• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Nikad nisam racunao, a vozim ga 15ak godina. Ali ako ga dobro stisnem mislim da bi mogo 3 jutra za sat. No nebitno. 80 €/jutro je ok cijena za normalne komade. Jutro i vise.
Za dan sam najvise 21 jutro psenice skinuo s nekih 8t/ha. Jecma bi i vise islo.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Kod nas je cijena vrsenja skocila u godinu dana s 500 kn po rali na 100 e. Novi claas je u pitanju. Prijevoz do silosa koji je udaljen cca 15 km u jednom pravcu 100 e. Parcele su od 500 hvati do max 3 rali u komadu.
Skupo, ali covjek ima monopol.
Ostalih usluga se radi vrlo malo jer svi koji rade imaju kakvu takvu svoju mehanizaciju pa se krpaju kak znaju. Mozda nesto malciranja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Kaj bi bilo gorje, kod nas vec sad ima bedakov kojima mozes izdati svoju zemlju u harendu za 100 eur/ral i još tebi ostavi poticaja.
Znaci, zaradim 270 eura po rali godisnje, ni oral ni kopal.
Pa nek se on onda bogati na mojoj zemlji, ako mu je tak velika želja.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Trudil se bum ubuduče da ne ulazim u teme o kojima pojma nemam, ali mi zabranil niko nebu da imam svoje mišljenje o tome pa makar obrađujem samo vrt.
Mislim, rekel sam ja to več prije ali me ponese.... tak da naj ništ zameriti.
Kad sam se učlanil na ovaj forum mislil sam da je ovo prvenstveno stručan forum gde moreš od ljudi sa znanjem i iskustvom dobiti konkretan odgovor. Znaći ak pitam jel smijem pomješati herbicid i fungicid u pšenici javil se bude Marko koji sije puno pšenice i isprobal je to kaj ja pitam i bude mi odgvoril. Ako pitam kak trebam obrezati jabuke, javil se bude Janko koji ima voćnjak i zna sve o jabukama i bude mi odgvoril. Kad pitam kak skinuti pumpu hidraulike na Zetoru javil se bude Muha koji je to 100x delal i rekel mi bude. I sve su to ljudi koji svojim radom, iskustvom i novcima stoje iza svojeg odgovora. Al mene ovde svaki put iznenadi broj doktora opće prakse. Znaći kaj god pitaš, sve znaju i u sve se razumiju. Ja neznam gde je moj problem al ja nebum ovde daval savjete o IMT-u iako ga imaju moji susjedi i ja sam ga par put vozil ili nebum daval savjete o jabukama iako ih imam 2,3. Nebum rekel kak je mehanika jednostavan posel za koji trebaš grabu i kofer Uniorovog alata jer tak ne mislim a i premalo znam o tome da bi mogel imati relevantno mišljenje. Ovde ima ljudi koji žive od poljoprivrede (ja nisam jedan o tih) a ima i ljudi koji su jako puno uložili u poljoprivredu sa vrlo tankom računicom i onda kad netko olako procjenjuje kolko nekaj vredi ili nevredi bez neke konkretne podloge malo sam osjetljiv. Recimo da sad ja ovde napišem da kaj sad vredi da jedan mehaničar računa radni sat 30€ a dela sa alatom za 1000€ vjerojatno bi se i ti uvredil, i to s razlogom jer to bi bila idiotarija.
A ove fore sa sirotinjom kojoj treba pomoći… Da , treba sirotinji. Al sirotinja je u 90% slučajeva stanje uma i rezultat vlastith odluka i radnih navika. Možda 10% je rezultat životnih prilika, bolesti, nesreće i sl. I onda kad ta “sirotinja” sjedi u birtiji celo popodne a ja “kojem netreba” celi vikend kalam drva u šumi, a ta “sirotinja” mi se smije sa terase dok idem doma nekak postanem slabo socijalno osjetljiv.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Ako imaš koju motokopačicu Mio Honda ili Tomosicu pa čak i IMT506 i ako budeš imao sa njima koji problem ja ću probati savjetima pomoći da ih osposobiš i upregneš u delo. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A ove fore sa sirotinjom kojoj treba pomoći… Da , treba sirotinji. Al sirotinja je u 90% slučajeva stanje uma i rezultat vlastith odluka i radnih navika. Možda 10% je rezultat životnih prilika, bolesti, nesreće i sl. I onda kad ta “sirotinja” sjedi u birtiji celo popodne a ja “kojem netreba” celi vikend kalam drva u šumi, a ta “sirotinja” mi se smije sa terase dok idem doma nekak postanem slabo socijalno osjetljiv.
Ja na to gledam drugačije i kad odlučim pomoči (a to bude dosta puta) onda me ne zanima gde on sedi i jel zaslužil. Bilo to rukama ili samo savjetom.
Ali kad se kockice poslože i taj bude precrtan.... a jebaj ga, onda dođe sljedeči kojeg mi žal i idu dani.
U pravu si, to je stanje uma.

A kaj se tiče toga da svi sve znaju, pa nije ni Muha bogom dan, niti je ovo učiteljski portal, za skinuti pumpu hidraulika ili nekaj oko mehanike savjetovati kaj misli da zna.
Uvijek postoji neko stručniji ili neko bedastiji kome je pala na pamet ideja da to napravi na jednostavniji način ili da se susrel sa istim problemom a uzrok je bilo nekaj drugo zbog čega je tu pumpu trebalo skidati.
Isto tak i u drugim granama na forumu.
I zakaj on nebi iznesel svoje mišljenje ili imal pravo na njega i podijelil ga sa drugima?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
A ove fore sa sirotinjom kojoj treba pomoći… Da , treba sirotinji. Al sirotinja je u 90% slučajeva stanje uma i rezultat vlastith odluka i radnih navika. Možda 10% je rezultat životnih prilika, bolesti, nesreće i sl.
Ovu izjavu moderatori mogu po hitnom postupku prebaciti u temu mudre misli izreke i aforizmi.

Ali kad se kockice poslože i taj bude precrtan.... a jebaj ga, onda dođe sljedeči kojeg mi žal i idu dani.
Kod mene je obratno,kad me naljute ovi zgubidani koji ne zaslužuju empatiju, onda nastrada i ovih 10% ubogih,i tad i njih prestanem žaliti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kod mene je obratno,kad me naljute ovi zgubidani koji ne zaslužuju empatiju, onda nastrada i ovih 10% ubogih,i tad i njih prestanem žaliti.
Ja nikad nisam imal takav stav prema ljudima. Svaka moja priča je imala svoj početak i svoj kraj ili još uvijek traje. Neke su doduše dobile svoj nastavak ali pod nekim drugim uvjetima sa moje strane. I traju.

Sad si sve malo razmišljam.
Ja sam u ovoj raspravi sa Tomijem ostal posran, a ako se vratite unazad i pogledate kad sam se ja i sa kojim postom uključil u ovu temu onda budete vidli da je to bilo vezano za uslugu šišanja Tomijevog peseka koju sam ja sebi protumačil da je njemu bila skupa.

I onda se nadovezalo vrednovanje traktora i onih malih biciklina i usporedba da to nije isto kad se pojavi na polju, pa su krenuli i kombajni sa istim konjima....
I ta ko je počeo rat na našem brežuljku
A recimo da je napisal ovak kak je sad napisal ja najvjerojatnije nebi reagiral jer me zabole matematika za posel sa kojim se ne bavim i u kojem nisam, a još manje ko kaj ima i ko kaj nema i zakaj je to tak.
Ako je čovjek s tim sretan i to ga ispunjava....
Recimo da sad ja ovde napišem da kaj sad vredi da jedan mehaničar računa radni sat 30€ a dela sa alatom za 1000€ vjerojatno bi se i ti uvredil, i to s razlogom jer to bi bila idiotarija.

I još za kraj bum ispričal priču od neki dan.
Ipak nebum
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Tješite se, bit će i gorje ;)
Bude to narod sve izdržao, moj pokojni djed je govorio,da čovjek može sve izdržati, a poštapalica mu je bila:"konji su crkavali a ljudi su se vraćali iz sibira"
 
  • Like
Reactions: ZJ

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ide sad ekipa na posel. Vele da idu frezat dva vrta i jednu tablu od pol rali za kuruzu. Radni sat im je 20€, al dalo bi se nekaj i tu spustiti sigurno. 😉
IMG_4010.png
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,708
... Recimo da sad ja ovde napišem da kaj sad vredi da jedan mehaničar računa radni sat 30€ a dela sa alatom za 1000€ vjerojatno bi se i ti uvredil, i to s razlogom jer to bi bila idiotarija...
Ima zanimanja, u kojima ne treba znanja, ni prethodnog gruntanja, ukupni alat ima košta 10-tak e, a kaj je najvažnije, nema odgovornosti niti reklamacija, kak se jednom mehaničaru može dogoditi (Muha je najbolje opsal razloge, da ih sad ne ponavljam), a zarađuju znatno više po satu od mehaničara ili (auto) električara...
Zovu se maljari, (dijelom) keramičari...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ma to ništ, ovaj dve crte gazi i valjda je zato duplo skuplji a ima isti motor
Nije duplo nego 4x 😉. Trebal bi 4 crte gaziti
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ima zanimanja, u kojima ne treba znanja, ni prethodnog gruntanja, ukupni alat ima košta 10-tak e, a kaj je najvažnije, nema odgovornosti niti reklamacija.
Zovu se maljari, (dijelom) keramičari...
S ovim postom se nemrem sloziti nikak.
Treba biti pravi majstor i za maljariju, a pogotovo za pločenje.

Da je to tak jednostavno, onda bi svi to mogli delati, pa bi imali konkurenciju, a ne ovak, ploče po 20e kvadrat i još ih moraš cekati pola godine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,708
Vjeruj, jednostavnije je jer je to rutina, koja se stječe vježbom, ne traži nikakvo posebno obrazovanje (u najmanju ruku poznavanje stranog jezika), niti snalaženje po katalozima, poput mehaničara ili (auto)električara, traženja odgovarajućih dijelova po serijskim brojevima u Internet katalozima, ne traži gubljenje vremena pripasivanja nekvalitetnih dijelova, ne traži znanje niti iskustvo snalaženja po aplikacijama za pronalaženje kvarova, a bome niti vrijeme "troubleshootinga". I kaj je najvažnije, nema odgovornosti (da se bu netko prehitil ak mu zakažu kočnice ili da ga bu napucal jer mu električar nije dobro popravil štop šalter ili žmigavac)...

Svaki bu mehaničar zalijepil pločice ili pomaljal, kak-tak, ali da bu priučeni maljar popravil auto ili, nedaj Bože, našel kvar na hidraulici ili instalaciji nekog (primitivnog a kamoli naprednijeg) traktora, teško ili nikak.
Koliko znam, majstor @MUHA, je puno put sam pomaljal kuću; pa ak zna i može polakirati traktor ili auto, onda valjada zna i zid), no nisam siguran da bu maljar znal polakirati auto ;)

Ni keramika nije nekaj posebno uz današnja pomagala, samo treba malo volje i pedantnosti. Ne velim da je to lako (jer treba klečati), ali i drugi manje plaćeni zanati traže i teže poze...

Ne podcjenjujem ničiji rad, no samo želim naglasiti da čim je posel jednostavniji i ulog manji, zarada je obično veća, tak da razumijem ljude koji vele da oranje košta, recimo, 50e po satu (jer imaju amortizaciju, troškove goriva, pa tek onda vrijeme), kak i sat mehaničara (koliko god da je), jer u njegvom je satu sadržano potrošeno vrijeme na učenje (stjecanje znanja učenjem i iskustva radom) da bi se mogel najti kvar, vrijeme reklamacije koje je njegov, a ne rizik mušterije, itd., čega u drugim poslovima nema.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
bil kod suseda dečarac, pokosil mu okućnicu s kineskim trimerom...20 eura sat...
ja mislim da nema razlike, delal s kombajnom, traktorom, trimerom ili špahtlom i penzlom, svima je 20 eura za vuru minimum... :unsure:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Prošao dva puta u rikverc i isto tako naprijed, dužina cca 50- tak metara, sve skupa možda malo više od pola sata posla. Uzeo 50€, s obzirom kakav je posao napravio, rekao bih da je badava i radio.
 

Prilozi

  • 20240410_182816.jpg
    20240410_182816.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 66

Najnoviji postovi

Na vrh