• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga rada sa malim traktorima

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Vjerujem da mnogi od Vas, koji ste vlasnici tih malih paklenih masina, imate priliku raditi i usluzno po tuđim vrtovima, povrtnjacima, vocnjacima ili vinogradima,,,

Zanima me naime koja je realna cijena, primjerice, oranja, frezanja, drljanja, tanjuranja i neznam cega sve ne,,,

Kako određujete cijenu?
odokativno po kvadratu ili po simpaticnosti,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Re: Cijene usluga

Najbolje ti je po radnom satu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Cijene usluga

Meni dok nisam nabavio sve strojeve je računao čovjek po satu. Frezanja sa A. Carrarom 250kn/h, zahvat 140 cm. Malčiranje sa Carrarom (velikim) i komunalnim malčerom 350kn/h. Al čovjek nije zajebao. Ono šta je on prefrezao za 6 sati ja ne mogu sa 120cm malčerom za 8 sati. Ja bi uvijek rađe po površini ali ovaj radi po satu.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Re: Cijene usluga

Vjerujem da mnogi od Vas, koji ste vlasnici tih malih paklenih masina, imate priliku raditi i usluzno po tuđim vrtovima, povrtnjacima, vocnjacima ili vinogradima,,,

Zanima me naime koja je realna cijena, primjerice, oranja, frezanja, drljanja, tanjuranja i neznam cega sve ne,,,

Kako određujete cijenu?
odokativno po kvadratu ili po simpaticnosti,,,

Bobić,ni sam nemogu biti pametan, otprilike, da se radi odokativno ili po simpatičnosti, a ima ,formiraš neku cijenu a onda se pojavi kolega iz blizine koji te pobija u cijeni, onda nisu svi ni vrtovi isti,po kvaliteti zemljišta, već sam počeo da prepuštam tim novokomponovanim poslove,po meni je najbolje raditi po satu radnom.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Cijene usluga

Frezanja sa A. Carrarom 250kn/h, zahvat 140 cm. Malčiranje sa Carrarom (velikim) i komunalnim malčerom 350kn/h.


Ako smijem primjetiti a da se netko ne naljuti ali ove cijene mi se cine nekako previsokima,,,:icon_scratch:

Usporedbe radi cijena radnog sata ICB-a je u mom kraju cca. 200,oo kn

nije da ja nebi volio da cijena rada bude visoka ali tko ce to platit?:icon_scratch:

Tu u mom kraju ima jos jedna osoba koja nesto sitno radi (taj je nedavno doselio) ali nikako da budem sa njim i da vidim kakav cjenik on ima, nebih sad da ja idem covijeku ispod cijene,,,
a kako se cini dalo bi se usicariti i nesto sastrane,,,
ono da se zaradi bar za registraciju ako ne i vise,,,

 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Cijene usluga

Koliko to "po povrsini" iznosi?

kako obracunavas, u metrima kvadratnim ili odokativno?

dakle zanima me kolika bi bila cijena primjerice 200 kvadrata frezanja?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Cijene usluga

Ako smijem primjetiti a da se netko ne naljuti ali ove cijene mi se cine nekako previsokima,,,:icon_scratch:

Usporedbe radi cijena radnog sata ICB-a je u mom kraju cca. 200,oo kn



http://www.cosgan.de/smilie.php

Malo ljudi ima mali traktor, dio ih neće radit ( kakti nemaju vremena), dio koji ima sa njima si dobar i ne želi ti računat, a neće ni mukte pa neće ni radit.
Kod mene je kombinirka 250 kn.

Ja sam za frezanje bio platio 1500kn 1ha voćnjaka, 45 redova (dakle ima dosta okretanja). Za malčiranje sam platio 1500kn za 5000m2, dio je velika strmina i treba ići na rikverc gore pa se spuštat...

Po ovome što sam ti napisao ispada da bi po mojem cjeniku koji ti je preskup 200m2 bilo 30kn. Još uvijek preskupo? Za te novce me ne može nitko natjerat frezu prikopčat.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: Cijene usluga

kunu po kvadratu, najlakše zračunat....:icon_cool:
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
Re: Cijene usluga

kod nas u bosni je frezanje 20-25 eura po dulumu, tako naplacuju ovi sa velikim traktorima u zavisnosti koliko se puta prelazi, a ja naplacujem kako stignem,jer ne mogu ja naplatit isto i 600 kvadrata gdje frezam na cistoj njivi, gdje se imam okretat i sve, a negdje odes ono 200 kvadrata ali ne mozes nidje izaci, niti se okrenuti, zbog toga su ove manje malo skuplje, ali ne mogu covjeku rec eto 6 eura, uvijek je to neka okrugla cifra otprilike, a najlakse je izmjeriti koliko kvadrata ima, izmjeris obim tocka, i brojis koliko se puta okrene i eto ti dimenzija
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Cijene usluga

Po ovome što sam ti napisao ispada da bi po mojem cjeniku koji ti je preskup 200m2 bilo 30kn. Još uvijek preskupo? Za te novce me ne može nitko natjerat frezu prikopčat.

Za manje povrsine ovo mi se cini ok cijenik,,, :eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Re: Cijene usluga

Za dve tri kune kupiš kvadrat ori nama...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Re: Cijene usluga

Koliko to "po povrsini" iznosi?

kako obracunavas, u metrima kvadratnim ili odokativno?

dakle zanima me kolika bi bila cijena primjerice 200 kvadrata frezanja?

Onako kako je Darijus napisao,kunu po m2.
Obračunavam odokativno,po koracima.
Ali opet ovisi o tome i kakva je zemlja za obradu,ako je tvrda ko kamen cijena je veća jer treba više prolaza.

A nekome ko je bolestan i starijim ljudima došao bi i za čašu vode,samo takvi te rijetko zovu iz drugih razloga.A oni koji mogu a nećeju,e ti me dobro zapamte.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
Re: Cijene usluga?

ovako ja kosim vec 10 godina susjedu oko kleti i vocnjak za 350kn 3000m2..
radio sam sa tomekom i roto kosom kroz vocnjak,oko kleti kosilica,a brina sa faksericom..

onda susjedima koji imaju vrt po 200-300m2 frezao sam po 150kn,nekad su dali 150 nekad 200,ovisi i tako godinama...

onda covjeku za hektar vinograda i travu od metar rekao sam da ispod 1000kn necu kositi pa mu je bilo preskupo...(veliki traktor neide u redove,a ja bi sa tomekom imao garant 6-8h posla,em je i strmina a i visoka trava,a i 15km u jednom smjeru imam do njega)..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: Cijene usluga?

ja 200 do 300m2, za povrce orem i frezam za 10 ak EURA, sve je to tu oko mene, bude uvijek nekako usput, inace da svaki put otklacim i zakacim stroj, pa da idem samo zbog te male parcele bilo bi oranje 10 E, frezanje 10 E. I sve to mi dodje nekako usput, nisam zaokupljen tim poslom, to mi dodje kao dodatna djelatnost, hobi, pa onda ne radim puno usluzno, pa i ne naplatim.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Imao pitanje za košnju nasada lješnjaka, čovjek ima jutro lješnjaka u 3 reda i 4 prosjeke, ja bubnio oko stotinjak kuna, još mislio bit će preskupo hahahaha.

A onda otišao na net i malo pronjuškao "usluge"... Cijena prava sitnica: od 30 do 40 lipa po m2. Sunce ti poljubim! Da mi netko kaže za jedno jutro 1600kn s guštom bi ga posalo u rodni kraj. Šta tu vrijedi te pare? 45min posla i vožnja u taktoru? Potrošiš možda 5L goriva jer se kosi trava. Za te novce bi ručno pokosio jbt život...

Ili samo podcjenjujem svoj rad?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A sad zamisli da ti netko ponudi da mu pokosis 160 m2 i da je udaljen 10-tak km od tebe,,,
Bi to isao za 10-tak kn odraditi?
Ne moze se u isti kos trpati kruske i jabuke,,,

Ja primjerice orem i frezam povrtnjake, plastenike i tak to prosjecno po cijeni od 1 kn/m2
Sto bi u prijevodu znacili 10ooo,oo kn po hektaru, previse?
Da slazem se ali ako to radis na 20 ili vise lokacija zar je i onda previse?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako neko ima 100 kvadrata onda ok, a ako ima 1000 kvadrata onda je puno.
Sa porastom površine cijena mora padati do neke mjere.
I normalno da se nemogu uspoređivati cijene oranja, frezovanja, malčiranja sa cijenama košnje, (lakši posao).
Ali ja opet kažem, cijena je stvar dogovora. Možeš me npr. jednom oderati ali više ne, govorim općenito.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
I da zaboravio sam, cijena usluga isto dosta zavisi od količine ponude i potražnje.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ja radim na sat. Rad sa motokultivatorom 14ks 80kn na sat dok rad sa traktorom imt 539 120kn na sat. Neku površinu odraditi ovisi o stanju njive. Ako je njiva (livada) ravna bez kamenja onda se to uradi za sat vremena ali ako je puno kamenja, neravnina onda tu istu površinu radim možda i dva sata. Neznam dali je to realno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh