• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Ma vec nekoliko mjeseci gledam rabljene, al strasno koliko neki ljudi hocu za staru kramu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Problem rabljenih je da neznaš kakva je kad je kupiš,a o neodržavanju da ne pričam.
Ostavlja se gnojivo preko zime u kutijama,nije pod krovom..novu podrazumijevaš da je kak spada..istina da za cijenu nove kupiš solidan rabljeni traktor,ali jedna ili više izgubljenih godina(zbog loše sijačice) ima na kraju krajeva isto svoju cijenu koji snosim ja..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja ne govorim o staroj krami nego o sijačicama starim godinu do 3. Bolje kupit neku sa ful opremom staru 2.god.nego novu osnovni model. Zato je sad najbolje vrijeme za kupit. Pregledaš sve kaj možeš dopeljaš doma i odma nekaj posiješ za probu i kad nikne vidiš kak radi i do proljeća to središ.
Kod nas je teško tak nekaj naći ali vani ih ima.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Isti klinac?? Tko sipa gnoj u sijačicu??
A kaj ti briješ ko sipa gnoj u sijačicu? Onaj ko se ozbiljnije bavi poljoprivredom barem u mojem kraju ni ne pomišlja sijat kukuruzu bez gnoja u redovima,neznam kaj ti nije jasno? Velim da je meni koji radim uslugu svejedno jel čovjek hoće sijat gnoj ili ne cijena je ista.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Charlip, nisi skužio poantu pitanja, da li sipa gnoj onaj koji sije ili vlasnik parcele koja se sije? Tu je dosta velika razlika u težini posla, jer ako uslužno siješ cijeli dan prebaciš preko leđa i nekoliko tona tuđeg gnojiva.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
120 kuna po rali ? :unsure: Naradio sam se tuđe zemlje sve da zaradim neku kunu i nije mi se baš ni svidjelo niti isplatilo. Na kraju imam samo poderane strojeve a zarada uvijek ode kud netreba. Radije onda radim sebi. Barem znam za šta radim. Ima par normalnih ljudi kojima odradim nešta sitno i to je to. Pametnjakovići koji stalno nešto prigovaraju valjda budu znali to sami odraditi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Sijem po 200kn ral, parcele tu od 1-3 rali pa mi je nekako malo.. Za 10 rali dok posijem imam čitav dan sijati od 9-10 pa tamo do 20h navečer uz jednu veću pauzu.. Svatko hoće drugačije gnojivo po rali pa ti pogodi..

Također kao i Dado nisam neki za usluge.. Eventualno neki manji dio ozbiljnijim ljudima kojima idem svake godine.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Prosao sam ove godine pola Hrvatske u potrazi za raznim strojevima (ne samo sijacicom) i kod nas stvarno ima samo stare krame (bilo od gazdi bilo od raznih 'uvoznika' koji u Njemackoj pokupe neko staro zeljezo i za to onda traze xy eura). Ovo sto se vani trzi a valja nesto nije bas ni toliko jeftino + moras ici tamo, dovesti to doma, a sve to kosta.

Ova mi se cini ok, mlada i ima dosta opreme. Samo nabacit APV za mikrogranule.
APV na kukuruznoj sijacici? Umjesto kutija za mikrogranule? To jos nisam vidio. Pa kamo to namontiras?
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Na ovoj jos razumijem, ali ako sijacica ima dozatore za gnojivo kamo jos i APV od 120 l staviti?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Da te riješim muke ja ti svoju Nodet prodam,sve ima
 

Prilozi

  • Screenshot_20200910-101324_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20200910-101324_WhatsApp.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 62

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
A kaj ti briješ ko sipa gnoj u sijačicu? Onaj ko se ozbiljnije bavi poljoprivredom barem u mojem kraju ni ne pomišlja sijat kukuruzu bez gnoja u redovima,neznam kaj ti nije jasno? Velim da je meni koji radim uslugu svejedno jel čovjek hoće sijat gnoj ili ne cijena je ista.
Kaj si se zapjenio?? Hočeš li odgovorit na pitanje ili ne??
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Većinom ide gnojivo i to samo NPK 151515 (ovisi i kak si naučiš mušterije) u mom slučaju, ako nisi najnaj ja trpam gnojivo ili je on na_ebo ak je zdrav, sve za cijenu od 200 po kj, bez gnojiva mogu za 180 po kj.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kaj si se zapjenio?? Hočeš li odgovorit na pitanje ili ne??
Ma krivo sam skužio pitanje...ak ima ral dvije mogu i ja nasipati al u večini slučajeva ja pijuckam nekaj u hladu dok gazda tovari.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Da te riješim muke ja ti svoju Nodet prodam,sve ima
Ma nema muke. To je iza mene. U biti sam se već odlučio, bilo je samo pitanje opreme koju uzeti, ali i to je sad riješeno - uzimam full opremu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh