• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Tražim po forumu i ne mogu naći nigdje!

Kolike su kod Vas cijene za usluge (npr... oranje, malčiranje, frezanje, prijevoz, itd...)?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja gledam kolko imam posla kakvo je podrucje kakav je gazda ako je filozof veca cijena ako normalan onda normalna cijena uvijek si gledas kolko goriva potrosis i malo povisis da nisi samo za gorivo radio nego i nesto malo zaradio a tocne cifre nebudes dobio jer svud ti je drugaciji cjenik!!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Sve to stoji kaj si rekao. Svako ima drugaciji traktor i potrošnju!
A jeli imaš neki cjenik npr. Po satu ili drugacije!

Mene zanima opčenito to, pa samo pišite!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja vecinom usluge koji vrsim su oranje i priprema za vrt i krumpir tak da to nisu velike povrsine od 250m2 pa nadalje i onda tu vecinom uzimam samo kao za gorivo i malo da se zaradi od 100kn nadalje dal operacija po operacija ili sve zajedno zaracunam oranje frezanje sjetva i tak!!
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Susjed uslužno bere kuruzu sa dvorednim burgonom u klipu i 5 rednim classom u zrnu, sa burgonom računa 800 kn po rali sa malčiranjem a sa classom 650, također uslužno i balira rolo bale, sijeno i slama 50 kn, sjenaža 120 kn po bali.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Kod nas je cijena svega 200 km /ha (800 kn po hektru)

Bilo oranje, tanjuranje, prskanje... a za prijevozne usluge ne znam...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
J...s poljoprivredu. Napisite odakle ste i idem odma radit usluge. Kod nas tanjuranje drljanje sjetvospremac... 100,150 kn po jutru, zetva s prijevozom do silosa 350 kn po jutru. Jedino oranje je malo skuplje.
Onom kojem radis zaboli koliko ti traktor trosi ili kosta kad mu dodjes na njivu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
malčiranje i frezanje bi i malo skuplje trebalo bit pošto to traktor uništava,pogotovo malčer
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
NEWHOLLAND samo nije ni svud ista zemlja ni ravnica ni idealni uvijeti moras i na to gledat onda ide i druga cifra jesam u pravu??
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Ima kod nas brda i dolova ravnog i mocvarnog, a racun se pravi povrsina puta kune. Nebitno o vrsti zemlje. Nedaj boze da se procuje da sam nekom jeftinije radio. Ako neces ti ima ko oce. Mozda zato sto je konkurencija velika.
No kako god ne radim nikom usluge osim nekolicini ljudi. Imam pametnijeg posla nego se natezat s mudrijasima. Vija te po njivi da ides njegovo ovrsit a tvoje stoji pod nebom i ceka kisu ili led.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja isto imam samo par ljudi kojima radim kod mene nije konkurencija nego ne stignem i imam svog dosta ovo usput rijesavam a sklje racunam onim s svapskom mirovinom i oni samo filozofiraju i mudruju on malo popravi zaradu koji imam od onog s nasom mizernom mirovinom!!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Malo sam se raspitao i kod mene je malčiranje oko 1sat/650kn , ali se radi o mrcini od traktora! oranje 1sat/250-300kn i frezanje 1sat/350-380kn (manji traktor)!
Prijevoz oko 10km/100kn, koliko sam skužio po km ide od 10 pa do 15kn!

Kod mene svi imaju mjerenje po satu, ili rijetko po ralu i hektaru!
Ja isto nemam puno vremena radi učenja i ispita, ali često me pitaju mogu li im ovo ono. To su mi većinom daljni susjedi i okolica, u početku sam đabe radio da nabim malo sati na traktoru i ono glupo mi bilo naplatit. No pošto sad kad me neko zove svaki dan, moram nabit neku pristojnu cijenu, nisam caritas da đabe radim! Dobio sam sad neke okvirne cijene. Zanima me samo još koliko si vi ostavite osobnog profita, miss kad pokrite gorivo i to koliko ste profita zaradili?
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kaj ima ljudi koji to placaju?
Ja bi kod vas oral s plugom 8" na leru i naplatil 1500 kn. ral.
To po meni nije u redu naplacivati po satu.
Jedan primjer: kod nas je branje kuruze po rali 600 kuna. I kod kombajna koji je bere 20 minuta i jednoredni berac koji bere 2,5-3 sata.
Ove fore po satu kod nas nitko ne pusi.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ne znam što da kažem, ali tako je! :s::s::s:
Kod mene pucaju na foru, ako je njiva lakša da budu brže gotovi, ako je teška onda duže i eto računa, kao da se po satima vide uvjeti rada! Možda je za vas slavonce to puno, ali kod vas je skoro sve ravno, i obrađeno, a ovdje imaš svašta od šikara, do trave od 1m visine! Da dam još primjer, kod mene bager radi isto po satu, dok npr.... na moru radi po m2 i to su grde cijene! Ne sjećam se točno, ali npr razbi kamen m2 i naplati 120, 200kn, nezzz!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ima i kod nas svakakvog terena, al cijene se formiraju po povrsini.
Oranje 600
Tanjuranie dva prohoda 300 kn. svaki sljedeci prohod 100
Spricanje, sijanje, kultiviranje 200-300 kn
Zetva 600
Branje kukuruza 600
Malciranje trave, kukuruza 500
To su cijene po rali.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo kako se kreču cijene kod mene:
Oranje-600kn po jutru
Rotordrljanje-600kn jutro
Tanjuranje-300kn jutro
Sijanje-200kn jutro
Kombajniranje kukuruza i žitarice (pšenica,zob,ječam...)-500kn jutro
Siliranje-700kn jutro
Branje kukuruza jednorednim beračem-600kn jutro
Baliranje sjenaže 50-60kn po bali
Omotavanje 30kn,ako je moja folija onda je 60 ili 65kn
Baliranje sijena u okrugle bale 30kn po bali
Baliranje u kockaste bale od 1,5-2kn po bali
Oranje i rotodrljanje bakicama vrt 50kn jedno i drugo
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ne znam što da kažem, ali tako je! :s::s::s:
Kod mene pucaju na foru, ako je njiva lakša da budu brže gotovi, ako je teška onda duže i eto računa, kao da se po satima vide uvjeti rada! Možda je za vas slavonce to puno, ali kod vas je skoro sve ravno, i obrađeno, a ovdje imaš svašta od šikara, do trave od 1m visine! Da dam još primjer, kod mene bager radi isto po satu, dok npr.... na moru radi po m2 i to su grde cijene! Ne sjećam se točno, ali npr razbi kamen m2 i naplati 120, 200kn, nezzz!

Razbije kamen 2 m3 (kubična metra ne kvadratna) . probaj zamisliti da ga ručno lupaš koliko bi trajalo i koštalo :mur:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Evo kako se kreču cijene kod mene:
Oranje-600kn po jutru
Rotordrljanje-600kn jutro
Tanjuranje-300kn jutro
Sijanje-200kn jutro
Kombajniranje kukuruza i žitarice (pšenica,zob,ječam...)-500kn jutro
Siliranje-700kn jutro
Branje kukuruza jednorednim beračem-600kn jutro
Baliranje sjenaže 50-60kn po bali
Omotavanje 30kn,ako je moja folija onda je 60 ili 65kn
Baliranje sijena u okrugle bale 30kn po bali
Baliranje u kockaste bale od 1,5-2kn po bali
Oranje i rotodrljanje bakicama vrt 50kn jedno i drugo

Takve cijene su priblizno i kod nas u Podravini..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Opet se povtrdilo da rad nije placen, odvedem mamu na pregled srca u privatnu kliniku jer zante kako ide u ovim socijalnim, cekali da dodjemo na red sat i pol, iako smo rezervirali tremin, i nakon pregleda od nekih 45 minuta, koji su namjerno razvalici da bi vise naplatili, urade dva ultrazvuka, posalju me na blagajnu i 270KM ili140 EURA, odem na oglase pogledam koliko kostaju ti aparati, ultrazvuk, oko 5000 E rabljeni, znaci on za sat svoga rada moze da uradi 10 pacijenta x 50 eura, je 500 E (pazi za sat vremena 10% stroja), a sad usporedba platis trsaktor kombajn 20 000 EURA, i njegov sat rada je 30 Eura max, odbij gorivo sta ti ostane koliko sati da zaradis 10 % vrijednosti stroja, ovo je katastrofa...

NAPOMENA DA NEBI NEKO REKAO "PA PREGLED", TO SE PLACA ODVOJENO, SAMO ULTRAZVUK JE JEDAN 60 E DRUGI 60E,
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Tu ti je fora u temu što su pregledi (ajmo reći egzistencijalna usluga), te kombajn nije i eto ti takve razlike cijene + još razlika u količini (kombajna 10 000, a takvih aparat 100, miss na dostupnost). Kužim da ne misliš uspoređivati cijenu komajbniranja i pregleda, neg pucaš na to koliko se ovemu brže isplati stroj.
:smile::smile::smile:
 

Najnoviji postovi

Na vrh