• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kod mene su ovakve cjene
oranje njive po hektaru 2000 k
oranje zapuštene tj. ledine 3000 kn hektar
tanjuranje 1200 kn.
freziranje traktorom od 70 ks 300 kn. sat
baliranje ( male bale ) 3 kn. bala
baliranje sa košnjom i sakupljanjem u redove 6 kn bala
sama košnja 1000 kn. hektar
žetva i baliranje 2000 kn. hektar
sama žetva bez baliranje 1500 kn.hektar
drljanje njive ako je i orana oko 500 kn. hektar, ako je samo drljanje bez oranja 800 kn. hektar
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
kod mene što ja znam, majstor što mi bere kukuruze u klipu s bougoin md8, dvoredni, 700kn po rali
dok kombajniranje 500kn po rali, baliranje sijena u rolo bale 35kn po bali, trpanje đubra s gramip hu-4 30kn po prikolici (oko 3 tone prika)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Vimi, a jel ima posla tu kod vas sto se tice kosnje, susenja i baliranja sijena?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
prošlu godiu ja zadovoljan jer prije dvi godine bile sušne i falilo je sjena lai bilo je travi ko u priči i svak je iz straha spremao sjeno tako da sam radio puna dva miseca bez prestanka naravno tu spada i sebi što sam spremao
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
vimi, ljepe cijene. Jeli imaš šta posla oko te zemlje, pošto vidim da imaš dobre tarife?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pa imam uvjek posla
a iskreo moje cjene su u nekoj sredini iače drugi rade i puno skuplje
a kod as su njive u prosjeku oko 1000 do 2000 m2 a često ima ih i od 500 m2 tako da mi ne radimo velike površine a i nema kod nas puo traktora
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
oranje 600kn cjene su za 1kj
tanjuranje 400kn
drljanje 250kn
sjetva 200kn
kombajniranje 500kn
male kockaste bale 3kn
 

Shirajzl

Član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
30
Oranje tanjuranje\frezanje i sjetva 1000 kn za jutro, ne radim nikad samo jednu uslugu, branje dvorednim beračem 500 kn jutro a čovjek što mi uslužno vrši 400 kn jutro
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Koja je cjena malčiranja zemljišta na kojem je bila šikara do ove jeseni pase naljeto marčiiralo mlado šiblje i trava pa gazdu zanima koja bi bila cijena. Dali se računa po jutru ili po m2?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
20 lipa po m2 tako sam ja radio sa tarupom kod jednog čovjeka,nije moj tarup i traktor ja sam samo radio kao vozač a on je tako naplaćivao
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
da. . .kod nas jedan ide 50lipa ako je teška agacija i promjer drveta do 18cm mi smo radili do 10 cm to je onaj tarup što ideš unazad cijelo vrijeme i ima ruke za obarati prije čekića
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, kad gledaš nahrmba se traktor dok hektar takvog terena pocisti. Nije to ni tak velika cifra kad gledaš. Opet z druge strane onom ko placa je puno. To je tak.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Re: Cijene usluga

Ja frezanje naplatim po površini i koliko puta moram prolaziti,ko misli da je skupo dam mu stroj pa nek proba i onda vidi da li sam skup,moja sreća pa nemam baš velike konkurencije jer je jedini veliki motokultivator u selu i okolici.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Imam zapusteno zemljiste-na njemu ima i agacija debljine ruke, sad bi to ocistila, agacije popilila...
Zanima me kad maknem ta stabalca agacije dal moze malcer preko toga-trava je neka visoka suha...-u biti me zanima zbog toga da se zbog panjica ne zahebe malcer?
A kad cu orati pretpostavljam da ce i ti panjici plugom ici van...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja ih ne bi pilil nego pokušal isčupati cijele. Zavezati na metar visine i potegnuti. Ak nejde presječi korjenove žile.
Gacija ima jako korijenje i mogel bi nastradati plug kod oranja, a malčer mora biti jaki šumarski.
No, ti bolje znaš koliko ih je i jel to kaj ja predlažem izvedivo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Imam zapusteno zemljiste-na njemu ima i agacija debljine ruke, sad bi to ocistila, agacije popilila...
Zanima me kad maknem ta stabalca agacije dal moze malcer preko toga-trava je neka visoka suha...-u biti me zanima zbog toga da se zbog panjica ne zahebe malcer?
A kad cu orati pretpostavljam da ce i ti panjici plugom ici van...
Ako je mjera agacije u nježnoj ženskoj ručici, onda slobodno možeš ju ispilit skroz do zemlje, i normalni malčer tipa "gramip" izmalčira travu i tada se ore..naravno oprezno..ak je baš neki veći panj..stati..i lagano podizanjem pluga iščupati taj panj...naravno ako je dimenzija agacije tipa muške ruke nekih snagatora kakvih ima i na forumu..onda treba profi malčer.
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Meni u Svetoj Nedelji za oranje parcele od 3000 kvadrata su trazili po 600kn. Dvojica su probali sa IMT-ima i nisu mogli jer nije obradjivano cca 5 godina. Onda sam nasao treceg koji je popravio koliko se dalo za ovima i on naplacuje 300kn/sat i oranje i frezanje. Za sat vremena je izorao i za sat i pol isfrezao u vise prolaza.

Ono sto mene zanima je kako formirati cijenu rada mog Labinprogresa super special green 14ks. Kupio sam danas vucnu frezu 80cm i imam plug razgrtac i jos planiram kupit okretac. Koliko bi bila neka realna cijena po satu za koju vrstu posla? Vec me dosta ljudi pitalo da im pofrezam di nemoze traktor. Sad sam kupio frezu i odradio bi.
 
Na vrh