• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene uslužnih poljoprivrednih radova

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
koja je cjena branja kukuruza sa beracem jednoredni ili dvoredni? ja sam isao po 500kn ral ali to je malo s obzirom na cijenu nafte
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Ja radim 170kn. sat


ja mislim da je to premalo. e sad zavisi s kakvim kombajnom bereš i kako brzo ideš i najbitnije kako čisto bereš.

ja berem tornadom 40, bere i čisti jako dobro, nema raztresanja. Berem sa zetorom u gustom kukuruzu sa 4 sporom, a u slabijem u 5 spori ili 1 direktni.
računam 0.7€ min
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
ja mislim da je to premalo. e sad zavisi s kakvim kombajnom bereš i kako brzo ideš i najbitnije kako čisto bereš.

ja berem tornadom 40, bere i čisti jako dobro, nema raztresanja. Berem sa zetorom u gustom kukuruzu sa 4 sporom, a u slabijem u 5 spori ili 1 direktni.
računam 0.7€ min
prijatelju ove tvoje riječi su me ubole u oko(bere i čisti jako dobro) i ja imam tornado 40 i ove godine nakon 11 sati mogu zaboravit tvoje riječi koje sam citirao... jedino ako ti bereš samo sebi pa ideš ujutro dok je rosa, popodne....totalni kolaps... od velike količine lišće ni trebilica nemože raditi te u bunker ubacuje i lišće i cijeli klip s komušinom. evo to je branje u klipu ove godine tako da hvalu ostavljam za neka druga vremena.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
prijatelju ove tvoje riječi su me ubole u oko(bere i čisti jako dobro) i ja imam tornado 40 i ove godine nakon 11 sati mogu zaboravit tvoje riječi koje sam citirao... jedino ako ti bereš samo sebi pa ideš ujutro dok je rosa, popodne....totalni kolaps... od velike količine lišće ni trebilica nemože raditi te u bunker ubacuje i lišće i cijeli klip s komušinom. evo to je branje u klipu ove godine tako da hvalu ostavljam za neka druga vremena.

tak je i kod mene ali ima nesto i u vrsti kukuruza u nekom da kak sporo teram sve lisce ide u bunker a u nekima teram 4 sporom ili 1 brzom i ima malo komušine i lišća
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Berem s torpedom 45 i sip tornado 40 ,uglavnom 4 spora ali zna bit i prva brza u lošem kukuruzu . Otkako se počelo sijat pneumatskom sijačicom moram ič i 3 sporom kao danas kukuruz visok oko 3,5 do 4 metra gust , peruša vrlo dobro ali je zato bilo smeča ko u priči .0,7x7,45=5,215x60=312,9 i ako bereš ral u prosjeku tri i pol sata to 1100 kuna po rali . možda u EU to mogu platit ali kod nas teško .
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
prijatelju ove tvoje riječi su me ubole u oko(bere i čisti jako dobro) i ja imam tornado 40 i ove godine nakon 11 sati mogu zaboravit tvoje riječi koje sam citirao... jedino ako ti bereš samo sebi pa ideš ujutro dok je rosa, popodne....totalni kolaps... od velike količine lišće ni trebilica nemože raditi te u bunker ubacuje i lišće i cijeli klip s komušinom. evo to je branje u klipu ove godine tako da hvalu ostavljam za neka druga vremena.

iskreno ove godine nisam još praktički počel sa berbom, pobral sam samo sebi i susjedu jednu ral kaj su nam napale svinje. To još nije bil pravo zrel ali svejedno ga je dobro čistilo. E sad ima i puno u kukuruzu, sve zavisi od sorte. Prošle godine sam menjal gume na valjcima i od onda mi dobro dela. Ali ima i takve kukuruze da je sva čista (olupljena) ali svejedno mi nabaca lišča u bunker.
U prošlom komentaru sam samo htel reč, da znam kakvih sve skršenih kombajna/kombajnista ima, nikad ne ulažu i servisiraju mašinu, a računaju još 30% više od mene.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Berem s torpedom 45 i sip tornado 40 ,uglavnom 4 spora ali zna bit i prva brza u lošem kukuruzu . Otkako se počelo sijat pneumatskom sijačicom moram ič i 3 sporom kao danas kukuruz visok oko 3,5 do 4 metra gust , peruša vrlo dobro ali je zato bilo smeča ko u priči .0,7x7,45=5,215x60=312,9 i ako bereš ral u prosjeku tri i pol sata to 1100 kuna po rali . možda u EU to mogu platit ali kod nas teško .

e baš sam ove godine u žetvi ječma pital čovjeka iz Netretiča koliko kod vas računaju berbu kukuruza. Kaže mi 1ral=1000kn.
Moram još reč da ja cijenu rade volje još snizim i prilagodim ako imam za požet veči komad. Kod nas je veči komad več od pol rali. E sad zavisi i od terena. Jedni imaju uzke i duge njive kaj je bolje, a jedni široke i kratke da neznaš kaj ti je bolje da se okreneš ili rikverciraš. Tako da mi nije svejedno koju od njih berem, jer na takvim treba puno više vremena
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
O tome se i radi kaj nema večih parcela pa ljudi misle da ne plačaju puno . ti koji računaju 1000 kn. sediju doma i pijuckaju mošt .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
evo, danas pregovarao s kombajnerom, 700 kuna po rali, bere s dvorednim burgonom...;)
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
U subotu mi čovjek pobrao dvorednim beračem 600/ral, isto ko i lani.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
evo ovak kod nas cijene:
frajer s dvorednim sipom-550 kn/ral
frajer s jednorednim sipom 3500-600 kn/ral
eh ovaj je specijalac...frajer s tornadom 40-900 kn/ral...i evo objašnjenja...moj očisti savršeno i ja svake dve godine mjenjam berač....nabijem ja i tebe i berač kad za dve rali platim ko za 3...hjooooj :rolfer:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
evo ovak kod nas cijene:
frajer s dvorednim sipom-550 kn/ral
frajer s jednorednim sipom 3500-600 kn/ral
eh ovaj je specijalac...frajer s tornadom 40-900 kn/ral...i evo objašnjenja...moj očisti savršeno i ja svake dve godine mjenjam berač....nabijem ja i tebe i berač kad za dve rali platim ko za 3...hjooooj :rolfer:

Oprosti ali kaj ovo znači "3500-600 kn/ral Ok ovo shvaćam 600kn ali ovo 3500 nije to valjda isto kn"
:!:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
očito je mislio na model sipa eko 3500, jer vidiš da je prije svake cijene crtica.
 
Na vrh