• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga rada sa malim traktorima

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako npr. radiš sa mtk. pa se umoriš i malo staneš može ti gazda prigovorit. Najbolje bi možda bilo ovakve usluge raditi po kvadratu.
Ja sam jedno vrijeme radio usluge košnje sa mtk. Pogađao sam cijenu na preko što se kod nas kaže. Odprilike je bio komad oko 2000m2 ravnica bez kamenja, trava jaka. Trebalo mi je oko 2,5 sata da to pokosim. To sam naplačivao 120 ili 150 kuna više se nesječam. A ako je npr bila suša i trava slabija onda sam čak smanjivao cijenu na 100 kuna, mislim da nisam skupo naplačivao.
I onda nakon 3 ili 4 godine tom gazdi se ponudi čovjek da će mu sa traktorom pokositi za 50 kuna i gazda pristane. Traktor 90 do 100 konja.
Mislim da me je taj čovjek spasio što mu se ponudio.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Gledajte, čiščenje apartmana minimum 50 kn na sat srednja Istra, 80 kn na sat Rovinj a područje oko Kvarnera sretan tko nađe osobu koja će raditi za 100 kn na sat. Mislim da rad sa strojem ipak više stoji, stroj, gorivo, ulje, gume, priključak kao freza ili kosa.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ja sam otprilike tri sata rada sa trimerom naplatio čovjeku 500 kn. Još mi je i gablec platio sav sretan da mu je netko htio pokosit oko vikendice.
Kasnije me zvao da mu pokosim oko kuće nešto malo i pitao me jel 200 kn za to ok. Bilo je možda oko sat vremena posla sve skupa.
Mislim da se u današnje vrijeme da dobro takav posao naplatiti jer nitko neće radit, svi bi samo sjedili i odmarali.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Vjerojatno je to bio stariji čovjek koji je sam i više nemože raditi, a ima možda njemačku mirovinu pa može platiti.
Realna cijena za taj posao (košnja oko vikendice) po meni je 350 kuna za naš standard.
Fergomil to je istina, to sam i rekao čovjek sa traktorom za 15 min košnje naplatio 50 kuna.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja sam kosio 10lipa po m2 oko vikendica.
Skupilo se 1.5ha po košnji i odustao sam.
Nisam mogao sve stići,a neko bi košnju svakih 10 dana,netko svaka 3 mjeseca.
S jednim susjedom sam 14 godina surađivao i taj je najbolji bio.
3000m2 za 350kn,ja poslao sms da sam.pokosio,on uplatio pare i milina..neke sam čekao mjesecima pa je bilo lijepo kad na hrpi dođe lova,ali sada uz krave i ratarstvo nemogu i komunalnu djelatnost obavljati..

Ps. Lokalni komunalni servis naplaćuje 50lipa po m2 košnju...po meni je 20lipa realna cijena.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Vjerojatno je to bio stariji čovjek koji je sam i više nemože raditi, a ima možda njemačku mirovinu pa može platiti.
Realna cijena za taj posao (košnja oko vikendice) po meni je 350 kuna za naš standard.
Fergomil to je istina, to sam i rekao čovjek sa traktorom za 15 min košnje naplatio 50 kuna.
Nije stariji, 45 godina i dobrog zdravlja.
Kod nas po 50 lipa ide kvadrat za uređenje okućnice u prosjeku ili kako se dogovoriš.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Mislim da treba svoj rad koliko toliko naplatiti. Danas sam razgovarao sa čovjekom koji kaže da kod njega rad sa traktorom se naplaćuje 200 kn na sat. Tako da ja mislim da sam sasvim realan sa svojom cijenom čak i ispod.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Slažem se, ja sam svoj rad podcjenjivao.
Ali evo vidiš kako je kod nas, čovjek živi par kuća dalje i ponudi mu za 50 kuna da mu pokosi, a da je morao ići 2km da mu pokosi nebi sigurno išao.
Ja sam tome čovjeku na tri mjesta kosio, sve u selu, čovjek je držao ovce.
Drugi komad sam mu naplačivao 80 kuna po košnji, a treći 50 kuna po košnji. Ovaj drugi komad je bila livadska trava, vi znate šta je to za kosit, ni traktoru nije svejedno kad to kosi a kamoli hondi od 5ks.
Kod vas se usluge puno bolje cijene.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Slažem se sa Vama da kod nas se usluge bolje naplaćuju ali nekad i ja kažem ispod neke cijene neću da idem. Bolje da stroj stoji kući nego da nema nikakve računice.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bolje da stroj stoji kući nego da nema nikakve računice.

Upravo tako, zapravo i nije samo stroj vec i moja kicma koja e mnogo vrednija od stroja,,,
Neznam jesam li ovdje napisao ali kod mene cijena moze osjetno varirati o imovinskom stanju vlasnika kao i starosti istog,,,
Da pojasnim, mozda bi se i moglo reci da volim oderati bogatije ali vise me cini sretnim kad sirotinji odradim pa makar to bilo i za osjetno manju cijenu,,,
Najdrazi su mi oni koji kazu da imaju mladih u kuci ali da nitko ne zeli nesto raditi, posebno volim takve oderati,,,

Ne treba se previse opterecivati sa tim da je cijena rada preskupa jer kod nas svi samo kukaju, kao nema se a ne jednom znam sa nekim otic na pise (onako radno obucen i kad mi netko u centru usput mahne), gledam sve gostione pune ili ugodno popunjene a nema se, ccc,,,
Neznas vise dal je rdni dan ili vikend dal je dopodne ili popodne gostionicari uvijek trljaju ruke a ja bi kao trebao nekoga zalit,,,
g025.gif
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
osobno ne radim usluge...sva moja mehanizacija je za moje gospodarstvo predviđena, sve moje radno vrijeme je također za moje gospodarstvo zauzeto...ne nalazim računicu u radu sa svojim traktorima za druge...
svi već znaju moju parolu...JA ZA LOVU NE KIRIJAM... jedino ako me prebaci, pa nekome napravim besplatno uslugu (ali to je po sistemu od Plemenitog, ako baš čovjek nikog nema, i ako sam ne može).
Imam i malčere, i frezu i balirku i kombajn za žito, al neću...nek se drugi lome... ;)
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Darijus sve ti stoji. Dodajem ako je netko siromašan a hoće raditi uzorem, malčiram , ... đabe.
Ja da orem a sinovi po kupanju i luftiraju.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ne sudim uopće. Ako nema što da jede dati i pomoći ću svakome. Ali roditelji se muče i više nego što treba da bi dali djeci a ja da radim.
Imam susjede u Gradu ja njima na ploču a kada meni treba pošalju majku da kaže da ih boli glava. Ne rade ni doma a kamoli da bi pomogli.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Malo čitam to sve i neznam kaj da velim, ja imam prijatelja koji ima mali tomo vinkovic i on ove dane nezna kam bi od posla kaj se vrtova tiče.
Još u šali veli sve udovice imaju moj broj, ima tekicu i sve si zapoisuje kak je u gužvi, plus kad nema vrtova ima flaksanja i košnje vikendica.
Uglavno to opće nije loše vršiti takve usluge.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa ako imaš vremena i volje da se nesto sitno zaradit, ja ispod 250kn niti ne palim traktor a to je jedan sat posla, nekad sam to više radio sad manje stižem
 

sanh

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
1
Pozdrav,

tražimo nekoga tko bi mogao obaviti strojno špricanje ambrozije na površini od 1,5 hektara. Šprica se teren predviđen za sjetvu trave na jesen, pa je svaki savjet dobrodošao.
Kolika je ok cijena za ovako nešto?

Ukoliko imate nekoga za preporučiti ili ste zainteresirani molim da se javite na: tajnik@sanh.hr

Lokacija: Zagreb, Kineziološki fakultet
 
Na vrh