• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Kolega u utorak u Vrbovcu prodao par komada odojaka po 11,50kn, a kaze da je netko uspio i po 12kn.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
cijena je sad 15kn živi a čujem da neki uspju navuč i 17.
očiščeni 25kn.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
cijena je sad 15kn živi a čujem da neki uspju navuč i 17.
očiščeni 25kn.

Ovisi gdje cijene gledaš. Ja baš pratim i gledam malo ovih dana variraju cijene od 11-17 kn ovisi koji dio hrvatske.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Jučer u vrbovcu odojci 9-10 kn/kg , bekoni nikak, nema, kažu oko 7 kn/kg....
Ja već oko 7 god. ne idem na sajmove prodavat, zadnji put sam bio u sesvetama na sajmu prodavao odojke prije 5-6 mjeseci i opet sam se razočarao. Zašto, eto i odgovora: nema maltarine, nema papirilogije, nema natezanja 1-2 komada, nema ucjenjivanja, nema puno zahebancije imam svoje mušterije i 2-3 firme koje otkupljuju odojke gdje se zna cijena dopeljaš kad hočeš, vagneš i dobiš novce. Ne zanima me nikakav poticaj ili EU to je za mutikaše, nek se ne uvrijede oni koji primaju poticaje, kakav je to sistem u kojem ti država plaća da hraniš i živiš a ništa joj ne vračaš o tog za šta si dobio poticaj. Imam prijatelja koji je dobio poticaj da posadi vinograd a grožđe ne mora nikom predat, ak hoće proda ak ne napravi vino.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ovisi gdje cijene gledaš. Ja baš pratim i gledam malo ovih dana variraju cijene od 11-17 kn ovisi koji dio hrvatske.
okolica velike gorice.a ni to nije relevantno več koliko uzimaš,ja sam uzel 15kom vagnuli 440kg za 4700kn.i to mi čovjek sam dal cijenu,reko ne biram niš to sve tovari i vozi na vagu i meni doma.
imam svoje mušterije stalno mi idu odojci i veči.naravno bolje odvojim a lošje odma rješavam,i ostavil 4 prsice jel mirne su i ljepe duge to bum il prodal ko nezimice il pripustil.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
okolica velike gorice.a ni to nije relevantno več koliko uzimaš,ja sam uzel 15kom vagnuli 440kg za 4700kn.


To ti je odlično, ono kaj sam ti napisal, sad je cijena takva a buš videl za mjesec dana kak bu skočila potražnja i cijena, dobro si kupio s obzirom da imaš mušterije, nek tak treba kad se neznaju snać.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Evo ja danas prodao 4 odojka 20 kg težine, očišćeni oko 15 kg po 25 kn/kg + obrada 50 kn/kom. Oto reko sam da će krenut potražnja sam je još malo rano.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
To ti je odlično, ono kaj sam ti napisal, sad je cijena takva a buš videl za mjesec dana kak bu skočila potražnja i cijena, dobro si kupio s obzirom da imaš mušterije, nek tak treba kad se neznaju snać.

gle bu skočila al nebu previše nemaju ljudi love da da za dobrog odojka 600-700kn.očiščenog.rađe kupe cca 100kg za 1300-1400kn.
imam još par komada,a drugi vikend idem opet uzet tu količinu.
a ovi bolji budu cca 100-110kg. sad su 60-70kg, jedu i napreduju odlično, a imam dost upita za takve i to da se kolju oko 20.12. jel da se ima za blagdane svježeg i mladog mesa.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
gle bu skočila al nebu previše nemaju ljudi love da da za dobrog odojka 600-700kn.očiščenog.rađe kupe cca 100kg za 1300-1400kn.
imam još par komada,a drugi vikend idem opet uzet tu količinu.
a ovi bolji budu cca 100-110kg. sad su 60-70kg, jedu i napreduju odlično, a imam dost upita za takve i to da se kolju oko 20.12. jel da se ima za blagdane svježeg i mladog mesa.

Odlično majstore svaka čast tak treba, samo trguj, imam i ja naruđbi samo meni naručuju odojke za božić jer im je jeftinije odojak nego purica, za istu cijenu dobiju 3 put više mesa.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a gle nekaj se mora delat,ak neke delaš nečem se i nadaš i imaš.
uz posel ovo mi je taman možda jednog dana se bum mogel bavit sam tim.
za sad sam zadovoljan ovim,još jednu plaču zaradim.i sve se samo financira poticaje ne dobivam nit mi netrebaju.
bum videl imam 4 kom krasnih prasički možda ih pripustim,mada mi isplativje trenutno kupit odojke cca 30kg po 11kn i prodat ko stokilaše po 13kn.
dobim dobru cijenu jel uzmem 10-20kom, a ne jednog dva.
lošje pod nož odma a bolji ostanu.
mušterija kak sam rekel imam stalno se vračaju i traže još,doveli mi još novih.
jedino kaj mi draže kad nemoram klat al jebiga nemreš odbit novac uvjek dobro dođe.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Je je tak je, i meni je draže da ne moram klat, al ga ježi onda nemrem dobro prodat, a kak ti veliš nemrem novce odbit. Vidiš ti pičiš s bekonima ja sa odojcima pa nema nas europa a kamoli unija, fučkaš poticaje i eu dok je balkana, mi ćemo se uvjek snalazit. Ajd poz idem malo u život ... :gitarist: pa malo :drinkers: onda :partyman: i tak dalje :supz:
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ne zanima me nikakav poticaj ili EU to je za mutikaše, nek se ne uvrijede oni koji primaju poticaje, kakav je to sistem u kojem ti država plaća da hraniš i živiš a ništa joj ne vračaš o tog za šta si dobio poticaj. Imam prijatelja koji je dobio poticaj da posadi vinograd a grožđe ne mora nikom predat, ak hoće proda ak ne napravi vino.

Potpisujem poticaj ak ga ima treba bit za isporučenu robu po kvaliteti i količini onda će i imat neki smisao ovako je samo pranje love.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma možemo bit mi u neznam kakvoj uniji al ti seronje budu došli k tebi,meni i nama sličnim malim obiteljskim gospodarstvima i kupil bu za sebe,nepe kumu koji ima farmu od 1000 ili više kom.
a da ne vjeruješ a mene posebno veseli kaj su mladi ljudi počeli razmišljat kak,čim,gdje je hranjen pajcek,vele za 50-100kn razlike bar ni šopan svačim neg je domače.
sad sam par komada zaklal i to sve ljudima od 20-30g.

a kaj se poticaja tiče ni plavu naftu mi nisu dali.jel ne dižem poticaje
da ne pišem svoje mišljenje o njima idem pit kavu i rakiju.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Odojci

Da vratim temu u život evo ovih dana sam čuo da će i ove godine biti interventnog otkupa tovljenika a navodno i odojaka, da li ima tko kakva saznanja o tom ? Koja bi cijena mogla biti ?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Danas bili neki kupci za bekone, brat trazio 11kn a oni daju 10. Nista od trgovine za sada
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kakvo je stanje trenutno s obzirom da je potražnja lagano dostigla vrhunac.

eto u mom kraju cijene su od 12-13kn, žive vage,13-14kn polovice,
raskopat ga doslovno cijelog 15kn. i to za prasce od 140 pa na više kg.
odojci od 15-18kn.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo kod nas u slavoniji i prasci i bravci 10kuna za popizditi pojeli su sami sebe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li ima u prsteniu kaj po 10 kn i koje je to veličine?
Moja keva neki dan kupila par za 900 kn ..imaju tak do 30 kg.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma ovdje spašava blizina Zagreba i velik krug ljudi inače bi i ovdje bila pušiona.
eto još 3kom imam kaparena 18.12 idu van po 14kn/kg sa klanjem i treba ih sam raskomadat ugrubo.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Svinjogojci što ćemo sad, vrhunac potražnje prošao a kom sad prodat odojke.
Hvala bogu pa sam uspio sve prodat u 12 mj. al gledam malo po sajmu nema ljudi a ni robe, valjda svi znaju da je gotovo do uskrsa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh