• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cjepljenje biljki - kalemljenje

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
hvala prijatelju, za koliko otprilike bi trebao da potjera ? prije dva dana sam kalemio...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Za dva do tri tjedna ćeš vidjeti jeli pupak počeo otvarati.
Ja cijepio smokvu slično samo sam prvo koristio gumicu a foliju kao zaštitu. Čak sam i pupak zamotao folijom a na vrhu folije malo stisnuo da ima u foliji zraka. Kako kolega s videa kaže možeš staviti papirnati saket preko, radi hlada.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Dio pupaka koji se nisu primili izgleda da su pojedeni. Ponovio sam postupak. Uzeo zelenu plemku i cijepio na pupak i na klin. Stegao lastikom a omotao folijom čak i pupak da ga nešto ne pojede. Jedino peteljku lista ostavio kroz foliju. Za sada sve zeleno već tjedan dana.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Imam par pitanja:
1. Kada se kruska kalemi na oskorusu i koja je tehnika najbolja?
2. Kada se pitoma smokva cijepi na divlju i koja je tehnika najbolja?
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Sva cijepljenja / navrtanja najbolje je odraditi koncem ožujka ili početkom travnja. Cijep grančice uzeti u veljači dok nema kretanja sokova i čuvati zamotane u najlon vrećicama do cijepljenja.
Ja sam smokve navrtao i oko 20 lipnja s dobrim uspjehom. Ali sada je mali porast pa hoće li prezimiti.
Krušku sam navrtao na trnovaču tj. divlju krušku ali nisam na oskorušu.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Meni se najbolje pokazalo za smokve cijepljenje na koso jer mi je na klin oborio vjetar. Nije loše ni na čip ili na pupak.
Za krušku na koso i na klin jako dobro ali mladar brzo raste pa treba staviti kolac uz mladicu radi vjetra.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
smokve su se meni lovile najbolje na čip i pup i to oko Petrove (kraj 6og mjeseca), na raskol mi se ulovila doslovno 1 od desetak kada sam kalemio prvi put na proljeće...

evo da se pohvalim, najesen nabavio ovu alatku Grafting and budding knives - CLEFT GRAFTING AND BUDDING KNIFE DB ART.275 L - DUE BUOI Agriculture i bome vrijedila je investicija! Ja od ovog tjedna krenuo sa kalemljenjem, uglavnom trešanja na šenjudu (rašeljku) jer je na nižim terenima dosta ugrijalo i sve je krenulo sa sokovima...
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Na koje se sve načine može cijepiti orah i u koje vrijeme je najbolje?
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
da li se može kalemiti marelica na šljivić (cuborić, amule)? šljive idu bez problema na tu podlogu, dal ide još nešto?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Ja sam uzeo plemke još u prvom mjesecu i stavio u krpu u frižider. Je to bilo rano ili da sad ponovo uzmem?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Imam par pitanja... Da li je neko počeo kalemiti voce? I da li se moze kalemiti vinova loza i na koji nacin?
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Imam par pitanja... Da li je neko počeo kalemiti voce? I da li se moze kalemiti vinova loza i na koji nacin?
sjeverni jadran, ja cijepio amule (cuborić, divlje šljive) na pitome šljive. ovaj tjedan ako bude vrijeme krecem sa rašeljkom na trešnju... nisam pametan kad i što kad se vrijeme svo poremetilo, a ako dođu jake hladnoće s burom u 3. mjesecu, ode sve v rit :(

lozu ja kalemim na raskol najčešće, u ovo doba cca..
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh