• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Po meni je najbolje racunati po povrsini..
Po satu je nekako bezveze, neko za jedan sat napravi puno, a netko duplo manje..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ivane, krivo gledaš.
Po satu je najpoštenije za obje strane.
Ako se moraš stalno voziti u rikverc, jer se nemreš okrenuti, ak gazda zahtijeva pet prolaza, a ti normalno radiš 1 ili 2 (freza, tanjurače npr ).
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam poceo mjerit na google earth pro otkako je posto besplatan i sad me otac samo nazove premjeri i na svakoj sam naso po 200 300 kvadrata a recimo kaze 2 duluma. Otac je poceo radit po vremenu koje utrosi a ne po radnom casu traktora i po tom se ravnja i naplacuje sat posla 60 KM ili 30€ kad se radi o manjim parcelama :(smirk):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
A nemam pojma hahahh. Ide kabal iza na desni zadnji kotač i ima neki senzor napred kad se spusti heder da od onda počne brojati valjda.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ivane, krivo gledaš.
Po satu je najpoštenije za obje strane.
Ako se moraš stalno voziti u rikverc, jer se nemreš okrenuti, ak gazda zahtijeva pet prolaza, a ti normalno radiš 1 ili 2 (freza, tanjurače npr ).

Evo jedan primjer, ja sam danas jednu svoju njivu od dva jutra orao nekih 7 sati, sa 2x10, jer je puna uklinaka, a netko bi to sa prekretacom i 100 ks izorao za 3 sata, mozda i prije, a potrosnja goriva bi nam bila priblizno ista..
Koliko da ja racunam po satu, a koliko da racuna taj drugi?
A ja sam se sigurno vise namucio nego sto bi se taj drugi s boljim strojevima.

Ja nejdem usluzno orati, ni nikakvu obradu zemlje raditi, jedino baliranje tu i tamo..
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Pitat cu susjeda sto inace ore sta bi s tim agacijama, me i se cije debljine ruke...
Imam jos jednu sto je stara kuruznica gore i vidim da je dosta zatravila , na nju bi posadila malo buca i graha za osobne potrebe...
Da li cu imati velikih problema s travom ako samo pomalciram, preorem i pofrezam-tj ne pospricam travu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne brini. S "motikanom" buš sav drač koji nikne riješila. :D:

Kad bi pustila da se izorano dobro posuši tak da pregine korijenje od trave i onda poslije kiše pofrezala ne bi imala puno drača. Bojim se da je za to sad malo kasno. :mur:
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Koliko se krecu cijene za rad sa roto malcerom a koliko je cijena striznom kosom npr.za ral?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja ako je livada 400 kn po jutru,a drugo po satu radim 400 kn,granje,kanale,nasipe i ostalo.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Kolko naplačujete vitlanje ili šlajsanje drva, a koliko izvlačenje s prikolicom iz šume na kameni put? Neka okvirna cijena nemora bit u lipu ili marku...
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Za ovo izvlačenje sa prikolicom, kod nas čovjek ima prikolicu sa kranom i računa 100 kn po m3.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Jeli previse 650kn za malčiranje (teške šikare) oko 9000 m2 povrsine?

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Skoro hektar površine, teška šikara, za 650 kn?

Žetva ide po ~500 kn po jutru..
 

Najnoviji postovi

Na vrh