• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
A kao da pet redi puno za 170ks, pogotovo ako je malo mokrije, ja se u to ne razumijem, pa zato pitam. :)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Taj sa 5 redi ide bez problema, ide i sa 6, posvjedočio tome, ali 5 redi taman.
To je kombajn od člana dražena.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Glupost. S 5 ide bez problema. Medion 310 koji je sam po sebi tezi, s 15 ks vise ide s 6 redi kao blesav. No kako kaze kolega 5 je taman.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
A pa to stoji da, ali nema se para toliko, i još da pitam što sadrži Board informator, što sve tamo pokazuje?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Ne znam za ovaj kombajn u kakvom je stanju, ali sam zato upoznat sa ovom markom kombajna.
Snaga motora u ovom kombajnu je sasvim dovoljna, a možda će mu biti i prevelika pošto mu je heder širok samo 3,6 m. Oni se inače isporučuju sa hederima od 5,1 m, a opcije su 4,2 i 4,5 metara. Može da se desi da ima veću potrošnju sa tim hederom i da ima povećani lom zrna.
Petoredni adapter za kukuruz je odgovarajući pogotovo ako ima 3 cilindra.
Pri kupovini treba prekontrolisati hidrostatdku pumpu za pogon kombajna da ne bi kojim slučajem došlo do zamene iste kada postane Vaše vlasništvo. Takodje treba dobro pogledati i da li ima sve komponente za kukuruznu adaptaciju i šta oni pod tim podrazumevaju jer nisu samo kukuruzna sita najbitnija. Najbitnije da imate menjač bubnja za rad u kukuruzu da bi se smanjio lom zrna!
Imam i jednu zamerku, a to je cena jer mislim da je previsoka za kombajn tog godišta!
Nadam se da sam malo pomogao u donošenju Vaše odluku o kupovini.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Mi imao 98SL,isto motor 175ks sa 5 redi,i heder 3.90 ide bez problema..Kosio sam i sa 4.50 hederom ali zbog problema u transportu sam ga zamijenio..
Boardinformator ti pokazuje puno opcija,brzinu bubnja/vjetra,km/h,opterečenje motora,hektare,mjeri vrijeme rada vršalice,i još par sitnica.uglavnom jako korisna stvar..

CLAAS je na cijeni od uvijek,ali opravdava svoju cijenu.To su jedni od boljih kombajna,bitno ga je samo kupiti čim ispravnijeg na samom početku..Ovaj od dražena je bez ulaganja bi rekao..Pratim njegove radove oko kombajna što radi i to je sve po PS-u..
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Ja imam dominator 98 sl isto 175ks. To za pet redi je ocita glupost pisanja onih koji neznaju jer nisu ni vidjeli kombajn. Nema on 5 redi radi preseravanja nego 4 reda ne moze imat jer bi gazio sa strane redove. Uzmi metar i izmjeri prve kotace i znat ces da 4 reda nemoguca opcija. Kombajn ide kao sat ako je dobar i ocuvan.
Za kukuruz trebas dobiti blinde i donja sita. Sve ostalo se postelava iz kabine. Ako kupis stroj ja ti posaljem original tablicu stelanja kombajna za svaku kulturu. Ako nema truloga i lufta kupi. Vredi te novce jer cistoca rada i kvaliteta je neusporediva sa bilo kojim DF kombajnom.
Bord ti pokazuje rasip, kontolira okretanje svake osovine na kombajnu, brzinu vrtnje vjetra i bubnja, otvorenost sita ako ima na motorice itd itd.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ide 98-ica u 4reda,i to čak sa gumama 620/75/26...
A donja sita nisu ni potrebna kod kukuruza,Claas radi samo na gornja sita.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Moj ima 650 gume i neide. A koliko vidim tak ima i ovaj u oglasu. To da sita ne trebaju nije istina. Moze radit bez sita ali ce biti i kocena i stabiljke i svega. Probano sve vjeruj mi
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nebi ovao pričao da nemam taj kombajn 2 godine,i pobrao preko 250ha sa njime bez donjih sita...Ide sve kad se kombaj znade podesit..
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Na mnogim modelima Claas kombajna za pravilan rad u kukuruzu se ne koriste donja sita i limom se zatvara povratna masa. Pravilnim podešavanjem gornjih sita, broj obrtaja ventilatora i broj obrtaja bubnja se koriste za čist rad samog kombajna. Verujte mi na ovo što sam napisao jer sam sa ovakvim podešavanjima radio već duži niz godina i to na mnogim modelima Claas kombajna!
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
razor604, šalji tablice, stroj stiže :)
Do sad nismo imali kombajn, tako da će svaka pomoč dobro doći. :)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Čestitke,ja bih prvo potražio veći žitni heder jer 3,6m je stvarno maleno za njega.Koliko sam vidio imate veće površine i veći heder bi bio rentabilniji.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Čestitam na kombajnu !
Ako putevi nisu problem taj kombajn je idealan za 4.50 heder..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Sve zavisi od površine koju radi u kombinaciji sa udaljenosti njiva , ako ima ''razbacane'' parcele možda i ovaj mali zadovolji jer sa njime može ići da ga ne skida . Sve više je previše (za transport).
 

Najnoviji postovi

Na vrh