• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta
B

bduda

Guest
Ovi CAT-ovi jesu zapravo CLAAS samo se proizvode u Sjevernoj Ameriki a motor je Caterpiller C13 462 KS
[attachment=1:2ba62]claaas.jpg[/attachment:2ba62][attachment=0:2ba62]0109.jpg,property=data,lang=en_US-OMAHA.jpg[/attachment:2ba62]
 
M

matija

Guest
ovih 16 ili koliko vec redova mi se kad gledam cini nekako nestvarno :shock:
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Ok, Mercedes... Nista mu ne fali. Istestirali su te motore na velikim IMT traktorima pa se sve ostalo raspalo, a motori i dalje ko novi, pa su ih odlucili koristiti i u za nijansu boljim strojevima ;)

Ali uz mercedes se koriste i CATERPILLAR motori, za menje kombajne...


koristili su prije i perkins a sad catepillar i om (mercedes) i mogu se naci isti modeli sa razliticim motorima. a catove motore su koristili zato jer su proizvodili kombajne za americko trziste pod catovim brandom a oni su njima davali motore i challengere a i sada medjusobno suradjuju kod izrade xeriona.
 
Z

zoki

Guest
16 REDOVA :shock:
na vecini parcela bi imao samo dva prolaza :twisted:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da ima ih preklopnih od 8 redi taman mu pristaje kada sa svake strane prebaci po dva reda na ostatak hedera i širina je kao i kombaja.Ali kako to slošiti sa ovim od 16
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ma jasno mi je adapter na kolica i šibaj ali mi nije jasno kako vršalica proguta svu tu masu a i koliki tu bunker mora biti.Uz njega mora ići željeznica da to sve odveze .

nadopuna.
malo sam uhvatio kalkulator u ruke pa ispada ovako.1ha pri radnoj brzini 8km/h(u kukuruzu i brže)požanje za manje od 7min.Uz prinos od 12t/ha to je1714kg/min ili skoro 29 kg/sek.Kolika tu mora biti površina separacije te elevatori da to proguta.Ne vjerujem da ima bunker veći od 10-12tona što ispada da kipa svakih približno 7 minuta.Volio bih stvarno vidjeti transport koji to odveze.
 
R

Ratarko

Guest
Postoje kombajni koji vrše 100 tona ( žita ) na sat već neko vrijeme .
Obrisan neispravan link.

Pamtim od prije 5-6 godina kako je u Mađi jedan Claas površio 54 tone kukuruza u jednom satu . Tada mi je to bilo nevjerojatno i dugo sam razmišljao o tome jer moja dva Fahra bi to navršila za 4 sata .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Masey iz videa kombajnira sirak za zrno i u jednom trenutku je postigao 100t/h.Sirak nema bog zna kakav hektolitar pa ako je u njemu uspio prijeći 100t što bi tek napravio u kukuruzu ili pravoj pšenici.I onda takav kombajn nakon 5 godina dođe kod nas i mi sretni nije puno radio ,mlad je a ono dušu mu izvadili.A ja sam mislio da ganjam svog ĐĐ kao vraga.
 
S

Simon1980

Guest
100t/h :shock: :shock: .....meni jest 100t/dan puna kapa :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Simon1980 kaže:
100t/h :shock: :shock: .....meni jest 100t/dan puna kapa :scratch

Eeee Simon , Simon ... pa ne možeš i kombajniranje najbrže obaviti ako već možeš orati sa 20 cola po brazdi :blackeye ;) :lol:
100 tona na dan je dosta za jedan kombajn .
Dok smo imali Zmaj kombajne jednog dana smo površili 170 tona žita , neću reći sa koliko Zmajeva :mrgreen:
 
S

Simon1980

Guest
Ratarko kaže:
Simon1980 kaže:
100t/h :shock: :shock: .....meni jest 100t/dan puna kapa :scratch

Eeee Simon , Simon ... pa ne možeš i kombajniranje najbrže obaviti ako već možeš orati sa 20 cola po brazdi :blackeye ;) :lol:
100 tona na dan je dosta za jedan kombajn .
Dok smo imali Zmaj kombajne jednog dana smo površili 170 tona žita , neću reći sa koliko Zmajeva :mrgreen:

nek ti bude :lol:

barem 4-5 Zmaj-a :idea: :|
 
R

Ratarko

Guest
@Simon1980
Dobro si to izračunao , bilo je 4 Zmaja i dušu smo im izvadili taj dan :|
Veliki problem je odvoz žita sa njive kada se vrši sa puno kombajna ( ili sa jednim od tih najmodernijih kombajna ) tako da tu sve mora ići kao podmazano . Sama vrševina sa modernim kombajnom je u drugom planu , bitno je da kombajn ne čeka na prikolicu . Idealno bi bilo da se kipa u hodu jer takav kombajn nema potrebu da staje svaki bunker i kipa da bi se odmorio .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Tamo davne 1984,prije odlaska u JNA sam radio na Belju(po tim istim njivama kao Zvone),ali najvise kao neki potrčko,vožnja pune prikolice mineralne vode,lajt za vodu(znateli što je to) i ravnanje FAP-ova,,pa i tada se istvaralo u hodu,tada je Fahr 1620 bio prva liga i sljako je da se negasi cijeli dan,isto jebilo i u kukuruzu,stim da je kukuruz isao 24 sata.Tih godina su dolazili iz Švabije sa prototipovima JD kombajna,svi su se radovali,a tek njihovim bonovoma za gorivo(kukuruz,a psenica su radili u Spaniji),sjecam se njihove filozofije podmazivanja,par put drukne mazalicom i neva vise,i pun gas i nikad se to nije kvarilo.Kada bi se kombajn prevali(i tada se pilo)nitko sretniji od njih,odma bi sve slikali i slali u centralu,jednog su poklonili u Mirkovac i zvalisu ga majcica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh