• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ciji je tata jaci i ostale prepirke IMT:Torpedo te njima sli

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

krx pozega

Guest
Bobo ti dobri IMT-ovi što kažeš su sigurno iz Milanovca od obitelji J.Ako jesu nikad bolje (očuvanije)IMT-eove nisam vidio..bio sam im u dvorište nekegodine imali su dobru zob trebala mi je za sijeme..a u tom selu sam kupio svoj kamiončič..ako to jesu uopče oni..ako i nisu sigurno ih ti znaš to je tamo tvoje područje
 
B

Bobo

Guest
Tako je Sinisini traktori iz Milanovca!

Danas je proletio kroz moje selo sa 5136 i sjetvospremacem, traktor je kao novi! Da sam se sjetio mahati mu da stane da poslikam stroja, sigurno bi stao... Jako sam dobar s njim. Rekao mi je da bi kupio 549 kao moj jer mu je dosta 539 i kultiviranja na njemu, pa bi se malo modernizirao i u tom pogledu. Vjerovatno ceka da vidi kako ce se meni traktor pokazati...

5106 ja kupio sa ispod 1 000 sati na njemu, traktor je bio kao novi, doslovce... Dobio ga je za neke male novce. A 5136 je bio stara drlja da ga je bilo gadno gledati! Jedne zime se primio posla i sad je i on kao novi, mozda je cak i generalku na njemu napravio.

I sad neka njemu netko prigovori da brena trosi puno ;)

A jesi mu vidio kombajn?!? Lik je isao u Beograd u ZMAJ po original boju...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa to je neki fan srpske mehanizacije?ne mislim ništa loše...ima i kod mene jedan takav,koji ima zmaj 133,berač zmaj,imt 577,539...i stalno ga pate ti strojevi,non stop neki kvarovi,ali ne odustaje od njih...kupio kombajn fahr,pa ga prodo i opet ima zmaja... 8)
 
R

Ratarko

Guest
Koji Fahr je bio kupio ?
Zeleni , crveni ili broj jel znaš , mali ili neki veči ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma neki manji,crveni,baš fahr(ne deutz-fahr)...a ne znam koji je broj...zašto pitaš?
 
R

Ratarko

Guest
Pa ništa posebno .
Čitam što si napisao i pokušavam si složiti neku sliku.
Imao je Zmaja 133 pa kupio Fahra te ga odmah prodao jel mu nije bio dobar . Da li onda ima ovaj 133 ili je kupio neki drugi ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa ima 133,kažem ti da ima sve srpske mašine...a kombajnira s njim pa malo malo neki kvar, i jaako sporo ide...
 
B

Bobo

Guest
Ovaj moj je fan srpske mehanizacije jer ide svakog 3. u mjesecu na vasar u Rumu. Tamo dijelova imas i idu u bascijenje, a ima i imanje preko granice, tako da svakako mu nije daleko. Ne sarafa puno, jer cuva svoje strojeve. Sam kaze sto 5106 radi u 2. da ce 5136 raditi u 3. ali kad dvojica rade, uvijek 5106 odredjuje tempo rada...

Rade samo on i njegov otac u tim traktorima i ide kao podmazano!

Imao je i dva 133, ali su mu bili mali za obujama zemlje koji radi, pa je kupio 142 i sredio ga je da na guzicu padnes. Sad ima sve nove strojeve i boli ga briga...
 
R

Ratarko

Guest
Znam ja koliko brzo Zmaj ide po njivi i koliko mu treba da se pokvari , ponekad sam od sebe ali ipak više puta kombajner bude kriv.
Ako je čovjek zadovoljan sa 133-com neka mu je onda . Istina da bi sa Fahrom imo veči učinak i manje kvarova ali ako srce voli taj njegov stari kombajn onda se tu ništa ne može .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa lijepo je kad imaš sve strojeve više manje istog proizvođača...a i ja sam onda neki imt fan kad imam 533,539, imt 804-185 kosu... 8) ,ali ne obožavam ih previše,najviše mrzim kosu,koju kad kvačiš namučiš se ko Isus,a od kad je kupljena(nova,novcata) sve varove smo ponovo varili,jer su jednostavno otpali...a stavljanje u transportni položaj je nemoguče napraviti bez bar tri osobe...tako da stalno ide u radnom položaju i zato je otišla glavna osovina na kojoj ona stoji... :wink:
pa sad ti reci...
 
K

krx pozega

Guest
Ali se to opet vrača na onu koliko voliš svoj stroj toliko ga i imaš(održavaš)...iZATO JE IMT bolji od torpeda samo(govorim za ove veče)samo ga nemoj preterat s uljem(razbija brtve i bljuva uvijek ga je bolje imat na min. nego na max.)) i uredno filtere,čisti rezervar,pazi ulje u zadnjem diferencijalu i definitivno če te služiti cijeli život..dečki ne samo da sam odrasto s njim nego sam godinama disao s njim i siguran sa da je to bolji traktor od torpeda...žalim dečki Bobo nekad pretjera al je opet bio u pravu.....
 
R

Ratarko

Guest
Ajde onda nastavite i dalje sa listom traktora od koje je IMT bolji ...

New Holland - DA
Steyr - DA
Case - DA
.
.
.
MF - DA
.
.
.
:wink:

Sve je do gazde , ista priča se može rabiti i za neki TD 75 koju je krx pozega sada rekao , pazi na ulje , pazi na filtere , pazi na ovo i ono i trajati če vječno ...
 
B

Bobo

Guest
zvona kaže:
SA Istoka što je dolazi jedino je sunce dobro

Ako ti financije ne omogucavaju nesto "zapadno"? Sto onda, raditi s konjima? Ne pricaj gluposti...

Kako onda objasnjavas japanske aute i tehnologiju?


Uglavnom, sve sto je krx napisao stoji, jer je IMT jeftin za odrzavanje i dijelovi su jeftini. Ako ga cuvas, ide i ide i ide... Uglavnom IMT je uvijek bio jaca i veca firma od Torpeda, i jos uvijek stoji na klimavim nogama, aTorpedo je propao...

Neka mi bilo tko objasni kako to da je torpedo propao, a toliko su bolji od IMT-a?

krx mozda zna da ima i u jednom susjednom selu do mene (Lučinci) jos jedan 5136 koji je u derutnom stanju da ne moze biti u gorem. I jos uvijek radi, a vozac koji s njim radi ga ubode u bilo koju brzinu, i ako ide naprijed, dobro je?!? Daj takvom covjeku torpeda, pa cemo vidjeti koliko ce izdrzati, a ovaj IMT se ni dan-danas ne da!
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko ma nije meni do nekog tu prepucavanje moje znanje svakako neče tu izači na forum(imam ja i godina i jebenog iskustva)...ali recimo imt 577 to ti je čista jebena kopija perkinsovog motora(za kojeg znamo da je bio broj jedan u svijetu,opet kažem možda zato što ne znamo za bolje mislim naravno na naše europsko tržište)a znamo kako je završila kopija deutza što bobo kaže ali to je tako...malo sam se suzdržavo komentara zbog Roberta jer definitivno poštujem svačiije mišljenje i jedan od urođenih darova mi je da nisam zavistan i da me nikad nije stid pitat...I DA JE IMT definitivno bolji od Torpeda i to je tako stari moj...to ti je isto koda ja kažem da je tvoj masej bolji od fenda ali ti to dobro znaš da to nikad neče biti..a slušao si onu reklamu na televiziji kad kaže za ono pivo što je neznam koliko staro da su promijenili neznakm koliko samo malo majstora..e to ti je tako nekako uvijek če fend biti fend...a IMTje postao mit za ljude koji obrađuju puno zemlje..torpedo neče nikad
 
R

Ratarko

Guest
Vidim da je dosta mišljenja o traktorima podijeljeno po nekom geografskom sistemu , nazovimo to tako . Kod vas oko Požege Torpedo izgleda ne prolazi , ja to ne znam , kažem ono što vi govorite ovdje na forumu dok ovdje gdje ja živim Torpedo je zakon .

Ima i ovdje IMT-ova ali svaki poljoprivrednik - ratar koji je prešao neku poljoprivredu od 50 Ha pa na više ne radi sa IMT-jcima nego sa nekim boljim zapadnim traktorima ali kod večine njih se u dvorištu još krije po jedan TD 75 , 90 , 100 ili 170 . Možda vi tu nemate tolike ratarske površine kao mi ovdje . Ja radim 200 Ha a nisam niti blizu največi poljoprivrednik a svi kao ja ili veči imaju ili su imali Torpedo traktore koji su ima zaradili neke bolje nove traktore.
 
B

Bobo

Guest
Pa i kod nas veci poljoprivrednici imaju neki bolji traktor, ovaj sa brenama je iznimka od vecih poljoprivrednika, to je sigurno.

Evo dvojica imaju Deutza od 120KS, jedan ima ursusa 160KS i MF 95KS, treci ima zetora 120KS, cetvrti ima internacionala 130 KS... Ali svaki od njih ima i 539 uz te sve velike traktore koji sluzi za manje poslove, jer su ovi preglomazni za u sumu, za kultiviranje, za sadnju presadnica...

Ali, kako ti kazes, kod nas torpedo jednostavno ne prolazi...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo nisam mislio da nema kod vas neki veči traktor , znam da ima , nego sam mislio da nemate toliko puno velikih površina kao mi kod Broda a kamoli kao ljudi sa recimo Robertovog područja . Kužiš me ? Kod nas u selu od 100 kuča a imamo tri poljoprivrednika - ratara od kojih sam ja najmanji a svi su imali i imaju još uvijek Torpedo a da niti jedan nema ništa od IMT-a osim naravno svi trojica imamo 533-539 :roll:

Da li ti je sada malo jasnija slika ovdje , nas tri u selu od 100 kuča radimo više od 700 ha zemlje sa Torpedima smo počeli , da smo radili sa IMT-ima baš me zanima gdje bi bili sada , ne kažem da zvuči loše nego bi me baš zanimalo .

Naša imanja su stvorili Torpedo traktori a imam još primjera iz susjednih sela gdje imam prijatelja ratara koji isto svi imaju na stotine ha zemlje ...
 
B

Bobo

Guest
Tu si u pravu!

Kod nas nema velikih povrsina, i ako ima, sve su njive ili nakoso, ili uzbrdo-nizbrdo...

Mislim da bi kod nas RX 170 samo pjevao, pogotovo s tvojim plugom i da ga na 20" rasiris radio bi bez problema. Bar mislim da bi, posto se 5106 ne muci bas previse sa 3x16".


Ne znam gdje bi sada bio da si radio sa dvije brene 5136, ali mislim da bi bio na istom mijestu, ili ne bi puno odstupao od sadasnjeg stanja puno (pozitivno ili negativno ne mogu reci)...

Kod nas imas jedno 6-7 sela i sva ukupno neka imaju 150-200 kuca i ima tu 5-6 velikih poljoprivrednika, i mislim da svi oni zajedno ne rade 700 hekrata. 700jutara MOZDA, ali hektara nikako...
 
R

Ratarko

Guest
Pa eto za nešto smo se onda ipak složili...

Znači Torpedo je traktor za velike površine , nas tri primjera iz moga sela imali smo 11 Torpeda prije jedno par godina ( da ne idem dalje ali ima jedan prijatelj koji ima Torpeda kao nas tri iz sela skupa :shock: ) a radimo oko 1300 jutara zemlje ( ako ti je ta mjera malo lakša za upotrebu ).
Sada smo svi počeli sa rasprodajom TD traktora jer su nam zaradili za nešto bolje ali to je druga priča i IMT može zaraditi za neki bolji traktor , zašto ne .

Nadam se da ti je sada malo jasnija slika zašto dobro pričam o Torpedu , traktor je radnik i to mu se ne može oduzeti druga stvar je što ga ljudi nisu vidjeli u poslu i što on može osim da vuče prikolicu sa gorivom što je naravno istina jer kada nema bolji traktor i TD je dobar za to , to je samo primjer njegove svestranosti , LOL :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh