• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Jel stupovi imaju plocicu s 4 rupe i idu metalne tiple?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Iskreno, meni se to ne sviđa. Stupovi su od 1mm lima, gore imaju plastični čep kroz kojega curi voda i za par godina stup "padne". Ja bi radije ubetoniral cijev 60x60x2,5 i gore ili zavaril ili zalijepil pravu kapu, tak da nemre ni voda ni zrak unutra.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Može se na stupiču dole izbušiti rupa da ima provjetravanje mada se to meni ne sviđa.
Ja sam pod krov stavil stup 100x100 i zavaril ploče odozdo i odozgo. Rekli su da bu strul za dve, tri godine. Eno ga, još uvijek stoji.
 
  • Like
Reactions: ZJ

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Izgleda da budem ipak pristao na tu cijenu,ja se u to baš ne razmem, a ta ponuda je naj povoljnija.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Neznam iz kojeg si kraja,ali meni je to abnormalno. Očito skuplje neg materijal. Stup na visinu i u vagu,pol tački betona i ta cijena. Užas
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Jel ovakvi paneli?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220721-212107_Facebook.jpg
    Screenshot_20220721-212107_Facebook.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 27

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Blizu tebe,okolica Varaždina. Panel 1530*2500 trinaest komad 14stupova 50*50*2000 mm i plastične spojnice za panele. Ukupno 6200 kn. Plus navedeni posao. Kolega Perko, takva ograda samo se stupi betoniraju u zemlju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
A velim i ovo oko kombajniranja, ako se i kod nas budu napuhavale cijene, vec sam si razmisljal da kupim neki bolji kombajn i ako ovi iz okolice budu isli po 100 eur/jutro, ja bi isel po 600 kn.
I imal bi oko 300-400 kj usluga i to je to.
Po meni ti ispadaš tupan i sam sebi rušiš cijenu samo da bi radil,to nije dobro nit za tebe a kamoli za druge..
Meni nema logike radit jeftino i puno samo da bi radil,radi manje zaradi više,ako ti je ljepo probaj,uloži i vidi dal se isplati,kad ti svaki dan treba oko 3000kn da bi krenul radit sa večim kombajnom...
Ima puno takvih nadobudnih sa tim kombajnima,kupe,rade koju sezonu i nestanu sa scene...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Dečki,kaj se tiče kombajniranja,stvari stoje ovako: K'o ne želi da mu radiš,nebu došao i da ti njemu platiš. To je tak uvijek bilo. Ovo da bude netko privukao mušterije jeftinijom uslugom tu se vrate.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Dobro, svako ima svoje misljenje, jbg.
A koliko budete naplacivali ove god ljudima vrsidbu kukuruza, dok im navrsite cca 500 kg po jutru?
Jer kod nas polovica njiva bude imala takav prinos.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Po onim slikama kaj si stavil u temi kukuruz,nebreš si ni kombajn pokriti. Da čovjek plače nad tom pustinjom. Ja sam davnih godina jednoj gradskoj kolegici s posla ponudil urod z jedne rali besplatno pod uvjetom da makne kukuruzinje. Veli ona lako tebi,ti imaš,tebi zraste. Odustala je od poklona kad sam joj objasnil da ima tačke kuruze na rali . Šljunčana zemlja,ni kukuruzinje nije zraslo kak treba
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,253
dok im navrsite cca 500 kg po jutru?
A bogme nitko mi rekao onih godina kad je prinos bio 3000kg na 0,5ha,a to je mojem kraju bogat prinos i velik urod,evo ti više novca nego inače, a još takvu njivu nisam baš mogao na brzinu požeti nego prva brzina i samo pol varijatora,I najmanje 25 minuta duže nego u nekoj njivi s prosječnim prinosom.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Eh ne znam ja sam postavio skoro sve sam, samo imam jedan problem. Imam susaru koja je 4 sa 3 i na dvije je vode ostalo je da se stave po jedna tabla na obijje strane i ona gornja kanalica, e sad je pitanje kako se popeti na vrh krova jer mi noge klize, a nije bas prijatno 2.5 m su table 😱
Konopac oko pojasa i neko da te drži sa druge strane, ako imas oluk onda to nije nikakav problem
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Dobro, svako ima svoje misljenje, jbg.
A koliko budete naplacivali ove god ljudima vrsidbu kukuruza, dok im navrsite cca 500 kg po jutru?
Jer kod nas polovica njiva bude imala takav prinos.
To mora vlasnik sam procjenit, isplati li se ili ne. 500 kg po jutru pobere ručno prije nego dočeka kombajn. Zato...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Normalno da nitko nebu zval kombajna za 500 kg po jutru, ali ju ne bude bome ni rucno bral, jer to nije moguce tak pobrati.
To budu pobrali malceri i tanjurace.

Ali ljudi budu masovno odustajali od zemlje.
A i mi mladi koji imamo kakvu takvu volju za tim, ne bude nam se isplatilo uzimati tu njihovu zemlju.
Jer kod nas ima puno pijeska, a gdje je dobra zemlja, tu divljac rusi sve.
I ko lud bude onda ulagal u sjetvu, a zatim par mjeseci gledal kak mu to propada.
Ne, hvala.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,253
Dečki ne se treba brinuti jer znate kako kažu:"nigdar nije bilo da nekak nije bilo, i nigdar nebu da nekak nebu"
Na kraju krajeva bude nama Bill Gates proizveo i poslao, tako da kolega Ivan KC
ne odustaj,ne daj im gušta proizvodi bar za sebe i svoje najdraže (koji to zavrijeđuju), a toliko bude valjda uspjelo.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh