• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pri nama čovjek uzima 100kn po cisterni od 3000 lit.

Super cjena..
Ja sam vozio po 60kn.
Kak je došla kanalizacija,posao se skroz smanjio,pa više ni nema zarade..
A tu je i komunalni redar koji me prati :biggrin:

Baliranje 2.5kn,a rolo bale 40-50kn..
Žetva 1000kn/ha.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pri nama čovjek uzima 100kn po cisterni od 3000 lit.


Super cjena..
Ja sam vozio po 60kn.
Kak je došla kanalizacija,posao se skroz smanjio,pa više ni nema zarade..
A tu je i komunalni redar koji me prati :biggrin:

Baliranje 2.5kn,a rolo bale 40-50kn..
Žetva 1000kn/ha.

S obzirom na cijene kod Vas, ja sam pražnjenje septičke platil ko suho zlato. Srećom pa nije često.


Veličina bale je krivo mjerilo cijene bale, manja bala može biti jače sabijena od veće, druga stvar traktor znatno više troši kod sabijanja manjih bala, pritom mislim na obujam a ne duljinu, lakše je određenu količinu "nečega" progurati kroz veću rupu nego kroz manju.

Ne znam na koji način se određuje na balirki za kockaste bale kad bu bala zavezana, ali sam dobil informaciju da ista balirka može raditi veće i manje bale, ovisno o podešenosti. Kad sam spomenul "veća bala" mislil sam na istu zbijenost, dakle više zbijene slame. Korisniku usluge nije isto jel za istu količinu koju treba zbalirati, plaća 150 ili 200 bala. Isto tako pretpostavljam da nije jednako ni onome koji balira jel za jednak broj bala mora prevoziti 1000 ili 1500 m po parceli. Ima još dosta drugih utjecaja na cijenu (npr. udaljenost parcele, veličina i oblik parcele i sl.)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
Danas bio kod čovjeka sa NH 5050 i ORSI 180cm malčerom,rekao za 200kn/h malčira bilošta,imam cca 9000m2 trave visoke do vrata i gdje koje drvo,reko je sve će sredit za cca 2h.
Ako ću moći zbog posla do njega kada će to raditi budem poslikao da se vidi kak radi...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Baliranje 2.5kn,a rolo bale 40-50kn..
Žetva 1000kn/ha.


Hmm, baliranje 2,5 kn, ajd još nekako i dobra cijena. Kod nas oko 1.5 do 2 kn.

Ali ŽETVA 1000 kn /ha???

Kod nas je jutro 400 kn, hektar oko 700 ako se ne varam..
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja naplaćujem 1,50kn/m2 štihanje(duboko oranje) i oblikovanje uzdignutih gredica i isto toliko frezanje vrtova i okućnica motokultivatorom + 1,00kn/kn prevoz stroja kombijem do istih...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kod mene je cjena žetve več takva 10godina i više,a cjena nafte se povečala više puta..
Uglavnom se tu vrti cjena,tko ima više je malo jeftinije,tko ima manje opet drugačije..
Sve male parcele pa više vožnje nego rada,sve to utječe na cjenu..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Kod mene je zetva po hektaru oko 700 kn sa prijevozom. Na veliko i po 550. I tako vec 15 godina.
A za udaljenosti ko te pita. ako neces ti doci ce drugi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa nije mi problem udaljenost,al to sve onda utječe na cjenu..Nek zove drugog ne zamaram se s time,bolje i to nego da se vozim za jednu zemlju duže neg radim na njoj..
Bolje radit manje i više zaradit nego se navlačit sve po sud i na kraju nema zarade..

Vi stvarno jeftino radite,neznam tu je slaba zarada..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Jos i gore od jeftinog. Zato sam nedavno prodao skoro novu balirku jer mi se ne isplati ni zakacit je.
Nova cisterna mi stoji u garazi i nju bi prodao da ne vucem sebi desetak komada godisnje. 3000-3500 litara naplacuju 50 kn.
Ovrsim desetak jutara godisnje i to je to.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Kod mene žetva 700 kn/ral. :fiery:
Dojde mi da si kupim kakvu sklepu za tih par rali pa sa njim pod šljivu do iduće godine.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Takva sklepa ti pojede svu uštedu,i živce kad rikne,a rikne sigurno...
Ja kad vidim koliko se ljudi našarafe po tim kombajnima,odmah me prođe volja za jednim.
Neki su si sami krivi,radi ganjanja i neodržavanja,a neki jednostavno nemaju sreće...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Kod mene žetva 700 kn/ral. :fiery:
Dojde mi da si kupim kakvu sklepu za tih par rali pa sa njim pod šljivu do iduće godine.

Mogao bi ja onda doći u zaradu :). Inače od mene jedan ide za Komarevo žeti sa crvenim Internationalom..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Taj je bil neki dan ali nisam znal da ga uhvatim, a sad mu se nebi isplatilo za moje 2 rali dolaziti. Kažu da čišće bere nego ovaj šta meni radi
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Interesantan stroj,ali za te pare bolje kupiti samohodni kombajn.Moj susijed nedavno je prodao za takve pare malog fara M 66,kombajn u odličnom stanju i jako lijepo radi,za manje gospodarstvo odličan stroj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh