• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga rada sa malim traktorima

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ne treba je ni špricat ako bude trava redovito košena...
sjetva u 9. mjesecu ili u proljeće u 3-4. mjesecu će biti ok, tad nema brzog porasta ambrozije...
nakon jednog ili dva otkosa u travnjaku ambrozije praktično neće više niti biti...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Tako je, samo redovito kosit i nakon par košnji više je nema.
 

TihoST1

Dobro znana faca
Tu od
1 Sij 2021
Poruka
130
Ja radim na sat. Rad sa motokultivatorom 14ks 80kn na sat dok rad sa traktorom imt 539 120kn na sat. Neku površinu odraditi ovisi o stanju njive. Ako je njiva (livada) ravna bez kamenja onda se to uradi za sat vremena ali ako je puno kamenja, neravnina onda tu istu površinu radim možda i dva sata. Neznam dali je to realno.
To je fer cijena,možda 100 kn po satu bi bilo optimalno......i korektno,ali je isto tako bitno u kojem je stanju parcela koja se obrađuje.Na kraju ako ostane lijepa dnevnica to je o.k.
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
50
Sad kad je sve podivljalo pa tako i cijene, mislim da bi bilo dobro ponovno pričati o cijenama.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Evo da se osvrem na ovu temu,i pitanje dali se isplati plaćati uslugu da bi se nešto proizvelo znači prošlu jesen sam čovjeku u selu izorao njivu i odradio mu sve do kraja pa mogu podvući nekakvu crtu o isplativosti radi se o površini o nekakvih 2800m2 +- 100m2 pa evo kronologije
600kn oranje
300 kn sijanje(rasipač+ drljača)
2×100kn bacanje gnojiva
600kn žetva s baliranjem slame
Sijeme je bilo njegovo(tavanuša dvoredac) 2 vreće ,prilikom sijanja je bacio 50 kg npk 15 15 15,prvu prehranu je kupio 25 kg kana i vreću ureje, drugu samo vreću urje.
Na dan žetve je poslao susjeda s vrećama po zrno,dali mu je dao 200 ili 300 kuna što mu je dovezao kući neznam,ja sam isplaćen u cijelosti,uz napomenu da čovjek nije niti jednom bio na njivi jer je teški invalid.
E sad konačno rezultat je bio 26 kvalitetno napunjenih vreća ječma,i ako pomnožimo 26 s 160 koliko kod mene košta vreća ječma dođemo do cifre od 4160kn što nije malo plus 30 bala slame kojoj se cijena krećeoko 10 do 15 kn, ipak je više od uloženog. I ovo želim napomenuti da on sam mi je priznao da je zadovoljan, a ovi svi što viču da im se ne isplati i da je jeftinije kupiti ,kad krenu kupiti ,krenu po dvije vreće a obično kupe jednua drugu odgode za iduću plaću.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Dole, kod vas je "škrta" zemlja pa je urod vredniji.
Ne velim da nema matematike ali da je urod samo malo podbacil čovjek bi bil u minusu.
Barem ja tak mislim.

Meni kolega obradi zemlju, posije, pobere i dopelja doma za 0 kuna. Ok, ja njemu nekaj pošarafim.....
Ove godine nisam pokril ni ulaganja kakav dobar urod je bil s tim da sam kupil samo sjeme i gnoj.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
A kak bi i dobil više kad nisi ni šprical ni okapal pošto nam je ministrica zabranila motiku. Vi bi samo visoke prinise bez poticaja neide :giggle:.
Da ti je susjetka pomagala bi ti videl kakovi bi to bili klipani
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Gore je račun pa nek svatko vidi kakve su brojke ,I mislim da mu nisam radio baš po povoljnoj tarifi,a i da je urod bio 4-5 vreća manji još uvijek je klijent u laganom plusu ili eventualno na nuli.
A možemo to gledati i ovako čovjek je kroz cijelu godinu pomalo ulagao(šparao),i glavnicu povukao na kraju.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Parabon blok,dodatna djelatnost unutar opg-a,neoprezivo do 80000kn prometa,firma mi plaća doprinose,tako da tu nemam obavezu,eto dušobrižniče moj tako da znaš,i ne lažem ljudima ko ti kad si onog izlevatio dok si mu popravljao kombinirku.
Ostavi se filozofije,i mudrovanja i ne poteži me za jezik.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Da ti je susjetka pomagala bi ti videl kakovi bi to bili klipani
Ko ona daska kaj si vlekel danas za sobom..... sve susede si stigel videti samo mene nisi a skoro si zapel s njom u moju drlju ;)
I na kraju si pri farmeru provel prijepodne 🤭🤪

A možemo to gledati i ovako čovjek je kroz cijelu godinu pomalo ulagao(šparao),i glavnicu povukao na kraju.
To se slažem s tobom, htel sam to i napisati ali nisam znal tak lepo to sročiti ;)

1:0 Primorje u odnosu na kontinent :hahah:
Daj ti Bogek par fakultetlija koje buš u metropoli obrazoval.
Onda buš drugačije pripovedal ;)
Ali dobro, vi mornari imate para pa vam jeftinije stan kupiti i kasnije ga rentati po primorskim cjenama čitavo leto jer u metropoli nema zime
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Parabon blok,dodatna djelatnost unutar opg-a,neoprezivo do 80000kn prometa,firma mi plaća doprinose,tako da tu nemam obavezu,eto dušobrižniče moj tako da znaš,i ne lažem ljudima ko ti kad si onog izlevatio dok si mu popravljao kombinirku.
Ostavi se filozofije,i mudrovanja i ne poteži me za jezik.
ako zbilja izdaješ parabon blok, zašto ga ne zoveš pravim imenom?... 🤭 :p:p:p
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Plavac je isključivo za tvoje površine koje su u sustavu opg-a ,sve ostalo ako te uhvati carina ne gine ti do 15 tkn kazne, slično ko da te uhvate l s ložom. Zato, mani se ćorava posla.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Gazda njive kupuje gorivo,plaća samo amortizaciju i rad.
Pogotovo od kad je gorivo pre skupo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh