• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta
M

matija

Guest
nemoze

PS vec si prije otvorio temu claas mercur,pa bi bilo bolje da si tamo postao
 
B

bduda

Guest
A ovako izgleda Američki CLAAS
[attachment=0:92de0]CLAAS LEXION.2.jpg[/attachment:92de0]
[attachment=1:92de0]CLAAS LEXION.jpg[/attachment:92de0]
 
B

Bobo

Guest
Ispravak, mozda nebitan, ali to nije americki CLAAS, nego americki LEXION... Mala je razlika, ali ako vec idemo tako govoriti ;)

NHF ;)
 
B

Bobo

Guest
Koliko sam upucen da je CLAAS lexion i CATERPILLAR lexionjedan te isti kombajn, ali je drugacije obojan za americko trziste jer marka CLAAS kao takva u Americi nije prolazila, a CATERPILLAR je tamo mila majka po pitanju svih strojeva.

Nisam u kombajne nesto upucen, ali eto, ber da i ja malo sudjelujem u toj temi ;)
 
Z

zrine892

Guest
CAT je druga firma...ako je to claas kao sto si rekao onda mu je motor ugrađen od CAT-a pa vjerovatno nosi naziv CAT lexion...hmmm...tako sam cuo...
 
B

Bobo

Guest
Hehehe...

A koje motore onda CLAAS ugradjuje??

I CAT i CLAAS imaju CATERPILLAR motore... nisam bio siguran, ali sam sad provjerio na claas stranici ;)

Kazem nisam u kombajne upucen, ali neke stvari nadjem na interentu i one koje mi se cine zanimljive, pamtim ;)
 
Z

zrine892

Guest
class ugrađuje od mercedesa motore...i mislim da od MAN-a...takoder....
 
B

Bobo

Guest
Idi na claas stranicu i pogledaj koji motori se ugradjuju u lexion modele kombajna.
 
Z

zrine892

Guest
ma ugrađuju oni sve...100% sam siguran da koriste te motore...
 
R

robert

Guest
claas ima mercedesove motore,tocnije daimler-crysler,znam,jer sam se raspitivao prije mjesec dana i za mediona,megu u tucana,a i najjaci model lexiona mislim oznake 600 i nesto i ma identican motor kao i ropa t3,vec sam to pisao.v-8,680ks,daimler
 
R

robert

Guest
imale su volvo pentu 320,pa MAN 422,470 i 505,sad imaju D-C 680ks
 
R

robert

Guest
(cat).to je pogon na macke...he he....stave ih u bubanj i zatvore.
Roki,kod tebe sigurno nema miseva na njivi,kad su macke vrsile....
 
B

Bobo

Guest
robert kaže:
claas ima mercedesove motore,tocnije daimler-crysler,znam,jer sam se raspitivao prije mjesec dana i za mediona,megu u tucana,a i najjaci model lexiona mislim oznake 600 i nesto i ma identican motor kao i ropa t3,vec sam to pisao.v-8,680ks,daimler


Najjaci model lexiona je 600.

U brosuri pise slijedece:

Proizvodjac: Mercedes-Benz
Model: OM 502 LA
Broj cilindara: 8 (V8)
Zapremnina: 16 litara
Nominalni broj okretaja: 2000
Deklarirana snaga pri 2000 okretaja: 431kw/586ks



Mozda su D-C i M-B jedno te isto, nisam upoznat, ali nikako nije rijec o 680Ks, nego o 580, ako je brosuri vjerovati ;)
 
Z

zrine892

Guest
aaa?bobo jel sam ti lijepo rekao da se koristi Mercedes motori...:) :) :) ;)
 
B

Bobo

Guest
Ok, Mercedes... Nista mu ne fali. Istestirali su te motore na velikim IMT traktorima pa se sve ostalo raspalo, a motori i dalje ko novi, pa su ih odlucili koristiti i u za nijansu boljim strojevima ;)

Ali uz mercedes se koriste i CATERPILLAR motori, za menje kombajne...
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Ok, Mercedes... Nista mu ne fali. Istestirali su te motore na velikim IMT traktorima pa se sve ostalo raspalo, a motori i dalje ko novi, pa su ih odlucili koristiti i u za nijansu boljim strojevima ;)

Ali uz mercedes se koriste i CATERPILLAR motori, za menje kombajne...


:D :D :D :lol: :lol: :blackeye :blackeye
 
Na vrh