• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene umjetnih gnojiva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel zna tko koliko je kod nas u Hr cijena URTA umjetnog gnojiva ?
Da li postoji više vrsta UREA gnoiva prema udjelu dušika ?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Jel zna tko koliko je kod nas u Hr cijena URTA umjetnog gnojiva ?
Da li postoji više vrsta UREA gnoiva prema udjelu dušika ?

Mislim da je sastav N isti
Petrokemija 3000+ PDV t
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Predpostavljam da je "URTA" greška u pisanju,jer ja nisam još čula za takvo nešto,ili?
Urea je jednokomponentno gnojivo,dušično,a dušik je u amidnom obliku.
Pošto ima manje od 1% biurita idealno je i za folijarnu primjenu (srbska urea ima više biurita pa biljke podnose nižu koncentraciju otopine u folijarnoj prihrani)

Postoji još UAN, dušično tekuće gnojivo koji se koristi isključivo zemljišno - dušik je u tri oblika . - amidni (kao UREA) - 50% od ukupnog dušika,i po 25% u amonijskom i nitratnom obliku. Dakle,nije urea,može se folijarno primjenjivati, idealan je i za prskanje biljnih ostataka prije zaoravanja radi pospješivanja razgradnje.

Ako si nato mislio.

Mislim da UAN ima 30% ukupnog N,ali nisam sigurna. UREA ima 46%

Otvorio si duplu temu,ima niže već otvorena.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ih , kad bi meni trebale tone .
U sloveniji je 40 kila 20 eura
Koliko je kod nas pakiranje 25 kg?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Ja sam kupio Austrijsku ureu, pakiranje po 50kg, 383 kune za 100 kg, naravno kod nas u HR.
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
97
Evo ja sam jucer placal umijetno gnojivo za pakiranje od 25 kg , kan 62,00kn , 15x15x15 91,00 ,i urea 95,00 kn .
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Zatrpana mi je, sa strane je oznaka l.a.t i svjetlo plavi znak, vidim na netu da je to Borealis L.A.T. Jel ima kakva razlika s našom?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
borealis ti kupuje petrokemijsko gnojivo i prepakirava ga i prodaje pod svojim imenom ;)
nagodinu uzimaju oko 300 tisuca tona gnojiva od nas.
uglavnom imaju 47 skladista gnojiva i glavna im je djelatnost prodaja,kupe gnojivo i skladiste ga i cekaju vise cijene i tako zarađuju..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
ja sam platil ( 5-15-30 370 kn/100kg ) (15-15-15 359kn/100kg ) ( Urea 380kn/100 kg ) , a za Kan nisam ni gledal cijene jer idem samo sa folijarnom prihranom dva puta...
zaorano je 5-15-30 u dozi 350 kg/ha
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
A kud žurite sa kupnjom. Neki dan me zvao bivši trgovac i agronom kod kojeg sam kupovao sve za sjetvu i kaže da poslje nove god gnojivo pojeftinjuje dosta a možda i do 50%
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I trebalo bi.Ne vjerujem da će pojeftinjenje biti toliko,ali se sjećam da je petnaestica bila u omjeru 350 kila za sto eura.I to je bila neka normala,a u to vrijeme se rasijavalo dupo više gnojiva nego danas.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
ne vjerujem da ce pojeftiniti 50%,no svako pojeftinjenje ddobro dođe,samo da se pokrene ta poljoprivreda,kod nas NPK slabo ide,urea također,jedino dosta KAN odlazi ovih dana
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
ja sam platil ( 5-15-30 370 kn/100kg ) (15-15-15 359kn/100kg ) ( Urea 380kn/100 kg ) , a za Kan nisam ni gledal cijene jer idem samo sa folijarnom prihranom dva puta...
zaorano je 5-15-30 u dozi 350 kg/ha


No, pa ti daš dosta dopinga s gnojnicom u neograničenim količinama, zar još trošiš lovu i na prah?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
da imam je kolko očem, samo ne pretjerujem sa preveč gnojnice...
bez praha je to sve tak tak
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Smijte se koliko hočete. Rekao sam možda čak do 50%. Samo pišem šta su mi rekli trgovci. Nebi me odbijali od kupnje da nešta neznaju a zeznuti me mogu na takav način samo jednom. Da pojeftini i samo 20% biče dobro. Živi bili pa vidjeli.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Smijte se koliko hočete. Rekao sam možda čak do 50%. Samo pišem šta su mi rekli trgovci. Nebi me odbijali od kupnje da nešta neznaju a zeznuti me mogu na takav način samo jednom. Da pojeftini i samo 20% biče dobro. Živi bili pa vidjeli.

Ljudi budite realni... gnojivo je proljetos bilo 440kn metar (3x15). Koliko je to sada u procentima pojeftinilo?? 20%!!!!. KAN je pao dobrih 20%... Nemojte ocekivat da ce jos ici dolje a pogotovo ne drasticno! prosle godine u 12. mjesecu (ovi dani) bila je akcija i u Prvči smo nabavili "povoljno" po 406kn/metar. Kasnije je islo u sezoni na cak 440 (15ica)
Gnojivo je sa 440 palo na sadasnjih 350 sto ga nude gotovo SVI ozbiljniji dobavljaci repromaterijala, onaj ko misli da ce jos ici dolje neka ceka, ja necu meni i ovo odgovara i danas-sutra idem uzet a vi filozofirajte. Tako su neki gladoši kojima nikad nije dost pametovanja prosle godine uz nezapamcenu otkupnu cijenu od 170kn za metar kuruze ocekivali da ce dobit jos vise, pa kud vise ljudi sta vam je? Trebali su rec Bože hvala na darovima i prodat i uzet novce u žep ali neee... ima ih koji su docekali da su sada ove jeseni davali tu istu kuruzu po 110, TAKO IM I TREBA.
Ko ima lovu nek ide kupit to je moj savjet a ostali spekulanti nek cekaju i kasnije zarade toliko da nemogu potrosit!
 

Najnoviji postovi

Na vrh