa dvodnevnog savjetovanja svinjogojaca , koje je bilo održano u Varaždinskim toplicama.Bili svinjogojci iz cjele evrope,kažu svi smanjili krmače za 30% tako da najavljuju vrhunsku cjenu odojaka ove god.U evropskoj uniji su još skuplji odojci nego kod nas.:weedman:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
cizmesinkin: U evropskoj uniji su još skuplji odojci nego kod nas.

Zato oni imaju zalihe od dve -tri godine pa će puk Hrvatski opet roštiljat frišku svinjetinu .
Nego naš ministar više ne spominje da če zabranit prodaju mesa starijeg od 6 mj.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
da je 3 god bilo bi super,nedavno je lidl uvezao odojke iz Danske .god klanja 1973.nemojte se čudit kad pročitate godinu to je provjereno.:prayer:to su neke državne zalihe mesa koje se moraju uništit kad im prođe 40 god.tako da je lidel napravil akciju i prodaje čisto meso po 20 kn,vidite kako oni misle na naš hrvatski puk.da i mi nešta ušparamo:madmana:

Joj ,1973? Da neko čuva odojka 40 god. to baš i ne vjerujem.Da dojde staro par mjeseci ajde,al 40 godina i v takvom stanju...
 
S

salel

Guest
Cijena konzervirane hrane za pse u prosjeku skočila za 50%.Tako da sada srednja žalost od hrane u konzervi od 1240 grama stoji od 16-24 kune.Znači kila klaoničkog otpada košta skoro dvadeset kuna.Zapamtite.Kada požderemo ove ratne zalihe koje je još i hitler spremao cijena hrane ode u nebesa.Samo do tada mi ćemo ostati bez svoje proizvodnje.
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Ma pa naravno da ce cijene svega ici gore, pa cijene odojaka se nisu 15 godina mjenjale uvijek su bile 17-18 eventualno koja godina je isla do 20 , ali uvijek su tu varirale , a gledajte sada druge troskove sve je otislo gore al jebiga nemas se kom zalit suti i duraj
 
I

ihorzic

Guest
O sječam se ja nedavne cijene od 9 kn / kg prije dve tri godine
 
S

salel

Guest
O sječam se ja nedavne cijene od 9 kn / kg prije dve tri godine

čak i sedam kuna,a neki su u očaju davali i po pet.Sjećam se kada su moji sugrađani išli pred Uskrs u mađarsku kupovati rolovanu plećku za cijenu koje su ovdje mogli kupiti cijelo prase.
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
istina, ali ja sam mislio na "sezonu" tamo 5 mj kad se kupuju za tov i pred bozic za pecenice, nekako mi je sve nevjerojatno da i dalje drze cijenu po 22 kune pa na vise, neki ce porez ili nesta smislit samo da se ljudi ne pokrpaju minuse, gorivo stelaju na 12 kn tak da ce i za nas smislit neki nacin da nas oderu ak ce bit ovakve cijene svinja
 
I

ihorzic

Guest
istina, ali ja sam mislio na "sezonu" tamo 5 mj kad se kupuju za tov i pred bozic za pecenice, nekako mi je sve nevjerojatno da i dalje drze cijenu po 22 kune pa na vise, neki ce porez ili nesta smislit samo da se ljudi ne pokrpaju minuse, gorivo stelaju na 12 kn tak da ce i za nas smislit neki nacin da nas oderu ak ce bit ovakve cijene svinja

da dobra ti je zamisao , moglo bi i tako biti
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Danas na stočnom vašaru kroničan nedostatak svinja...Rijetki koji su imali prodavali su od 20- 35 kg po 18-20 kn...
 

Najnoviji postovi

Na vrh