• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Jedini je problem kome 400kn za tih pol sata naplatiti...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Nema nikakvog problema, 200 bala slame, za pola sata x 2 kune.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
To i govorim Švetaku, da je tu zarada a ne malčiranje jednom na godinu nekome par kvadrata, naravno da moraju biti zadovoljeni i neki uvjeti, osnovni...da je vozač dobrog zdravlja da izdrži visoke temperature i prašinu, naravno nemora ni to ako ima dobar traktor s klimom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Moj susjed balira po tri kn i po cijele dane je na balirki, posla ko u priči.

Gdje je to, ja dopeljam traktor i balirku i budem baliral po 2 kune.. :icon_mrgreen:

Bhorv, sve je to lijepo dok se skalamerija ne pocne trgati.. Inace balirka na kockaste bale je stroj koji moze covjeku najvise zivaca dici..

Po meni, biznis je cisterna i septicke jame, tamo gdje nema kanalizacije..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I kod mene se balira po 3 kn. Mislim da bi i tu trebala biti razlika ovisno o veličini bala i o tome jel se balira slama nakon visoke žetve kombajnom ili kod nekog tko pokosi slamu do zemlje. Kod visoke žetve se za isti broj bala utroši više vremena jer treba balirati veću površinu i tu je po meni opravdana cijena od 3 kn.
To kaj je nekone s klimom ugodnije raditi je dotični već platil kod kupnje traktora.

Pražnjenje septičke me prije nekoliko godina došlo 500 kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
...
Pražnjenje septičke me prije nekoliko godina došlo 500 kn.
Pri nama čovjek uzima 100kn po cisterni od 3000 lit.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Kod vas se poljoprivreda na veliko razvija kad imate toliko posla i usluge radite tu kod mene nema samo zapustene livade i oranice i nemas kome balirat
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Veličina bale je krivo mjerilo cijene bale, manja bala može biti jače sabijena od veće, druga stvar traktor znatno više troši kod sabijanja manjih bala, pritom mislim na obujam a ne duljinu, lakše je određenu količinu "nečega" progurati kroz veću rupu nego kroz manju.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ja sam sa rolo balirkom u 2 dana zaradio 2200 kn, laganog posla...S time da sam kolegi isao po manjoj cijeni inace bi bilo 3000 kn...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Misliš, naplatil 2200kn.
Koliko od toga je gorivo, mreža/špaga? Amortizaciju ionak ne računamo.
Koliko od toga si zaradil?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Ja sam balirao sa rolo balirkom po 50kn sijeno. I mreža me dođe oko 7-8kn po bali. A negdje toliko i gorivo.. Problem je što tim ljudima što sam balirao imaju male parcele gdje se ja sa proximom i rolo balirkom ne mogu ni okrenuti. I druga stvar idem za 10-20 bala pa tako opet. Tako da sam ove godine odustao od uslužnog baliranja.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Tak sam i ja jucer balirao i rekel sam da je to zadnje bilo

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
I još problem plaćanje.. Dobio sam novce ove godine u trećem mjesecu. 90 rolo bala ukupno.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ma ja neidem vise nikome. Prije sam puno radio sad vise nemam vremena a i trgaju se strojevi a to ti nitko ne prizna. Ovo idem susjedu sa kojim sam jako dobar i vise nikome. Racunam mu balu 25 kn. Ja omatam spagom jer mrezu nemam. Kod nas je cijena baliranja oko 35 - 40 kn/bala. Bolje mi se isplati uzet livade sto mi neki daju dzabe pa na zimu prodati bale i da dobijem i 100 kn/bala dobro mi je.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ma ja nejdem nikom vise
Svoj posel zapostavljati,trgati traktor i balirku a za kaj
Za 20 ak bala
Da i onda to placanje je najteze.
A nee dosta je bilo.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh