• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene uslužnih poljoprivrednih radova

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
katastarsko jutro ili 1 ral =5755okruglo metara kvadratnihili 0,57hektara a koliko iznosi taj dulum m kvadratnih?:partyman:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ljudi moji sto je to kod vas jeftino...pa da čovjek ne povjeruje...

Kod nas ti je dunum usluznog oranja 45 maraka....hektar bi došao 450 maraka prevedeno u kune bi bilo 1719, 62 lipe po trenutnom kursu kune i konvertibilne marke...

Tanjiranje je od prilike 25 maraka i za hektar je 250 maraka ili 955, 34 lipe...

Cjena frezanja je isto kao i oranja ili nesto veća...niko ne freza polja, samo vrtove oko kuće od par stotina kvadrata...

Košnja 120 maraka po hektaru ili 458.56 kuna po hektaru

Baliranje kockastih bala 0,50 maraka ili 1,91 kuna

Baliranje okruglih bala i umotavanje u foliju ( to uglavnom rade stočari s 20 i više krava) postoji samo jedna balirka na čitavoj općini....i cjena je 30 maraka ili 114,64 kune...





A na to sve litra mlijeka je cjena one jedne kockaste bale dakle 1,91 kuna....:D....

I još se buniš:weedman:, kod nas sad 3.5 kn:toimonster:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Zbilja Emy ovi vaši zbilja dobro zarađuju,jedino ovo baliranje jeftinije,u mom šoru male kocke oko 2,5 kn,suho rola 50-70 ,sjenaža 75-100bez folije sa folijom do 150 kod mene u selu na 5 km dužine ima 14 rolopreša i jedva se stiže jer nitko nema računicu za rad nego za vlastite potrebe:axe:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Evo u mom selu je nekih 450 kuća onako na grubo...mozda koja kuća više manje nikako ne...

Imamo od prilike 7-8 balirki za kockaste bale, meni prijatelj radi usluzno a ove godine sam balirao samo prve trave oko 850 -900 bala plus slama itd....znači od mene samog je zaradio oko 500 maraka ili 1911 kuna...e sad koliko je on potrosio špage u to ne ulazim...

A što se tiče općine kazem vam samo jedna rolobalirka na području općine Cazin i jedna na području općine Bos. Krupa...te dvije općine graniče.

Kontam do godine da i ja probam izbalirati jednu 10-tak komada rolobala ...ako bued čovjek imao vremena da se zahebava sa mojih 10-tak bala...

Ovdje ljudi tuču lovu..a kukaju više nego mi manji...ali eto...:D

Kako vam se isplati uzimati tolike rolobalirke na tako malo selo...pa zar je jeftinije kupiti rolobalirku nego plaćati usluzno, zar su tako jeftine ????
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a znaš kako je nitko sa nikim neče,mnogi su kupovali nove jer bio povrat kapitalnih ulaganja i pdva,neki su kupili nove traktore pa su sa tim povratima kupili ili novu ili polovnu a cijene su ti od 2500eura za npr stara Welgerica ili neka talijanska do 10000za Welger RP200 ili kakva bolja klasova ili vicon,ima toga u njemaca koliko te volja:axe:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a kolko se plaća utovar gnoja,samo traktor s kašikom ?
več su me pitali kaj bi njim išel gnoja tovarit a neznam kolko se plaća ?
zna ko možda?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Ja sam nedavno tovario 20 kn po prikolici ali to sam tovario kolegi, inače tovare po 30-ak kn.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod nas utovar sa hu 4ili6 40kn a prevoz oko 60 ako je solo ,ako je zajedno onda sve zajedno 80 kn ,mada ovisi i o veličini prikolice,nije isto sip2700 ili orion 60:drinkers:
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Ja sam tovario u 2 prikolice, jedna je bila 5 i pol tona, a druga 4.
Inače ne radim tako te uslužne stvari jer jedva stignem i svoje ali čovjeku trebalo pomoći pa eto.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
evo ja sada platio po 250kn na sat malčer koji je jedva travu mlatio, u maloj drači se je zagušio, trebalo sve s trimerom na kraju tu sam malo ostao je to slabo... i sada me pitaju 250kn za dubinsko oranje na sat? i kaže za jednu njivu di je oko 1,5h i kako ni bilo orana duže vrijeme da će vjerojatno trebat i 8,9,10sati znači 2500kn...

šta kažete na to, pa tu je onda puno skuplje? ko u bosni :D

i imam jedno 10 rolo bali sijena (starija trava) po koliko bi to mogao prodati? makar opet vidim da je velika razlika slavonija primorje al koliko je kod vas?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa zavisi sa čime ti ore ako traktorom od 140-150 ks onda nije puno 250 kn sat ali ako mu treba 10 sati onda vjerovatno ore sa imt 533/9 pa to je nenormalno skupo pa platit ćeš mu gorivo za cijelu godinu što ti izore jednu njivu
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
pa zavisi sa čime ti ore ako traktorom od 140-150 ks onda nije puno 250 kn sat ali ako mu treba 10 sati onda vjerovatno ore sa imt 533/9 pa to je nenormalno skupo pa platit ćeš mu gorivo za cijelu godinu što ti izore jednu njivu

imam dva u ponudi, tj 3 al treci mi se sada ne javlja, jedan ima lamborgini 100ks drugi neki skuro zeleni je od 90ks a taj treci ja mislim da ima jos jaceg od 100ks al on mi se ne javlja i neznam njegovu cijenu... ovi kazu oboje 250kn na sat...
samo ovaj s lamborginijem ima jedno brazni i dvobrazni plug a ovaj s 90ks ima jedno dvo i trobrazni

ovaj s larborginijem(kao za 1,5h) mi je reka da računa oko 8,9ur da ce mu trebat za to a ovaj drugi 10ur stime da misli da je malo vise nego ca je, mi ne vjeruje da je njiva od 1,5h da mu djeluje veca



samo ca je problem imam jos jednu takvu, to ce me oderat cijelu placu u dva dana
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ovo kaj se tiče pružanja usluga i naplata još nekako bi progutali ali da ti svi strojevi s kojima radiš usluge moraš raditi neke godišnje tehničke preglede koji se masno plaćaju to baš i ne bi išlo ,i o tome se šuškalo
neznam bas točno objasnit ali znate da neki njemački priključki imaju neku naljepnicu na sebi koja je u vezi toga


Jel tko pruža uslugu čišćenja snijega ralicom ?? cijena sat,km ili??
recimo koncesija na selo,ulica,gradske javne površine itd.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
U vezi čiščenja cesta,to bi se morao obratiti svojoj općini..

Kod nas je problem kaj općina to ne daje,nego samo velike firme dobiju natječaj..
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
oranje 500 kn
tanjuranje 2 traga 250 kn
sijanje 200 kn
prskanje 150 kn
kultivacija 200 kn
kombajniranje 500 kn
= 1800 kn

Mislim da su ovakve cijene i u mom kraju,ono što naravno dize cijenu je naravno nafta
Išao sam orat nekakav vrt i kad je trebalo platit,čovjek nije imao love,samo kartice,reko dobro onda odi mi kupi 20l nafte i kvit
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Cijena u usporedbi sa npr JCB kombinerkom nije povoljna, sat JCB 3cx stoji 40 EURA a sat traktora cija je vrijednost ista, iste snage a pod vecom turazom npr oranje, nek se uradi 0,2 ha je nekih 25 EURA, a uvjeti rada daleko tezi za traktor, govorim u uvjetima kod mene. Tako da usluzno nista, jer ovdje situacija nije bas povoljna pa ljudi rade samo za naftu i da im nesto sitno ostane, zato kad im se desi kvar vriste, pa onda nemogu ni svoje da urade.
 

Najnoviji postovi

Na vrh