• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas corsar

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Dozvolite da pitam jednu glupost
Dali bi ovaj kombajn mogao da radi kukuruz u zrno ? Znači dali bi mu to bilo preveliki zalogaj da nebi došlo do rasturanja odnosno (pre)ubrzanog habanja cijele mašine
Nebi on toga mnogo radio , najviše probiranje za vučeni berač i možda pokoja parcela cijela

Računam ako več može ZMAJ sa bubnjom od 80cm zašto nebi mogao i ovaj
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Savo kako se meni cini taj kombajn nosi dvoredni adapter za kukuruz!!!!!!!!!!!!!!! Pa neces ni sa njim moci da pravis puteve za berac jel mi se cini da njegova leva guma onda gazi red...
Sacu da nadjem sliku....

Cak i Claas Columbos i Evropa imaju adaptere za Kukuruz ali od 2 reda...



Mada evo sad sam naleteo na slike od Claas Cosmosa koji radi sa adapterom od 3 reda... E sad svi su oni manje vise isti ti Comet/Cosmos/Corsar/Consul tako da moguce da moze i tvoj da nosi 3 reda...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Dva ili ri reda manje-više bitno ali pitanje je dali bo taj posao ''razbio'' kombajn ?
I zmaj mali može ali se ljudi žale da ga rasturi
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ako ga nije žito razbilo ovih 50 godina.... kukuruz ga bude za 20 godina.
No do toga budu i Lexioni jeftini pa zamijeniš.:biggrin:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma uzeo bi ja već lexiona ali mi je jedini problem bio što ih nema sa kosom od 2,5m :icon_fU:
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
SAvo nemoj da zafrkavas druze!!!!!!!!!!!!!!!!

Nista ti nece rasturiti kombajn ako vozis polako i ne juris preko njiva... Znam coveka koji godinama radi kukuruz sa Zmajem 133 i taj kombajn je ko nov!!!! MA nista mu nefali...

Sta da ga rasturi kad se kukuruz radi na 300 obrtaja bubnja a Psenica na 900-1000 obrtaja...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa čitao sam kako je ovdje na forumu bila priča o tome da kukuruz rasturi 133ku i posle toga ne vrši dobro žito
Isto tako sam čitao ovdje da đuru đakovića kukuruz previše siluje i nije to to
Možda u tome i ima nešto istine jer ipak klip kukuruza je tvrđi od žitnog klasja

Pitam jer neznam , oslanjam se na ono pročitano ako su autori takvih tvdnji bili u pravu
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Jeste tvrdja ali se tu menja korpa i stavljaju blinde tako da nevidim sta ce mu faliti... JA bi ga vozio u Kukuruz samo tako da imam adapter....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Blinde su zeljezne ploce koje zatvaraju onaj prostor izmedju šina na bubnju da nebi klipovi upadali u bubanj.
U svakom slucaju kukuruz nije najzdraviji za kombajn. Od uvjeta u kojem se vrsi, pa do onoga unutar kombajna. Najprije ce razbit biter. I prve kaskade na slamotresima treba 'blindirat' inace i njih razbije. I sva ta vlaga i kiselina koju kukuruz ispusta pripomaze truljenju kombajna iznutra.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
svaki kombajn bi trebao moći vršiti, ja sam ti pisao kako sam radio suncokret, čak sam vidio da za prosjecanje ljudi idu i sa žitnim hederom, samo sporije, a vitlo se digne skroz do gorei vozi se jako polako......to je ono za nuždu što se može napraviti, i taj će posao uraditi bez problema, samo.......na taj način previše mase i stabljike odlazi na bubanj, što je veliko opterečenje.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imaš nešto određeno ili ćeš tek da tražiš ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
polako ću da tražim......al trebao bi nešto veće........kao zmaj 141/142, zbog usluga.......možda ove ili slijedeće godine, sve ovisi u kojem pravcu krenem, jer mislim samo grah raditi na vršalicu, druge kulture slabije......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kolegi prije par dana montirali muzilicu pa smetao moj kombajn koji smo morali istjerati iz garaže tako da je dobio jedno zimsko paljenje i zagrijavanje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma drmnuo je kao grom prvi put ali je tri dana stajao izvučen iz garaže a zaboravio sam mu isključiti kontakt , tada sam morao da pojačam akumulator i opet je upalio ''na zub''
Deutz je to :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh