• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Prošao dva puta u rikverc i isto tako naprijed, dužina cca 50- tak metara, sve skupa možda malo više od pola sata posla. Uzeo 50€, s obzirom kakav je posao napravio, rekao bih da je badava i radio.
Nekako mi poznata Valtra 🤔
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
A znam, radimo ovaj tjedan u smjeni. Kaj je popravio malčer?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Nije njegov, iznajmio ga je od nekog.
Kaže da nema pojma kad će svoj popravit
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
992
bil kod suseda dečarac, pokosil mu okućnicu s kineskim trimerom...20 eura sat...
ja mislim da nema razlike, delal s kombajnom, traktorom, trimerom ili špahtlom i penzlom, svima je 20 eura za vuru minimum... :unsure:
Ehh... da je bio sa Stihlom ili Husqvarnom.... koja bi cifra onda bila?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,055
A šta ako je dečec s knezom kosio 2 sata. A netko bi uletio s ozbiljnim trimerom i taj posao naplatio 40e/sat i završio za duplo manje vremena?

Jednako bi koštala obojica a ovom drugom je duplo skuplji radni sat..
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,363
Daj mi toga koji bu sa stihlom duplo brži od mene s kinezom. Njemu plati,moja vura bu gratis
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,055
Ja sam s hq 335 bioduplo brži od kolege s nekim drkavim mtd-om.


Išao mu pomoći kositi plac.

Podijelili ga na pola.

Ja jednom sipao gorivo. On 5 puta. Jedno 12 puta mu se nešto glava sjebala. 4 puta se morao odmoriti.

Na kraju ja završio svoju polovicu, on nije došao do pola svoje polovice.

Onda sam mu dao da kosi s mojim trimerom pa se šokirao koja je razlika.
.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,675
Nisu usluge baš uvijek kak svi misle brza i laka lova. Evo par primjera iz osobnog iskustva;
Kultivacija kuruze - dođem na polje, a zemlja puna slaka, svakih 20m odštopavanje kultivatora. Uz to, na uvratinama dupli jarak koji kod pripreme nije nimalo zatrpan. Napravil sam čovjeku do kraja i rekel mu da me više ne zove za takav posel. Možda bi bilo bolje da sam odustal nakon prvih 20m, al nisam...

Malčiranje - dođem na polje, pol metra trave i raslinja, ništa strašno.... Je, dok nisam počel raditi i videl da je trava izrasla na izoranom. Posel od cca. pol sata se otegnul na sat i pol zbog neravnog terena ( Jedan od razloga zakaj malčiranje naplaćujem po satu), a o čišćenju zemlje s malčera da ne pričam.

Čovjek mi bere kuruzu i zbog položaja sunca nije videl bicikl koji je neko ostavil usred polja. Naravno da je bicikl potrgal uvlačne lance. Isto tak na jesen s kombajnom povukel feder žicu od madraca (pitanje koje me zanima je ko baca žicu od madraca u polje 3 km od sela?). Srećom, kombajner je na vrijeme stal...

eto mojih par primjera di je vršitelj usluge ostal kratkih rukava. Da se, razumije ove koji cepaji po 5x većoj cijeni isto ne odobravam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Davno sam bral kukuruzu s dvorednim Tornadom. Ujutro sam montiral novi troredni remen na pogon freze...a na večer (ili drugi dan) sam montiral novoga...taj dan sam delal za Trgoagenciju...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
sve su to razlozi da ja osobno ne radim nikakve usluge...za novac.
izuzetak su ljudi koji mi se revanširaju na neki drugi način (postoji uvijek takav krug prijatelja na koje se može računati), ali da idem trošit svoje vrijeme, svoje strojeve i gorivo nekom tko ima isto dvije ruke i noge ko ja, e nema šanse. Rađe bih, da imam vremena, napravio sebi komad ili pet zemlje više, pa opet imam istu lovu i radim za sebe.
ovih dana mi je najmilije kad me zovu da bi pofrezao "jer nisu mogli pripremit tanjuračom, zapeklo se".
E to ne bih pripremio ni samom sebi!...cigla... ;)
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Kolika je realna cijena za uslužno košenje/prevrtanje/baliranje nekih 500-ak kockastih bala cca?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,236
U komadu ili više njih, kako bilo da bilo mislim da ispod 1,80 europljana nemože biti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Kako misliš u komadu?
Livada koja daje 500-ak bala sijena svake godine. Koliko eura očekivati da će mi netko naplatiti za košnju moje livade?
Do sada su mi kosili drugi za svoje potrebe, nisam tražio ništa još sam im i pomagao. Samo nek je uredno i da nije zapušteno.
Od sada pa nadalje druga muzika, imam kupca iz Dalmacije koji otkupljuje sijeno na veliko i sam mi se ponudio za otkup pa me zanima koliko očekivati troškove da mi drugi odradi košnju i baliranje, a onda ovi sami dolaze po bale kamionom i utovaraju.
U Lici mi je zemlja, tako da im je pred nosom sve.
Gdje je računica ako je usluga proizvodnje jednaka cijeni proizvoda? Oko 2€ je cijena po kojoj se otkupljuje bala sa livade.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,236
Sretno da nađete nekog da vam to odradi za manje od 1,50 € čaki i u lici, pa u Dalmaciji već neki naplaćuju 2€ za sve kosidba, kupljenje, baliranje, pa zašto misliš da je dalmatinac pristao na 2 € .
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Kako misliš u komadu?
Livada koja daje 500-ak bala sijena svake godine. Koliko eura očekivati da će mi netko naplatiti za košnju moje livade?
Do sada su mi kosili drugi za svoje potrebe, nisam tražio ništa još sam im i pomagao. Samo nek je uredno i da nije zapušteno.
Od sada pa nadalje druga muzika, imam kupca iz Dalmacije koji otkupljuje sijeno na veliko i sam mi se ponudio za otkup pa me zanima koliko očekivati troškove da mi drugi odradi košnju i baliranje, a onda ovi sami dolaze po bale kamionom i utovaraju.
U Lici mi je zemlja, tako da im je pred nosom sve.
Gdje je računica ako je usluga proizvodnje jednaka cijeni proizvoda? Oko 2€ je cijena po kojoj se otkupljuje bala sa livade.
Pa pokosi, posuši ,izbaliraj sam sa svojim strojevima,uračunaj amortizaciju i svoj rad ,pa budeš došao do cijene bale. Na to metneš zaradu i dobiš cijenu bale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh