• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

claas dominator

M

mićo

Guest
Pozdrav forumaši.Stari mi je u planu da kupi neki claasov kombajn pa ako tko ima iskustva sa tim kombajnima volio bih da mi date par savjeta oko tog kombajna dobre i loše strane,dijelovi i tako
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja sam imal clas dominator 85 i bil sam prezadovoljan z njim ..imal sam neke sitnice koje su me zezale ..varijator sam moral mijenjati...i nisam stavlal orginal remene i gumice pa me zato zezalo ..i sad mi je žal kaj sam ga prodal...al u skoroj budučnosti planiram opet kupit neki kombajn i mislim da bu opet clas..gle koji god model kupiš mislim da neces pogriješiti jer su odlični kombajni..
 
N

nowke

Guest
Moj Tata ima Claas Lexion 560 i nije zadovoljan kupljen je polovan 2008 sve do danas nije radio ni 100 sati stalno je u kvaru i ne znamo sta raditi ocemo da ga prodamo ali sta da vam kazem. Il smo mi take srece ili je nemamo uopce

inace kombaj je 2004 godiste

poslednja zetva prosle godine

losa slika ali se bar malo vidi

http://imageshack.us/photo/my-images/6/22442053.jpg/
 
M

mićo

Guest
Moj Tata ima Claas Lexion 560 i nije zadovoljan kupljen je polovan 2008 sve do danas nije radio ni 100 sati stalno je u kvaru i ne znamo sta raditi ocemo da ga prodamo ali sta da vam kazem. Il smo mi take srece ili je nemamo uopce

inace kombaj je 2004 godiste

poslednja zetva prosle godine

losa slika ali se bar malo vidi

http://imageshack.us/photo/my-images/6/22442053.jpg/
de nemoj me prepadat pa i mi htjeli nekog lexion ako ne nađemo dominatora
 
S

Stručnjak 01

Guest
Pozdrav forumaši.Stari mi je u planu da kupi neki claasov kombajn pa ako tko ima iskustva sa tim kombajnima volio bih da mi date par savjeta oko tog kombajna dobre i loše strane,dijelovi i tako

Ja imam DOMINATORA 86 več osm godina zadovoljan sam sa njime.Djelove nabavljm u EIBIL˛& WONDRAK u Đakovu,snjima imam dobra iskustva večino mi šalju sve poštom,samo kažeš kataloški i to je to.U svako slučaju bolje Dominator nego lexsijon jer nema puno elektronike.
 
M

MOCO

Guest
na youtube ima filmića o claasovima u radu i u nevolji pa sam nekako skužio da ostajem na mome đuri
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Jel tko ima kakva iskustva ili zna što o dominatoru 106
nemaju visoku cijenu pa razmišljam o kupnji
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Jel tko ima kakva iskustva ili zna što o dominatoru 106
nemaju visoku cijenu pa razmišljam o kupnji

Večina tih kombajna je jako izrađena,to je veliki model kombajna koji večinom radi na "ekonomiji" ili nekoj velikoj zadruzi..

U globalu su to dobri strojevi,kao i svaki CLAAS kombajn,nema tu previše mudrosti,samo sve zavisi na kako izrađen model se naleti.
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Ja ima dominatora 86. Dominator 96 i 106su samo malo duži pa imaju veča sita i bunker i jače motore svi imaju istu širinu a visina se razlikuje zbog veličine guma.To da su ti konbajni više izrabljeni stoji jer večino rade kod kombinata.Više podataka možeš dobitna www.konedata.net
 
I

ica28

Guest
a imam dominatora 85 i super je samo sto mi padaju obrtaji bubnja u radu,pa ako netko zna sta bi to moglo biti?motor je dobar.hvala
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi pozdrav, tražim ako postoji netko tko ima claasa dominatora 114cs, naime zagrizo sam za jednog ali imam slabe informacije o njemu, ima li kakve slabe točke, jel mu potrošnja velika, ili imate neku bolju preporuku što se claasa tiče, pozdrav!!
 
C

claas

Guest
ja bih vam preporucio neki claas sa 4 ili 5 slamotresa...ja sam uzeo 78 classic i planiram sad 88-icu...dominatori 106 su previse izradjeni isto kao i 108..pozdrav
 

Claas 85

Novi član
Tu od
25 Sij 2021
Poruka
1
ja sam imal clas dominator 85 i bil sam prezadovoljan z njim ..imal sam neke sitnice koje su me zezale ..varijator sam moral mijenjati...i nisam stavlal orginal remene i gumice pa me zato zezalo ..i sad mi je žal kaj sam ga prodal...al u skoroj budučnosti planiram opet kupit neki kombajn i mislim da bu opet clas..gle koji god model kupiš mislim da neces pogriješiti jer su odlični kombajni..
Pozdrav...mi smo kupili Dominator 85 koji nema mjenjac za rikverc vec se smijer kretanja (napred-nazad) mijenja na kvacilu...ali imamo problema s tim, malo radi pa vise nece..dal ima neka fora s tim u nacinu saltanja ili je nesto nesipravno?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Pozdrav,
Lepo bi bilo da ste se prvo predstavili u temama predvidjenim za to pa onda postavili pitanje.
Pošto ste vi kupili Dominatora 85 koji ima LSR menjač i nema rikverc brzinu nego smer kretanja se menja pritiskom na pedalu spojnice tu se baš niste usrećili. Ovaj menjač se kratko ugradjivao na CLAAS kombajnima i to samo na ovim serijama. To je hidraulični princip promene i na klasični menjač de dodat taj deo.Problem nastane kada se promena smera menja pre zaustavljanja kombajna jer onda trpe lamele (više komada ili lamelasta spojnica) jer obrtni mioment obrtanja osovine treba da u jednom momentu promeni smer.Taj deo menjača ima sopstveni rezervoar ulja koji je ujedno i hladnjak i kada dodje do oštećenja lamelaste spojnice dolazi do njegovog velikog zagrevanja. Da bi ste to rešili morate skinuti taj deo i kompletnog ga remontovati, ali je problem u rezervnim delovima jer se taj kombajn proizvodio sedamdesetih godina prošlog veka. Vi ipak pokušajte da ih pronadjete.
 
Na vrh