• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Ma kakav šverc?? Kkva Srbija, kakva Bosna?? O čemu vi pričate??

Jeste čuli za neimaštinu? Jeste čuli kad se nema s čim struja platiti? Kad se nema s osnovne potrebe namiriti??

Čovjek mi je sam rekel tu cijenu jer sam uzeo sve odojke.. Sumnjam da je baš za svakoga platil trihineloskopiju.

Žalosna je ta cijena, ali kad te stisne nemaš izbora. U Belom Manastiru nije ih mogel ni po toj cijeni prodati. Jednostavno nema kupca.

Ja ga nemam kome prodati, a živim 11 km od Trga bana Jelačića. 1 000 000 ljudi, a nitko neće kupiti odojka ili svinju.

tuzno ali istinito, i toga ce biti sve vise i vise , a kaj se tice kupnje ma tko ce kupovati odojke i meso njima je bolje kupiti 2 kile mesa iz mexica i to jedu mjesec dana i pricaju kak je to fino , fino a odmrzavano i zamrzavano 10 puta, pa kolega mi je nedavno prico kako mu kum vozio hladnjacu iz njemacke neznam kolko je rekel cini mi se 18 ili 20 tona mesa i negdje u sloveniji mu crkne nesto na hladnjaci i zove sefa da sta da radi veli ovaj njemu sutra ili preksutra ti bude dosla ekipa i bude ti to popravila onda ukljuci normalno da se zamrzne i vozi samo, boli te ku*** :) naravno da se meso odmrznulo i bilo na temperaturi od 40 stupnjeva jer je bilo sred ljeta
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
istina ,da gora ne može biti da žitelji ljepe naše moraju jesti tuđe smeče jer im to serviraju veliki igrači koji su zaštičeni od svih mogučih inspekcija a nama budu nametali nekakva pravila o higijeni,osobno jedan od problema je mentalnom sklopu u glavama jer jedan dio ljudi bi još i mogao si priuštiti domače prase za Božić,mislim na grad ali oni imaju neko svoje utuvljeno mišljenje da je naš prasac fuj,a onaj iz uvoza je kao rastao u staklenom zvonu,moš mislit:weedman::weedman:
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
istina ,da gora ne može biti da žitelji ljepe naše moraju jesti tuđe smeče jer im to serviraju veliki igrači koji su zaštičeni od svih mogučih inspekcija a nama budu nametali nekakva pravila o higijeni,osobno jedan od problema je mentalnom sklopu u glavama jer jedan dio ljudi bi još i mogao si priuštiti domače prase za Božić,mislim na grad ali oni imaju neko svoje utuvljeno mišljenje da je naš prasac fuj,a onaj iz uvoza je kao rastao u staklenom zvonu,moš mislit:weedman::weedman:

iskreno mislim da nase domace svinje zive u carskim uvjetima (naravno kako gdje je znam ljude gdje su im svinje i krave u gnoju do pupka i nikada nisu bolesne za cudo bozije) naspram onih uvoznih koje truju kojekakvim glupostima i smjesama ih sopaju da za 4 mjeseca imaju vec 120 kg jos sam i malo napiso
znas kaj s jedne strane i ne zalim ih, kad ih vidim spicanjene na kavicama cijeli dan a ja smrdi po svinjama, pogotovo sad pred bozic u krvi do koljena svaki dan, ajd hvala bogu pa nije zima jako inace prosle godine sam se smrzo ko piiiii kad sam imal kolinje em ovih po 150 kg em odojaka za pecenice a gospoda na kavicama vec ne znaju na kojoj bi stolici u birtiji sjedili i govore kak se nikaj ne isplati ....
 
A

AGRIPLUS65

Guest
aj nemojte kukat ko od vas daje svinjce na 36 rata beskamatno samo da je se rijesi.
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
decki jel ima neko da je oko velike gorice, sad me zvalo par ljudi pa mi kazu da tu drze cijenu odojaka po 27kn!!!! pa me zanima jel to bas tak velika cijena il to samo par ljudi drzi tak odojke
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nije tak,to su valjda samo puste želje.Cijena je od 14 do 16,kak kome uspije prodati.Krmače su po 10 a za svinje neznam.Uglavnom se jako malo trži jer je izgleda kriza prevelika.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Tovljenici idu po 13 kuna i sve sto je u mojoj okolici je zaista kvalitetna roba. Ima ponude i po 12 ali to su uglavnom domace svinje raznih vrsta. Moj brat i nekoliko pajdasa su imali sve u tovu samo muske, roba je podjednaka tj ako je prosjek 150-160kg da medju njima nema od 100 ili 115 a to kupcu puno znaci.
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Nije tak,to su valjda samo puste želje.Cijena je od 14 do 16,kak kome uspije prodati.Krmače su po 10 a za svinje neznam.Uglavnom se jako malo trži jer je izgleda kriza prevelika.

Kod mene je na sajmu bilo 17-18 prosli tjedan i bilo ih je malo svojih 15 komada ako i tolko 2-3 legla su bila, i sad me njih par zvalo da je u vukovini i oko gorice po 27 , a ovi tovljenici su po 13 tak sam ih bar ja prodavo prosli tjedan
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Di na sajmu?jeli u Ribnici?Danas sam gledal odojke od oko 30 kila i cijena je 500 kuna.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja prodajem od 7 mj. odojke po 15 kn + pdv ( 18,45 kn ), i stalno unaprijed imam dogovoreno...a kod mene po sajmu su po 12 - 13 kn... tovljenici idu po 12kn , krmače po 10 kn, sad je navala za odojke , zval je jedan koji treba 110 kom za klanje kvalitetne robe ( pošto zna da kod mene i kod par kolega ima) , pa drugi dva su zvali po 25-30 kom trebaju al jbg nema robe , mislim ima al je sve večinom naručeno..
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
@kerbir
na sajmu u topolovcu okolica siska
@matija case
cek kaj su ti odojci starii 7 mj ili pa po kolko kila su
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
nisu stari 7 mjeseci , nego velim od sedmog mjeseca prodajem po tolko i tolko...

do 25 kg cijena je 15+Pdv a što su iznad 25 kg te kile su onda po 12 + pdv
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
nisu stari 7 mjeseci , nego velim od sedmog mjeseca prodajem po tolko i tolko...

do 25 kg cijena je 15+Pdv a što su iznad 25 kg te kile su onda po 12 + pdv


po toj cijeni prodaješ žive??
 
I

ihorzic

Guest
kod mene u Sunji na sajmu nema odojaka i nezna se koja je cijena
jedni pričaju da se prodaju po 18-20 , drugi od 16 - 17 kn / kg
i tak nemam pojma pošto su.
 
L

lovac00

Guest
Evo ja bio jučer u POSAVSKIM BREGIMA na sajmu odojci od 16 do 17 kn,nisu svi prodani ja kupio 10kom po 16,5kn!
 
I

ihorzic

Guest
Jel ima još odojaka na sajmovima po ovoj zimi.

I zanima me jel ukinuta ona uredba za zabranu prodaje van S-M , KA i Vukovarske županije .
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ajmo kakve su cifre?

Trebam 2 odojka za vikend ( zagreb - karlovac i okolica)
 
I

ihorzic

Guest
snjeg zameo odojke pa se pogubili ,..
nema ih ni za ljek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh