• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ovaj cjenik kaj je Charlip napisal, je skoro pa identican i kod nas.
Jedino kaj je sjetva 150 kn po jutru.
Ja ne znam ko uopce i hoce platiti vise od ovog za neku uslugu.
Ja baliram kockice po 2 kn, kak sam baliral i pred 10 god, al za godinu dvije nebum imal vise ni komu i balirka ide u prodaju, ako bude uopce i trebala kome.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
To su realne cijene koje svatko normalan može platit,da imam manje strojeve možda bi koju kunu više računao zbog gubitka više vremena al to bi bila razlika možda nekih 50 kn po nekim poslovima,ovak ostane dosta novaca kad se pokriju troškovi a ne treba sad biti megaloman i to malo sirotinje kaj treba usluge još bolje oplest po đepu. Jer ti koji trebaju uslugu su većinom oni koji nemaju s čim to napravit ili ne mogu.
Ja od mušterija imam jednog " pravog" i to za oranje koji ima sve svoje i ima para al ne stigne i njemu orem godišnje 10 hektara a ovo sve ostalo su dedeki koji jedva idu na traktore i imaju polja uz mene a uskoro ni to nebudem njima radio jer će mi dat u najam. Tak da...ko može više nek izvoli.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene već jako dugo baliraju u manje kocke po 2,5 kn, a u veće po 3 kn.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
kod mene cijene malu kocku 2.5 - 3, a rolo od 50 do 70 (ovisno o dimenziji bale)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,642
Hehe sad sam se sjetil jednog kaj je baliral pa mi pričal kak je dobil ljude na svoje kolo 😅.
Ugl, veli cijena bale je 2 kn, imala ona 10 ili 25 kg. Ljudi se polakomili i svi mu rekli nek radi čim teže bale da manje platiju. E, a kad je trebalo bale bacati na prikolicu i na štalu, bili su druge pameti.
Veli sljedeću godinu su svi vikali čim manje bale, čim manje bale. Cijena je ostala 2 kn. Veli čovjek prošlu godinu je imal (karikiram) 20000 bala, a dogodine prek 50000.😂😂😂
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Da se malo i ja uključim. Ovako je bilo 2001 godine 10 kg špage je koštalo 95 kuna, danas ta ista stoji između 230 i 260 kuna.Onda je bala iz Welgera 41 koštala 2 kn,koliko bi morala koštati sada? Plus da se vozite 2 kilometra i onda vam lik veli da mu napravite 30 bala,na parceli od jednog jutra jer mu više netreba.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Meni ako nešto ne odgovara(cijena,udaljenost,itd),
Kažem da nemam vremena,a i nemam.
Nek si nađu nekoga tko za 100kn zarade bude potrošio 200,mene to ne dira.
Ima puno "pacijenata" koji prodaju razno razne spike samo da manje plate.
Kod nas ispod 3kn nitko neide raditi balu,a budimo iskreni nebi je ni ja za 3kn radio.
Najbolje kad krenu kenjat litra plave ti je 3kn.
Evo ti 3kn pa si napravi posao.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Kod mene su male bale po 2,5 do 3 kn, ovisi o balirki, količini bala, a i kakav je teren,
Ja sa rolo računam 50 kn balu i nitko se ne buni, još i dobijem koji put za pivu, jer ljudi su presretni da im uopće hoću balirat, jer nitko ne stigne
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Kod mene je bolje palilo da kažem da sam u kvaru, zbog bahatosti pojedinaca i nikakve zarade sam je prodao .Sad plaču jer nema oko 7kilometara nema dobre balirke,pošto je i u obližnjem selu otišla. Ostala samo jedna koja od 10 bala raspusti barem 2.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,
Kod mene u zagorju su cijene ovako:
Baliranje: 3 kn
Košnja: 250 kn/sat
Oranje 250 kn/sat
Frezanje : 300 kn/sat
Malčiranje - 300 kn
Malčiranje šumski: ovisno o uvjetima -400-600 kn
Sjetva kukuruza : 30 kn/ 100 čhv
Špricanje: 20 kn/100 čvh

Posla za sad ima dosta, svaki dan nešto, pretežno malčiranje i baliranje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nedavno sam jednom u selu išao kositi, okretati dva puta sa paukom, jer je u među vremenu padala kiša, zgrtati u redove i balirati. Bilo je 220 bala i naplatio 1000 kuna za sve. Sad čujem da plače za tim kunama jer mu sijeno nije suho. A napelo ga da se to napravi i gotovo. Zaboravio napisati površina 2 rali.
Neće mi se više raditi za gorivo ili za buhe. Nikom se ništa ne isplati imati od strojeva a sve bi da im se napravi đabe jer ako naplatiš kak treba odma više nevaljaš.
 
Posljednje uređivanje:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Vimi,
jel to s traktorom od npr. 45 ili 200 KS?
Koristan podatak za cijenu po satu je svakako snaga traktora. Bez tog podatka, bilo koja cifra samo može zbunjivati. Nadam se da to nije cilj pojedinih postova, nego samo posljedica brzog pisanja odgovora.
80 ks
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Pozdrav,
Kod mene u zagorju su cijene ovako:
Baliranje: 3 kn
Košnja: 250 kn/sat
Oranje 250 kn/sat
Frezanje : 300 kn/sat
Malčiranje - 300 kn
Malčiranje šumski: ovisno o uvjetima -400-600 kn
Sjetva kukuruza : 30 kn/ 100 čhv
Špricanje: 20 kn/100 čvh

Posla za sad ima dosta, svaki dan nešto, pretežno malčiranje i baliranje


Ne mogu a da ne pitam vezano uz malčiranje šumskim malcerom kakvi su to uvjeti za 400 po satu a kakvi za 600? Kakav je stroj u pitanju? Ako se radi s nekim Traktorom od 90ks i “šumskim malčerom” od 15 ak cm i 400 je puno za takav..

Ali me isto tako zanima tko bi novi stroj i malčer od cca 200-210.000€ Uvlačio i riskirao za 400 kn po satu? Ispod 600 se s tim ne radi i to 600 za kupinice neke

Ispravite me ako griješim..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ne mogu a da ne pitam vezano uz malčiranje šumskim malcerom kakvi su to uvjeti za 400 po satu a kakvi za 600? Kakav je stroj u pitanju? Ako se radi s nekim Traktorom od 90ks i “šumskim malčerom” od 15 ak cm i 400 je puno za takav..

Ali me isto tako zanima tko bi novi stroj i malčer od cca 200-210.000€ Uvlačio i riskirao za 400 kn po satu? Ispod 600 se s tim ne radi i to 600 za kupinice neke

Ispravite me ako griješim..

za 400 kuna su neki sitniji grmovi i busenovi zemlje, to da se ne ide traktorm kroz grmove .. za 600 kn je već nešto gušće grmlje i većih debljina(doduše zadnje vrijeme dosta imam poslova koje ugovorim popreko, pa neki put sat silazi čak i 1000 kuna ovisno o dogovoru.
Trakor je massey 3070 a malčer je Agrimaster AF200. Doduše vrijednost svega toga je cca 20000 €, Tako da sve u svemu zaradi se nešto.. Naravno + nešto ako se parcela nalazi nešto dalje od cca 5-6 km
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Kod nas amorfu u Lonjskom polju malčiraju od 50-70 lipa/m2...
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
E vidiš
za 400 kuna su neki sitniji grmovi i busenovi zemlje, to da se ne ide traktorm kroz grmove .. za 600 kn je već nešto gušće grmlje i većih debljina(doduše zadnje vrijeme dosta imam poslova koje ugovorim popreko, pa neki put sat silazi čak i 1000 kuna ovisno o dogovoru.
Trakor je massey 3070 a malčer je Agrimaster AF200. Doduše vrijednost svega toga je cca 20000 €, Tako da sve u svemu zaradi se nešto.. Naravno + nešto ako se parcela nalazi nešto dalje od cca 5-6 km

Vidiš zato ja do 25 km ne naplaćujem ništa ali mora biti bar 1 ha

Za takvu opremu preko 600 kn je puno
Imam i ja takav “sumski malcer” ali to je 300-400kn/h
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Marko 355 ne kupujem drugu jer neću više gubiti živce inače moja je bila top stanje pa sam je prodao od kvarova imala samo da sam mjenjao dva para noževa i drvene klizače tri puta još je imala oriđiđi igle sa brojevima ,a dopeljana iz Mainhmana ,Njemačka 2001. Bolje je meni na Fahru. Usput rečeno prvu godinu sam potrošio 21 par klupka špage, a prošlih 5 godina maksimalno 6 pari po godini.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
E vidiš

Vidiš zato ja do 25 km ne naplaćujem ništa ali mora biti bar 1 ha

Za takvu opremu preko 600 kn je puno
Imam i ja takav “sumski malcer” ali to je 300-400kn/h


Imate možda koju sliku malčera.. vidim da ste stavili pod navodnika "šumski"??
 

Najnoviji postovi

Na vrh